Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Bad Pritt #1 üzenetére

    A The Wolf among us, vagy a Tales from the Borderlands szerintem fantasztikusan sikerült. Persze egyik sem játék igazából, plusz a "döntéseidnek következményei lesznek" mantra is már röhejes illúzió csupán. De ezeket akkor sem nevezném középszernek, nagyon nem.

    Amúgy egyetértek a releváns "játék" kapcsán. Nagyon makulátlanra polírozottak az arcok, ezt leszámítva is ronda az egész. De ez még a kisebb baj lenne...én magát a koncepciót sem értem. Batmanus akcióhős...egy alapvetően dumálós Telltale játékban mint főhős mi a fenét keres? Amikor a maszk (vagyis inkább az arc) rajta van, akkor különben sem az a szószátyár típus. Ráadásul mintha a karakter lényegét sem sikerült volna eltalálni...például a trailer utolsó mondata nálam teljesen kiverte a biztosítékot. "Well then...time to save the city". Mindezt csibészes-önelégült mosollyal, pózőr nyakkendő igazítással. WTF?! Bruce Waye-nek volt már pár reinkarnációja, szóval csak úgy általánosságban mint A Batmanről nehézkes beszélni. Ez nyilvánvaló. De amennyire én ismerem a karaktert (a képregényesre, nem az egyéb médiumra szereplőkre gondolok), egyik Batman sem viselkedett volna így.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Bad Pritt #3 üzenetére

    Még nincs is GoT második évad...vagy miről beszélsz?

    "pl. egy fasza több szálon nyomozós, esetleg emberrablós sztorit képzeltem el ennek a játéknak előzetesen, de a trailer túl akciódús hozzá."

    Hát pont ez az, egy jó krimi sztorihoz nem kell Batman egyáltalán. Pl egy Constantine milyen jó lenne Telltale köntösben...de a trailer alapján ez a játék két szék közül pont a földre esik, mert túl akciódús ahhoz, hogy ne legyen nevetséges a béna motor, animációk, irányítás stb. miatt. Ha már mindenképpen Batman akartak a név és eladhatóság miatt, akkor valami unkonvenciális(abb) Batman sztorit kellett volna megcsinálni, ahol tényleg lényegében csak krimi van, minimális bunyó, és zéró városmentés, Macskanő meg egyebek, ami eleve kicsit predesztinálja a sztorit egy "magasabb", mozgalmasabb szintre. Persze a fenti csak spekuláció, de szerintem nem lövök nagyon mellé...

    "Amúgy nem karakteridegen ez a Batman karakter, csak a mostani szomorkás, dühöngős érában furcsa ilyet látni. Elég más ahhoz, hogy érdekes legyen, legalábbis szerintem."

    Más igen, csak totál nem hiteles. Batman nem az a vicceskedő, komolytalan fajta, aki Gotham megmentését ilyen könnyelműen venné. Ez az utóbbi évtizedek képregényeiben legalábbis így van, eszembe sem jutott a mostani filmes vagy Rocksteady-s inkarnációt figyelembe venni. Nyilván amikor rajta van a Wayne maszk, máskor viselkedik. De a citált pillanat például pont az, amikor leveszi ezt az álarcot. Szerintem továbbra is nagyon karakteridegen az a részlet. Ettől persze összességében még lehet jól igazodik majd általánosságban a karakterhez a játék, de ez azért rossz ómen szerintem.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Bad Pritt #6 üzenetére

    Én nem tudok róla, hogy volt ilyen terv.

    Ilyen alapon akkor idevehetnéd a Batmanos pornófilmeket, vagy bármit a karakterhez. Nem véletlenül a karakter eredeti környezetéből, a "szülőföldjéről" indultam, ki, a képregényekből. Ráadásul igaz, hogy sokféle médiában megjelent már a karakter, az általad hozott példák kiváló bizonyítékok erre. De összességében a képregényes történelme nagyságrendekkel gazdagabb mint bármilyen más médiumos szereplése. Szóval jah, el kell fogadni, hogy Batman egy minden médiában jelen lévő szereplő. De ha viszonyítási alapot akarsz egy újfajta inkarnációhoz, akkor vagy a gyökerekhez nyúlsz vissza, vagy ahhoz, ami a legjelentősebb szeletét teszi ki a karakternek. Mindkettő a képregényes Batman. (Ami nyilván maga sem teljesen egységes, de pont ezt mondom, hogy a képregényes írók 99%-a nem adott volna ilyen sort a szájába ilyen körülmények között...)

    No mindegy, majd meglátjuk. Várom én is, de rohadtul szkeptikus vagyok. Ezután az előzetes után meg főleg. És egyébként sem tetszik., hogy a Telltale lassan minden karakterről készít sztorit, aki éppen eszükbe jut. Ahelyett, hogy pl. a Wolf-ot folytatnák, miután totál nyitott véget írtak a játéknak... :(((

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Bad Pritt #8 üzenetére

    Egy szóval nem írtam, hogy kivétel nélkül mindig olyan Batman, amilyen. Csak azt, hogy az írók 99%-a nem írt volna így, ilyet neki. Ez a pár kiragadott egzotikum bőven belefér abba az 1%-ba. Érdekesek, de jelentéktelenek, mert nagyon kevesen vannak.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Silenzio #12 üzenetére

    Hmmm. Látom a kioktató hangnem az megy.

    1. "1. Batmannek a képregényekben 77 éves történelme van, ezt minimum 5 korszakra lehet bontani, és ebből legalább kettőben full komolytalan volt."

    Idéznék magamtól:

    "Más igen, csak totál nem hiteles. Batman nem az a vicceskedő, komolytalan fajta, aki Gotham megmentését ilyen könnyelműen venné. Ez az utóbbi évtizedek képregényeiben legalábbis így van"

    Látod? Bár igaz, hogy nem lőttem be pontos dátumot, de eszembe nem jutott az aranykor képregényeire gondolni. A Morrison éra meg...hát igen. A drága Morrison éra. Pont Morrison idején hagytam abba a Batman képregények olvasását. Úgy véglegesen. Nyilván önkényes úgy tekinteni rá, hogy meg sem történt, hiszen megtörtént sajnos. Reboot ide vagy oda. Szóval itt félig igazad van, helyesbítenem kellene úgy, hogy az utóbbi évtizedek, kivétel Morrison féle rémálom-korszak.

    2. "2. Az aranykora, a 30-as 40-es évek képregényei mai szemmel értékelhetetlenek. Milyen gyökerekhez akarsz te visszanyúlni?"

    Gyökerek alatt úgy általában a képregényes médiumra gondoltam, amikor arról ment az eszmecsere, hogy Batman minden médiumban jelen van már, és ott milyen inkarnációi vannak. NEM AZ ARANYKORRA gondoltam. De ez le van írva fehéren-feketén szerintem. :U

    3. Joker hiányát nem is én kifogásoltam ember...*facepalm*

    4. *sóhaj* Ja, sorold fel a titulusait. Mintha én nem tudnám. Tudod a bibi megint az, hogy nem tudsz hozzászólást értelmezni. Vagy csak nem akarsz. Nem tudom melyik. Mindenesetre a nyomozósdival a következő bajom van. Egy sima, low-profile krimi sztorihoz semmi szükség nincs Batmanre. Ha a Telltale egy ilyen játékot csinált volna (és a játékaik jelenlegi technikai színvonalát, meg sajnos ezt a trailert elnézve is ez működött volna nekik jobban), az semmi másról nem szólna, mint a karakter hírnevével való visszatérésről. "Csináljunk egy izgalmas krimit, de ki legyen a főszereplő, hogy egyáltalán érdekeljen valakit? Áhá, hát persze, hogy Batman"...azért is írtam Constantine-t, mert Batman egy durván agyonhasznált karakter, John meg mondjuk rohadtul nem. És legalább olyan érdekes krimi sztorit lehetne vele írni, mint a köpenyes detektívvel, persze kicsit más stílusban. Szóval egy ilyen variációban én egy rókabőrt és egy elhalasztott lehetőséget látnék inkább.

    Mindenesetre erről kár is beszélni, mert a Telltale az eddigiek alapján nem ezt az utat választotta. Egy mozgalmasabb, akciódúsabb sztorit csinálnak meg, nem egy hagyományos vegytiszta nyomozós sztorit, sajnos itt viszont sokkal jobban kijönnek a technikai korlátaik. Amiről ez a trailer is nagyon árulkodik sajnos. Szóval jah, én eleve azt mondom, hogy egyáltalán nem kellett volna Batman-nel játékot csinálniuk. Nem mintha nem lenne elég Batman játék, és nem mintha a Telltale féle megvalósítás olyan sokkal többet tudna nyújtani az élmény szempontjából, mint mondjuk egy jó képregény...

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Silenzio #14 üzenetére

    "Batman sokkal tágabb teret enged az alkotóknak, mint Superman pl. A Sötét Lovag Visszatér Batmanje nem az a Batman, mint aki Joel Schumacher filmjeiben bohóckodik, de rohadtul az sem, akit C. Bale megformált."

    Igen, de akkor felvetődik a kérdés, hogy kicsoda is Batman? Milyen Batman? A bazári bohóc is Batman, a kőkemény gyilkos is Batman, vagy a morális kóddal megbéklyózott, komor, személyiségzavaros bűnlovag is Batman? Mindegyikre volt már példa ugyanis...de ha mindenféle Batmant figyelembe veszel, akkor teljesen felhígul, széttöredezik, kvázi megszűnik a karakter identitása. Nyilván én sem azt mondom, hogy egy sok évtizedes múlttal rendelkező karakternél, akit ráadásul még egy médiumon belül is több tucatnyi író írt és gondolt tovább és át, ki kell ragadni egy értelmezést és rá kell sütni, hogy no igen, Ő A BATMAN. Azonban valami egzakt definícióval ugyan nem rendelkező, de mégis "megfogható" korlátok közé mégis be kell szorítani a karaktert, hogy egyáltalán Batmanről, mint olyanról érdemben (és általánosságban) beszélni lehessen. Ezzel kapcsolatban szerintem a leglogikusabb módszer az, ha megnézzük, hogy melyik Batman szerepelt a legtöbb történetben (értsd: melyik korszak a legbővebb a füzetek számát tekintve), melyiket ismerik (urambocsá szeretik) a legtöbben, melyikhez nyúlnak vissza leginkább más alkotók, ha a karaktert kiléptetik a képregényes médiumból. Ezeket a szempontokat figyelembe véve jött ki nálam úgymond az, hogy az emlegetett korszak Sötét lovagja az, amit "kizárólagosan" elismerek. Már amennyire lehet ezt az érát korszaknak nevezni, mert ahogy te is utaltál rá, ebben a korszakban sem volt teljesen egységes Batman.

    "A Year One maffia-felmorzsolása (ld. még ugyebár Batman Begins) abszolút beválhat első szériának, QTE-k meg kapkodós szarságok meg eddig is voltak a Telltale-játékokban, direkt akciórészekre meg nem számítok."

    Voltak, elég gáz is volt az összes. És itt van előttem a Year One, azért van ebben bőven akciójelent. Még ha feltételezem is, hogy Gordon "mozgalmasabb" jelenteit megoldják szépen animálva (persze már itt erősek a kétségek), akkor is valószínűleg mindenki sugárban hányni fog az irányított karakterhez kötődő QTE "koreográfiás" bunyóktól. Mondjuk az első utcai verekedéstől, ami a csengős jelenetet előzte meg, vagy éppen a felrobbant majd romházas meneküléstől a rendőrök elől (ami a Batman Begins-be is bekerült).

    "Abszolút a játéktól elvonatkoztatva, sztori szinten, a gothami szervezett bűnözés felszámolása szerintem azért nem low profile krimi. :) Az első két Nolan-film pl. csak erről szólt, Joker ide vagy oda."

    Itt lehet nem a legjobb megfogalmazást használtam. Arra gondoltam, hogy low profile, vagyis "hagyományos" krimi, ami tényleg 99%-ban a nyomozásról és az ahhoz kötődő narratíváról szól, nem a fizikai akcióról, bunyóról, valamilyen járműves üldözésről, várospusztító tűzerőről stb. tehát semmi olyanról, aminek a megvalósítása Telltale kezekben eddig leginkább csak pocsék és illúzióromboló volt. Az első két Nolan filmben is bőven akadt ilyesmi azért.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák