Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz hfrankee #62 üzenetére

    Lynch filmjei sem rosszak, a Mullholland tényleg különösen érdekes (épp most várja itthon a BD50 verzió, hogy pár év után másodjára is megnézzem).

    Az Inland Empire szerintem még elborultabb, de ezért nem is tetszett, mert nekem abból már szinte semmi sem jött le. Pedig nem tartom magam annyira együgyűnek, hogy ez már 100%-ig csak az én hibám legyen, tehát ott már talán ő is túlzásba esett egy picit (egy kicsit se próbál segíteni, hogy legalább pár morzsát elkapj, ha figyelsz - bár az is igaz hogy még csak egyszer láttam és mondjuk úgy, hogy nem teljesen tiszta tudatállapotban ültem neki. :)))

    De nekem személy szerint Cronenberg a kedvencem és az ő 'írta és rendezte' filmjeit kicsit többre értékelem: Videodrome, Naked Lunch, Crash, eXisteZ --- ezek mind mély nyomot hagytak bennem (már a Scanners sem volt rossz, de az inkább csak szárnypróbálgatás a későbbi munkáihoz képest).

    Az utolsót (eXisteZ) pedig külön kiemelném, ha már játékokról van szó, mert az épp az RPG játékokból merített ihletet, hogy egy utolsó iterációját adja az "életművének", amit a fenti listában szereplő filmeken át tökéletesített (vagy talán inkább követett végig, ahogy öregségére bölcsebb lett és a tapasztalatok felhalmozódásával együtt formálódott a véleménye az emberekről).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák