Új hozzászólás Aktív témák

  • Silenzio

    addikt

    Ha önmagukban nézem, remek készülékek. Ha viszont a tavalyiakkal összehasonlítva, a periszkópos rendszeren kívül semmiféle fejlődést nem mutatnak kamerában. Azt meg nem értem, hogy miért kell ennek örömködni, hogy ugyanazt kapja az 5 mint az 1, eddig is úgy volt. Sőt, az első szériában az Xperia 5 kapta a fejlettebb szenzort, ld. lentebb.

    Az Xperia 5 volt az első telefon, amivel tudtam este videózni, sőt, kézilámpa fénynél forgatni. A mcpro24fps fejlesztője olyan zajszűrést írt hozzá, amit saját bevallása szerint Xperia 5 II-vel sem tudott megismételni. Azt írta, valami 6 vagy 7 telefonja van, és még mindig az első Xperia 5 a best kamerában. Mondjuk nincs is más telefon a piacon, amiben ugyanaz a szenzor van, az Xperia 1-ben is más típus. Aztán az 5 II-vel megjelent a 120 fps és a nagyobb, de még mindig elég konzervatív szenzorméret. Nem volt lehetőségem kipróbálni, annyira rohadt drága. De ami késik...

    Közben a Oneplus 8 Pro dual iso szenzorával már vaksötétben is lehet videózni elfogadható mennyiségű zajjal - az is Sony lencse, a saját brandjük kapcsán viszont csak tipegnek előrefelé, nem pedig ugrándoznak. Azzal olyan felvételt csináltam, hogy egy vaksötét laborcsarnok kivilágítottnak nézett ki, annyira érzékeny volt a vele szemben lévő épület tükröződéseire a szenzor. És ez videó, nem "éjszakai fotó". Ehhez képest ez nagyon nüansznyi fejlődés, nagyon Apple-lépték, és ez nagyon nem tetszik. Még szerencse, hogy vannak másfajta szempontok is. Pl. van Sony kamerám, úgyhogy szerintem benevezek az 5 II-re, és megúsztam a kontroll monitort. Az 5 III-tól nem várok fejlődést. Talán majd jövőre.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Új hozzászólás Aktív témák