Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    válasz CPT.Pirk #3 üzenetére

    Szerintem az ilyen szubjektív dolgokon és 1-2 elhibázott döntésen alapuló shitstorm-ok a játékipar rákfenéje. Konkrétan ezért kaptuk a ténylegesen gyenge Andromeda-t, akkora már egy értelmes fejlesztő sem volt hajlandó még bottal sem piszkálni az IP-t.

    Lehet elégedetlenkedni egy játék befejezése vagy különböző aspektusai miatt, de amikor ilyen dolgok miatt a teljes játék és fejlesztőgárda folyamatos szapulása megy (sokszor személyes támadásokkal, perekkel, stb.), az szerintem túlmegy az értelmes kritika határain. Kb. óvodába való volt az a sírás ami az ME3 megjelenése után a fórumokon ment. Remélem megérte mindenkinek így megleckéztetni a Bioware-t, azóta csak minőségi tartalmat láthattunk tőlük... :P

    Most ez lesz a CDPR sorsa is a C2077 miatt. Elhibázták a startot és a csőcselék egyből vasvillát rántott, kb. esélyt sem adva arra, hogy megpróbálják kijavítani legalább egy részét a hibáknak, és tanulva az esetből következőben kicsit jobban odategyék magukat. Ahogy akkoriban a Bioware-nél, úgy most a CDPR esetén sem egy kezdő, korábban hibát hibára halmozó stúdióról beszélük. Mindkettő simán felállhatott volna a kudarc után és letehetett volna valami igazán jót az asztalra. De nem, a billentyűhuszárok igénye szerint mehet mindkettő a szemétdombra...

  • nkmedve

    őstag

    válasz CPT.Pirk #8 üzenetére

    Andromeda-n végigmentem, de nem éreztem sehol benne a WOW faktort, szerintem elég szürkére sikerült. Annál az ME3 (Extended) is jobban bejött a végével együtt, pedig az a befejezés a trilógia leggyengébb pontja nekem is. A WTF talán tényleg a legjobb kifejezés rá, de elfogadtam, hogy abba az irányba mentek és attól még a teljes trilógia nem lett olyan sokkal rosszabb a szememben, a Legendary Edition is végig lesz majd tolva.

    CP 2077 majd később kerül sorra. Ha nem lett volna annyi gond a kiadás körül akkor adtam volna teljes árat érte, de így mostmár csak leárazva lesz beszerezve, én így némán a pénztárcámmal protestálok. :)

  • nkmedve

    őstag

    válasz Apollyon #20 üzenetére

    "Mass Effectnél nem a fejlesztőgárda szapulása ment, hanem az EA Games-é, az rombolta le a sorozatot."

    Lehet ez volt a cél, de akkor nagyon félrement a dolog. Az EA-t hidegen hagyta az egész, csak számolták a pénzt mint általában, a Bioware pedig belerokkant. Kb. az EA volt az egyetlen fél amelyik csak nyert az egészen. Szerintem nem ártana az ilyen megfélemlítési/bullying stratégiákat újragondolni a jövőben, mert a játékosok látszólag nagyon nem látnak bele egy cég működésébe, vagy a stúdió-kiadó kapcsolatába.

    "Ha elkérsz 60 eurót/dollárt egy játékért, az olyan is legyen, pláne közel egy éves késve kiadás után."

    Ezt most úgy írod mintha ritkaság lenne a 60 eurós ár egy játéknál. A CP2077 az összes hibája ellenére valamit ad ezért az összegért, ellentétben sok szeméttel ami hasonló áron jön.
    De amint már mondtam, ha nem tetszik valami akkor nem veszed meg, vagy megvárod amig alacsonyabb áron adják. A bevételkiesés és a gyengébb értékelés bőven elég nyomás egy stúdióra, hogy következőben próbálják meg összeszedni magukat. Ami viszont a CDPR ellen folyok mostanában (perekkel való fenyegetés, egy halom támadás, stb.) kb. csak arra jó, hogy minden jobb fejlesztő/művész fejvesztve meneküljön onnan, ami a jövőbeli projekteket is halálra ítéli.
    Szerencsére nem vagyok nagy Witcher rajongó, úgyhogy nem érint annyira a dolog, de a rajongóknak remélem nem fog túl rosszul esni, ha a W4-en majd egy halom újonc fog dolgozni (és kapunk egy középszerű folytatást), mert valószínűleg az lesz.

Új hozzászólás Aktív témák