Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • looser

    addikt

    válasz DeFranco #34 üzenetére

    Tudom, hogy nem erről szólt, elnézést, én meg szeretek hosszan írogatni, megnyugtat, meg valamennyire kapcsolódott is :) Mindenképpen jó lenne, ha benne lenne, hiszen egyszer már elkészítették, sokaknak így válik érthetővé a sztori és egyébként a ki-be kapcsolása opcionális. Tehát nagyon remélem, hogy benne lesz és a hármast is rá lehet valahogy applikálni.

    [ Szerkesztve ]

    Mindent tudok a rákászszakmáról...

  • válasz DeFranco #34 üzenetére

    Én megpróbálom elmagyarázni, hogy én miért szeretem ha van magyar feliratot: sokszor például speciális angol szavakkal nem tudok vizuálisan tárgyakat asszociálni.

    Például ott a Dead Spaceben a Ripper. Na most hiába jut eszembe hogy rip az tépni, tehát valami tépő eszköz, nem ragad meg, mert képtelen vagyok vizuálisan megjeleníteni magam előtt a tárgyat. Viszont a magyarításban a Ripper = Belező, ami már sokkal menőbben hangzik és azonnal asszociálni tudom és magam elé tudom képzelni, ahogy kibelezi az ellenfeleket.

    Ugyanez igaz scifi játékokban speciális fegyverekre, aminek speciális angol neve van. Hiába tudok angolul, utána kéne olvasnom a neten vagy a szótárban, hogy pontosan magam elé tudjam képzelni ill. asszociálni korábbi filmből vagy játékból látott tárggyal. Játékban erre rendszerint nincs idő és csak továbblépek, elkönyvelve hogy az az a fegyver vagy töltény, de hogy mi az pontosan csak sejtésem van vagy abszolút nem is értem az igazi nevét. :U

    Én olyan vagyok, hogy ha egy filmben vagy játékban nem értek meg 100%-ig minden nüánszot, az engem frusztrál. :O

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

Új hozzászólás Aktív témák