Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Döglött Róka

    veterán

    válasz cyberkind #48 üzenetére

    Fuh, van sajat storeja, kiadja ra a jatekot hogy nepszerusitse a storet, hulye lenne konkurenciara kiadni a sajat termeket. Fanyaloghatsz meg M$-ezhetsz de attol meg a sajat termekeiket fogjak nepszerusiteni teljesen ertheto okokbol.

    Komolyan nem ertem mi olyan felfoghatatlan ezen, plane miert kell rinyalni, hogy miert nem steam...

    Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

  • birorichard

    őstag

    válasz cyberkind #48 üzenetére

    A Steam-en kívüli klienseknek, én legalábbis úgy látom, kicsit "mi" is vagyunk az okai. Egy nagy kiadónak, mint az EA vagy az Ubi, nem feltétlenül előnyös csak a steam-en árulnia egy játékot, mert akkor a Valve felé jutalékot kell fizetnie. Valahol jogos igény, hogy ne legyen a Steam-nek monopóliuma, ahova be kell fizetni a "védelmi pénzt", hogy kiadhassanak egy játékot digitálisan. Viszont mindemellett nekünk, játékosoknak igényünk lett arra, hogy ne kelljen weben keresgélni a patcheket; egy-egy kiadótól származó cím egyetlen, viszonylag esztétikus helyen jelenjen meg, ne adj' Isten, még valami achievementeket is gyűjteni lehessen, legyen chatfunkció, stb., stb. A Steam "díja" (a kiadók érdekes) és a mi igényeink, ami miatt megszületett az Origin, a Uplay, Gog galaxy, stb.

    A Windows áruház viszont hú b+, tényleg egy nagy kalap sz... Én azt nem értem, hogy lenne rá elég pénzük, lehetőségük, és itt vannak azok a "live" exkluzív játékok, a kiépített konzolos rendszer, amik mellett röhögve és villámgyorsan el tudnák fogadtatni a PC-s társadalommal a Win10-t, az áruházukat, dx12-t, mindent, ha csak egy kicsit is odafigyelnének. Nem mondom, hogy valós konkurenciája lenne a Steam-nek, de egy szeletet ki tudnának hasítani, amire nem köpköd mindenki, aki csak kapcsolatba kerül vele. Igazi rajongótábort tudnának építeni, ehelyett... Hát, ez a tegnapi nap röhejes volt.

Új hozzászólás Aktív témák