Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • birorichard

    őstag

    válasz cyberkind #12 üzenetére

    Akkor végül is örülhet, hogy végül nem kell megtartania a boxot, és el lehet most már adni, nem? :D

    Én kibékülnék mindennel amúgy, csak a split-screen hiánya fáj, de az nagyon... :( :O

    [ Szerkesztve ]

  • birorichard

    őstag

    válasz cyberkind #48 üzenetére

    A Steam-en kívüli klienseknek, én legalábbis úgy látom, kicsit "mi" is vagyunk az okai. Egy nagy kiadónak, mint az EA vagy az Ubi, nem feltétlenül előnyös csak a steam-en árulnia egy játékot, mert akkor a Valve felé jutalékot kell fizetnie. Valahol jogos igény, hogy ne legyen a Steam-nek monopóliuma, ahova be kell fizetni a "védelmi pénzt", hogy kiadhassanak egy játékot digitálisan. Viszont mindemellett nekünk, játékosoknak igényünk lett arra, hogy ne kelljen weben keresgélni a patcheket; egy-egy kiadótól származó cím egyetlen, viszonylag esztétikus helyen jelenjen meg, ne adj' Isten, még valami achievementeket is gyűjteni lehessen, legyen chatfunkció, stb., stb. A Steam "díja" (a kiadók érdekes) és a mi igényeink, ami miatt megszületett az Origin, a Uplay, Gog galaxy, stb.

    A Windows áruház viszont hú b+, tényleg egy nagy kalap sz... Én azt nem értem, hogy lenne rá elég pénzük, lehetőségük, és itt vannak azok a "live" exkluzív játékok, a kiépített konzolos rendszer, amik mellett röhögve és villámgyorsan el tudnák fogadtatni a PC-s társadalommal a Win10-t, az áruházukat, dx12-t, mindent, ha csak egy kicsit is odafigyelnének. Nem mondom, hogy valós konkurenciája lenne a Steam-nek, de egy szeletet ki tudnának hasítani, amire nem köpköd mindenki, aki csak kapcsolatba kerül vele. Igazi rajongótábort tudnának építeni, ehelyett... Hát, ez a tegnapi nap röhejes volt.

  • birorichard

    őstag

    válasz #58000384 #83 üzenetére

    Világos, tudom; nem is mondtam, hogy kéne. Arra írtam, hogy részben ezen igények miatt születtek meg ezek a kliensek, mondjuk az MS-nek grandiózusabb a terve az áruházával.

    Engem egyébként nem érdekel a vsync, az exkluzív fullscreen hiánya, nem közvetítek, ha rögzíteni kell, akkor arra tényleg ott a beépített xbox app, szóval engem igazából jelen helyzetben csak három dolog zavar, ami részben csak nekem rossz.

    1. Legkevésbé az, hogy nem érzem azt, hogy játékplatformnak tekintik a live-ot pc-n. Nincs kiemelve, nincsenek extra szolgáltatások a store-ban, kb tényleg olyan, mint az évekkel ezelőtti android store, valaki ezt írta korábban. Bugos működésű és szinte csak célzott kereséssel lehet valamit megtalálni, refund lehetőség hiánya, hordozható gépeken a dedikált kártyákra nem vált át automatikusan, stb. Ez a legkevesebb, talán majd kiforrja magát, bár szerintem most, hogy jönnek rá a AAA-s játékok, már készen kéne lennie. Mindegy, addig is lehet ezekkel együtt élni, bár nem túl komfortos. Patchelni fogják, reméljük.

    2. Követeli a 1511 update telepítését, nem elég neki a store app legújabb verziója, az egész OS-t frissíteni kell... :Y Sokan vannak, akik normálisan működik, legutóbb, amikor én felraktam, használhatatlanná vált a gépem. :/ Lehet, hogy egy clean install segítene, de mivel melóra is kell a gép, nem nagyon van vele kedvem kísérletezgetni, napokat elcseszni vele. De még talán ez is belefért volna...

    3. Kifejezetten a GOW-val kapcsolatban hatalmas baklövésnek tartom, hogy kihagyták az osztott képernyőt... A GOW-ból ezt kivenni... Tegnap óta csak a fejemet csóválom. Emiatt mondtam le végül a játék megvételéről.

  • birorichard

    őstag

    válasz szupermacs #87 üzenetére

    Hát ez az... szomorú, hogy nincs, pedig nem kevésbé játékplatform, mint a konzol. Amúgy pont én is erre gondoltam tegnap, hogy veszek egy használt 360-t, aztán nyasgem, ha átjön haver, akkor tudjuk tolni bármivel. Nem értem, ha ez kell, akkor ez kell, csak kicsit nehezen hiszem el.

    [ Szerkesztve ]

  • birorichard

    őstag

    Egy hatalmas pozitívumot látok az UWP játékokban - végre lesz néhány cheater-mentes játék. :))

    (#90) karak_22: az xbox app-ban tényleg normálisan ki vannak emelve a játékok, és onnan rögtön átdob a store-ba. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák