Új hozzászólás Aktív témák

  • Gicz

    addikt

    válasz autotaxmo #876 üzenetére

    De bakker, pont ezzel idegesíted fel az embereket.

    " Erdekel az iphone 14 szeria de van egy lelektani normalis ertekrenddel biro szemelyisegem ami azt mondja hogy " ez mar nem normalis amit elkernek itthon ezert a mobilert" "

    Nem Te vagy a józan ész mintaképe. Maximum annyit mondhatsz, hogy Neked nem ér ennyit. Azt nem mondhatod, hogy Te vagy a józan ész, aki pedig ezt megveszi az nyilvávalóan elmeroggyant, nincs értékítélete, nem tudja mi mennyit ér stb. Az a valaki aki megveszi, van rá pénze, neki ér annyit, hiszen megvette, ha nem érne nem venné meg. Nekem pl Soha nem fogja megérni egy nemtom, Jack Daniels, még 300 forintért sem, mert nem nagyon iszom. pedig 300 forintért egy 7 decis az bomba üzlet nem?

    Biztos vagyok benne, hogy Neked is van valami "kattanásod" , olyna költések ami nem logikus. Egy telefon vásárlás mondjuk 100k felett, eleve érzelmi döntés.

    "De ha kimennel az utcara es megkerdeznel 1.000 embert, akkor hidd el, hogy minimum 80% ugyanazt mondana, hogy ezek az arak mindenen tul mennek amit a jozan esz diktalna"

    Nincs ilyen, hogy "józan ész" . Ha kimennél au utcára 1000 emberből egy sem mondaná azt, hogy megéri a Tama Iron Cobra duplázó doboláshoz. Aki dobol annak meg röhögve megéri.

    Megkérdezhetnél 1000 embert, hogy megéri-e 500k-ért a 65" LG OLED tv, 990 azt mondaná, hogy nem. Aki meg szereti a képminőséget, annak röhögve megéri. Mióta oled TV-m van, úgy gondolom, hogy "nem józan eszű" aki nem ilyet vesz, hanem még drágábban is valami "fos LCD-t" amin sötétben világít a fekete, és nem végtelen kontrasztú. Szerintem sokkal jobban megéri egy 65" oled 500k-ért mint 75" lcd 200k-ért.

    Nem Te vagy a józan ész mintaképe a világban, sem ebben az országban. indiához képest meg Te nem vagy józan eszű, hogy 100k-t is adsz mobilért, mikor van 20k-ért is és ott azt veszi a nép 95%-a.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák