Új hozzászólás Aktív témák

  • .Szaki.

    addikt

    válasz Fall-N #50 üzenetére

    Én is már több topicban leírtam, hogy szerintem is nagyon jót tenne a piacnak ha egy-két márka megemberelné magát és nem lenne egyeduralkodó az Apple és a Samsung, de én mondjuk szívem szerint a Sony-tól és az LG-től szeretnék látni végre valami olyan megmozdulást, amitől elállna mindenki szava. Ha már csak odáig eljutnának, hogy életképes alternatívát tudnak nyújtani, akkor már elégedett lennék. Persze ez csak egy hiú ábránd.

    Illetve én a platformoknál is szívesen látnék egy harmadik tagot, (nem a kamu HarmonyOS-re vagy mire gondolok) csak anno ugye a Microsoft saját keze által végzett a Windows Phone-nal, ami egyébként egy remek konstrukció lehetett volna. Szóval igen, az lenne a legjobb ha minél színesebb lenne a paletta, de hát egyelőre én úgy látom, hogy nagyon csak erre a két márkára szűkült a piac, ami nem feltétlen jó, mert így a Samsung is azt csinál, amit akar és olyan áron, amennyit még nem szégyell elkérni.

    <Lacy85>

    Basszus és tényleg!

    [ Szerkesztve ]

  • k-adi

    nagyúr

    válasz .Szaki. #51 üzenetére

    nekem a mostani P9 előtt WP-s lumia-m volt és totál jó volt, csak meghalt az OS idővel.. de ennek ellenére én nem javasolnám egy újabb OS behozását (WP helyére?) csak jobban töredezne a piac, lehetne arra is portolni stb... legyen droid, de azon legalább fusson jól.

  • k-adi

    nagyúr

    válasz <Lacy85> #46 üzenetére

    "épp valami tömeges trollkodást terveztek a Simple ellen"

    na majd linkeld pls ha lesz ebből valami :D

  • .Szaki.

    addikt

    válasz k-adi #52 üzenetére

    Nálam is ez volt, tulajdonképpen kihúzták alólam az OS-t.

  • Aryon87

    félisten

    válasz <Lacy85> #46 üzenetére

    Mielott elferditened a dolgokat, bar mar sikerult, mert a csontot bedobtad..
    A csapat azon van hogy az OTP szedje ossze magat es legyen meg a sokaknak sirogorcsot okozo hianyzo nfc fizetesi lehetoseg. Legtobbnek ez a fo problema a HMS-sel.

    [ Szerkesztve ]

    Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

  • FingR86

    őstag

    válasz <Lacy85> #41 üzenetére

    az hogy a HMS magában mennyire király az nem teljesen igaz...egy olyan felhasználónál aki napi szinten használt GMS készüléket

    DE az hogy egy csúcskategóriás telefonhoz hozzá jutsz fél/harmad áron, mert hiányzik róla a GMS, amit legrosszabb esetben is 1 délután alatt ráraksz az már igaz.

    130-ért vettem egy új p40 pro-t amin MINDEN működik pá óra utána járással és kísérletezgetéssel.

    van aki nem tudta megszokni a GMS hiányát és potom pénzért hirdetik őket aprón, én is így jutottam hozzá az enyémhez. Ugyanezt a tudást kínálja a samsung 500 ezer Ft-ért. Hagyjuk már. Nem márkahűségről van szó. Életem első Huawei telefonja. Hanem arról h ésszel él az ember és pénzből...

    [ Szerkesztve ]

  • trebrona

    nagyúr

    válasz FingR86 #56 üzenetére

    Ez is egy észérv, végre nem csak az elvakult fan-ek ontják a bullshit-et.

    De! Mennyire biztonságos a ki tudja ki által megírt google hack, ami rendszeralkamzásként épül be, amivel teljesértékű lett a töredék áron megvásárolt csúcstelefonod?

    Én biztosan nem használnék nyugodt szívvel semmilyen személyes, banki alkalmazást meg pláne rajta.

    ------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

  • FingR86

    őstag

    válasz trebrona #57 üzenetére

    Ebben meg én adok Neked igazat. Kell hozzá egy bizonyos fokú bátorság. ;] de hát bátraké a világ :P

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz FingR86 #56 üzenetére

    Nem is rólad beszéltem, hanem azokról, akik nyomják 0-24ben, hogy "semmi kompromisszum, minden IS működik", stb., közben meg non-stop mókolják a telefont, mert vagy ez nem megy, vagy az. Még egy sima NFC fizetés sem működik.
    Ja és emellett nem 130-ért vették, hanem megjelenés környékén 3-400 ezerért.
    Mert a Huawei ugyanúgy 400-ra árazta a készüléket, mint a Samsung, vagy az Apple.

    [ Szerkesztve ]

  • trebrona

    nagyúr

    válasz <Lacy85> #59 üzenetére

    Ja és emellett nem 130-ért vették, hanem megjelenés környékén 3-400 ezerért.

    Épp ezért kell az önigazolás.

    ------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

  • Palafi

    tag

    válasz <Lacy85> #59 üzenetére

    Ne haragudjatok, de próbáltatok GMS nélküli telefont használni? Mert anélkül beszélni róla eléggé visszás dolog. Én sem vagyok Huawei fan, de én kimondottan élvezem a GMS nélküli életet. Semmilyen mók nincs a telefonomon, és a számomra fontos dolgok tökéletesen működnek (bocs, az OTP-s NFC fizetés nem). És azért hangsúlyozom, hogy az OTP-s, mert másik bankoknál ez is működik. Nem állítom, hogy mindnél, de azokról nem is tudok nyilatkozni. Ha valaki egy kicsit is ért egy telefonhoz, és nem csak telefonál rajta, annak nem jelent nagy gondot a HMS. Tehát ki kell próbálni, és utána mindenki eldöntheti, mi jó Neki. Nekem is van olyan gyártó, amelyiknek a készüléke akkor se kellene, ha utánam dobálnák, de ettől függetlenül nem fikázom, mert van, akinek az a gyártó az isten. Csak egy mellékes sztori ezzel kapcsolatban. Nekem ugye HMS telefonom van, páromnak GMS. Találtam egy alkalmazást, kipróbáltam, tetszett. Párom meglátta, neki is nagyon megtetszett. Hogy ne mindig az én telefonomat használja otthon, megnéztem Play áruházban, megtaláltam. Feltettem az Ő telefonjára is. Másnap jött haza, és azt mondta, majdnem kivágta az ablakon a telefonját (P20 Pro), mert állandóan reklámokkal bombázták az app használata közben. Az enyémen ez nincs, azóta is azt használja. :K

    A dzsungelben minden ehető. Te is.

  • Fall-N

    veterán

    válasz FingR86 #56 üzenetére

    Azért ez sem mindig működik mimdig és más dolgok is hiányoznak. Például nekem a Netflix certifikáció. Azt még sok GMS telefon sem tudja pl. Realme, de GMS nélkül esélytelen.

    Palafi: ott a lényeg: neked. Másnak meg tonnányi dolog hiányzik.

    [ Szerkesztve ]

  • Palafi

    tag

    válasz Fall-N #62 üzenetére

    Ezért írtam, ki kell próbálni, és el lehet dönteni. Vagy használótól megérdeklődni, hogy adott dolgok működnek, vagy sem. :R

    A dzsungelben minden ehető. Te is.

  • GreenGoblin

    tag

    válasz .Szaki. #38 üzenetére

    Mondjuk azon el kéne gondolkozni mielőtt ilyet írsz, hogy miért reagálnak úgy. Eláruljam? Mert mindig valaki benyomja hogy GMS nélkül kuka az egész. Nézd csak meg itt is az első hsz-t. Mondhatnánk rá, hogy flame keltő is. És minden HMS-es topikban így kezdődik.

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • illjo

    senior tag

    Megy itt a hangulatkeltés rendesen, elvtársak! Bocs, ha archaikus vagyok, talán páran érzik még az ízét ennek a csodás megszólításnak. Hol is kezdjem.. Nem értem..Nem értem hogy itt a "legyél önmagad" meg szólásszabadság, meg szabadság, meg píszí, meg mittudomén milyen lózungok világában hogyan válhatnak páran - néha szakmai(nak tűnő) - források nélküli statisztikai adatok alapján, de még ha igazak is, miért is fröcsögnek, fikáznak, gúnyolódnak huawei telefonos embertársaikon. Nyilván egyikük sem fogja beismerni, de most olyan jóóól esik belerugdosni ebbe a telefonmárkába, és így áttételesen, vagy sokszor közvetlenül azokba is akik annyira degeneráltak, hogy ilyen telefont vesznek. Nem fogja beismerni, hogy amikor az épp aktuálisan "menőnek" kikiáltott telefon márkájának menőségét veszélyeztette a huawei az egyre közkedveltebb modelljeivel, gyűlt bennük a harag. És most, hogy az USA az "egyenlő pályák, egyenlő esélyek, de én biciklivel megyek" futóversenyen, a magasztos szabadverseny során kinyújttotta őszentséges lábát az elsőségre törőnek, hát milyen jó érzés is térdünket csapkodva fikázni a bukdácsoló hülyét, meg akik rá fogadtak ugye? A káröröm az annyira jóóóó érzés. Az emberi elme szeret "csomagokat" képezni, általánosítani, egy kalap alá vonni, hogy aztán pompásan megítélhessen minden, az általa kreált halmaz alá tartozót és egységes ítéletet hozni. Nyilván nem kétséges, hogy a huawei tulajdonosok között is ugyanígy számos olyan ember van, aki ugyanezt teszi, csak más előjelekkel. És aztán folyhat az egymás b..gatása szépen. Ahogy láttam, az ősellenség márkák fanjai is össze tudnak fogni most a közös pocskondiázásban. De nem akarom leszűkíteni a kört, nyilván vannak egyéb motiváló tényezők is márkahűségen túl. Direkt nem fogok belemenni és felsorolni a különböző, ma aktuális telefonmárkák gyengeségeit, hogy ezzel fényezzem a huaweit. Semmi értelme, mindegyiknek megvan a maga gyengesége, erőssége. Szerintem a józanabb gondolkodás érdekében talán lefektethetünk, ha nem is evidenciákat, de elég szilárd lábakon álló tényeket.
    - A huawei telefonok tulajai semmmivel sem hülyébbek, vagy okosabbak az egyéb telefonok tulajainál
    - A huawei telefonok nem gagyi sz..ok, népszerűségüket a jó használhatóság, tudás-ár arány okozta. Főleg a kezdetben. (Tény, hogy a hms modlelleknél sztem a gms nélküliség beárazásának elmaradása hiba volt, de a piac megtette.)
    - A huawei felhasználók nem pont csak ilyenek, vagy olyanok...Nem mind hms fan, "minden is megy" szektás prédikátor.
    Azért, mert egy topikban olvas valaki valamit és ezt ráhúzza minden ilyen telefontulajdonosra, hááát...
    Ha valaki elvan a hms el önmagában, legyen...Aztán ha egy másik meg gms-t keres rá, hát legyen.Elég sokféle oka lehet, hogy ki miért vesz telefont gms nélkül. Nem szeretném felsorolni. Ha hülye volt és későn jött rá, hogy jobban utána kellett volna járnia, legyen.. Max segítünk neki, nem? Mert attól hogy valaki hülye, de ezzel nem árt éppen senkinek, nem rosszsándékú, nem érdemli meg, hogy fikázás helyett kicsit enyhítsünk a gondjain? Mókolunk? Naná! Az itt szájtépők között hányan vicsorognak rá különböző márkák tulajdonosaira, amikor rootról társalognak? Ha pl a saját márkáját rootolja egy másik ember, akkor is röhög rajta, hogy miért kell azt a sz..rt mókolni? Ja, ott csak a kiválót még kiválóbbá teszik, tudom..
    Én pl megvettem a hms telefonom, tudva, hogy nem akarom nélkülözni a gms t. Utánanéztem, szinte biztos volt, hogy fel tudom hozni egy gms képességgel rendelkező telefon szintjére. És úgy is lett.. Egy, a maga kategóriájában jó telefon azon az áron, amiért vettem újonnan? Megérte... Minden (is) megy :) És elnézését kérem azoknak (ja nem), akiket zavar, hogy ezekről a topikjainkban beszélünk. Elnézést, hogy szeretnénk simple nfc fizetést (nekem már van így) és jelezzük az otp nek. Trollkodás? Nem nagyobb, mint a nem huaweisek fröcsögése egy huawei telefon megjelenése kapcsán, sőt! Otp azt válaszolta, mérik fel az igényeket. Hát lássák, hogy van igény! És úgy néz ki figyelembe is veszik. Szóval azt javaslom, maradjunk kultúremberek, ha lehet, feleslegesen ne b...suk egymást, mindenkinek engdejük meg, hogy önmaga lehessen. :)

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

  • .Szaki.

    addikt

    válasz illjo #66 üzenetére

    Hajjaj..Ezek szerint számodra a szólásszabadság, a "mindenki legyen önmaga" és a píszi világ azt jelenti, hogy mindenki leírhatja a véleményét, aki veled egyetért. Én úgy tudom ezt máshogy hívják, de mindegy is. Ennyit a PC-ről.

    Ha vallod ezeket az elveket, akkor nincs más dolgod, mint elfogadni, hogy másnak meg más véleménye van és az nem feltétlen egyezik a tiéddel. Esetleg lehet vitázni. Egy fórum pedig bizony erről szól.

    Arról nem is beszélve, hogy ha nem akartad volna leírni ezt a litániát, hanem szimplán értelmezed a hozzászólásokat, akkor senkitől sem láttál fröcsögést, lenézést, semmit. Senki sem mondta azt, hogy X-Y hülye lenne, csak mert HMS-t használ. Sőt, én is és ahogy néztem mások is tiszteletüket fejezték ki HMS-es kollégák felé, akik kultúráltan, korrekten nyilatkoztak.

    Pusztán arra lett rámutatva, hogy kicsit képmutató egyesek részéről minden topicban leírni a HMS kiválóságait (amiben persze mindig szerepel vagy a "pár óra", vagy az "utánajárás", vagy a "csak", "de" és egyéb szavak/kifejezések) miközben amint megjelenik egy GMS-es Honor, akkor azonnal nyálcsorgatva megy mindenki oda, hogy "megvan a következő telefonom". Igen illjo, ezek pontosan ugyanazok az emberek voltak, akik minden más topicban meg küldik el agresszíven az anyjukba azokat, akik azt mondják, hogy lehetséges, hogy talán, esetleg mégiscsak némi kompromisszummal jár a HMS.

    Ilyen egyszerű a sztori.

  • illjo

    senior tag

    válasz .Szaki. #67 üzenetére

    Akkor félreértetted, nem a véleménynyivánítás szabadságát ellenzem,hanem a módját. És nyilván csak akinek az inge, az vegye magára.Azt a módot, ahogy egyébként pl ebben a hsz edben is szép lassan eljutsz az 'egyesektől' a 'mindenki' ig, akik ráadásul még nyálzanak is.😃
    Egyébként meg, simán csúsztatás topikokat, csoportokat degradálni az alapján, mintha tömegével lennének olyan állíttlagos személyek, akik hol hms fanok, hol nyálcsorgatva édesanyjukat eladnák egy kis gms ért. Biztos van(??) ilyen is. Mint mindenféle ember. De mint több huawei topik, csoport tagja, gms topik létrehozója, én ezeket nem tapasztalom ennyire meghatározó módon, mint ahogy próbáljátok beállítani és a végén már azt SUGALLVA, hogy ezek mind ilyenek ám ott. Én max azt tapasztalom, ami bosszant, hogy ama, általam hms szektásoknak titulált felebarátaim közül PÁRAN, a térítő tevékenységük során, vélhetően önnön igazolásuk (többféle eredővel) miatt, félretájékoztatják azokat, akik éppen informálódni akarnak: a minden megy hittételüket kántálva. Ami így szintén erős csúsztatás és szubjektív alapú.
    Csakhogy itt sokan nem telefonokról mondják ugye el.a véleményüket, hanem azok használóiról, aztán továbbvive a dolgot ami a legbossszantóbb azok topikjairól pl, ahol TÖMEGES trollkodás,meg nyálcsorgatás van.Mert ott amúgy mindenki szeriint hms en minden is megy. Biztos én vagyok a kivétel ott aki erősíti a szabályt. Nem!

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

  • .Szaki.

    addikt

    válasz illjo #68 üzenetére

    "Azt a módot, ahogy egyébként pl ebben a hsz edben is szép lassan eljutsz az 'egyesektől' a 'mindenki' ig, akik ráadásul még nyálzanak is.😃"

    Akkor vegyük át a mondatot még egyszer: "Pusztán arra lett rámutatva, hogy kicsit képmutató egyesek részéről minden topicban leírni a HMS kiválóságait (amiben persze mindig szerepel vagy a "pár óra", vagy az "utánajárás", vagy a "csak", "de" és egyéb szavak/kifejezések) miközben amint megjelenik egy GMS-es Honor, akkor azonnal nyálcsorgatva megy mindenki oda, hogy "megvan a következő telefonom"."

    Szerintem elég nyilvánvaló, hogyha egy bekezdést veszünk, akkor annak a tartalma, az abban foglaltakra vonatkozik. Tehát a "mindenki" szó azokra vonatkozik, akik a mondat elején az "egyesek" voltak. Azok közül az emberek közül, akikre egyesekként hivatkoztam, mindenki. Ez így is van. Mi sem bizonyítja jobban azt, hogy igazam van, hogy itt néhány hsz meg sem született volna, ha az egyik tag - aki speciel jócskán az egyesek közé tartozik ezzel generálva kicsit sem érdemi vitákat - nem dobja be ezt a topicot egy Huawei topicba, azt gondolva, hogy ezzel majd mozgósítja a katonákat és itt majd mindenki jól el lesz küldve a sunyiba.

    "...a végén már azt SUGALLVA, hogy ezek mind ilyenek ám ott."

    Nem sugalltam ilyet, elhatárolódom az általánosítástól és kijelentem, hogy biztosan nem "mind ilyenek ám ott".

    "Akkor félreértetted, nem a véleménynyivánítás szabadságát ellenzem,hanem a módját."

    A véleménynyilvánítás minőségének megítélése abszolút szubjektív a fórumozók részéről. Az a kérdés, hogy kinek hol van az ingerküszöbe. Hogy mi vállalható és mi nem, azt a Moderátorok döntik el. Addig amíg nincs hsz törlés és figyelmeztetés, addig az egy legitim és megfelelő megfogalmazású vélemény.

    "Egyébként meg, simán csúsztatás topikokat, csoportokat degradálni az alapján, mintha tömegével lennének olyan állíttlagos személyek, akik hol hms fanok, hol nyálcsorgatva édesanyjukat eladnák egy kis gms ért."

    Ismételten el kell határolódnom, egyetlen egy topicot sem degradáltam és nem állítottam olyat, hogy en bloc egy komplett topic összes tagja ilyen lenne. Olyat meg pláne nem írtam, hogy az édesanyjukat eladnák egy kis GMS-ért. Ne ferdítsünk, ne csúsztasunk. Az kétségtelenül szembetűnő, hogy hány helyen írják azt, hogy a HMS kompromisszummentes, majd a topicokban látszik, hogy mennyi b@szakodás van valójában. Szóval persze, lehet kötözködni, meg lehet itt keresgélni a hibákat az írásaimban, a tény az, hogy bizonyíthatóan van egy olyan réteg, aki képmutató volt, ez szóvá lett téve, aki pedig kulturáltan nyilvánított véleményt, azt tisztelet övezte. Nem is próbálja kiforgatni a szavaimat egyik sem. Én pusztán csak a korrektségre törekszem.

    De egyébként ha már mindenáron szeretnél megcáfolni, akkor megkönnyítem neked ezt a dolgot és akkor ezzel legalább lezárhatjuk ezt az értelmetlen vádaskodást. Találtam érvet a GMS-es Honor mellett olyanoknak, akik elégedettek a HMS-es Huawei-jel! Hiába kerül ugyanannyiba a HMS-es Huawei, mint a GMS-es Honor (aminek létezése egyelőre talán még nem is bizonyított, ebben most nem vagyok biztos), a Honor a GMS megléte miatt feltehetően jóval komolyabb értéktartással fog bírni, mint a Huawei, ennek ellenére minden a Huawei-ben kellemes tulajdonság megtalálható lesz benne. Max a felhasználók nem fogják használni rajta a Google-hoz köthető dolgokat. Tessék. Elég lett volna ennyit írnod, megoldottam a vitát helyetted.

    [ Szerkesztve ]

  • Joci??

    senior tag

    Olvasgatom mit szenvedtek itt hms vs gms teren, nevetseges, nincs jobb dolgotok mint ezen agyalni, "kinek a pap kinek a papne" engedjetek mar el es mindenki nyomkodja a sajat izlesvilagu telefonjat.

    "Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

  • GreenGoblin

    tag

    válasz Joci?? #70 üzenetére

    Én csak azon nevetek hogy lassan egyre több ügyvéd/jogász/nyelvtanár kardoskodik itt.
    :C

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • illjo

    senior tag

    válasz .Szaki. #69 üzenetére

    Tényleg nem érdemi a vita, ebben egyetértek. Azzal nem, hogy bedobták az egyik topikunkba, hogy jöjjenek a katonák. Én is bedobtam egyik helyre az imént, aki olvassa és nem érzi ki belőle a szarkazmust esetleg, az magára vessen.Csak azt gondolom, ha már a "hátunk mögött" emlegetnek minket, főleg mint tömeges trollkodókat, akkor adjuk meg magunknak a viszontválasz lehetőségét. Lehetőleg kultúráltan, nem lemenni kutyába.
    Megmondom őszintén, én ahhoz túl lusta vagyok, hogy szépen kivessézem pontról pontra lereagálva amiket írtál. Őszintén mondom, elismeréssel adózom a te "munkádnak" irányomban :) Komolyan! Lehet kicsit "érzékenyültem" az eddigi hsz ek miatt a témában és azért "vádoltalak meg téged az általánosítással. Ok, lehet úgyis értelmezni az egyesektől a mindenkiiig eljutást, Tényleg szőrszálhasogatás lenne ha most azt írnám, meg a szólássszabadságod megsértése, hogy viszont akikre IGAZÁN vonatkozott az első felszólalásom, azok a saját megerősítésüket látják a mindenki szóval, ezért nem túl szerencsés szélsőséges általánosítókat akaratlanul is megerősíteni:) De tényleg hagyjuk, kiég az agyam :)
    A lényeg szerintem abban van, hogy mi ketten folytatunk itt diskurzust, kvázi vitát, holott én pont nem neked szántam a leírtakat, olvasva a hsz eid. Azért nem valamelyik általánosító,degradáló üzenetre írtam a hsz em válaszként, mert több is van.Ezért írtam az inggel kapcsolatos dolgot. Ha lenne olyan, hogy objektív kívülálló és megkérdeznénk, nem hiszem, hogy más lenne a véleménye, mint hogy jó pár hsz és az azokra adott reakciók elég negatív megítélést közvetítenek felénk, akiknek hms huawei készülékei vannak. És ez a hangulat - attól függetlenül, hogy vannak normális (ami nem azt jelenti hogy csak a normális aki velem egyetért!!) hsz ek is természetesen. De pont azért írtam le amit írtam, mert ugyanezt a hangulatot tapasztalom fb-on is pl a magyar android csoportban. Elég egy (rossz helyre feltett) segítségkérés huawei telefonra hms-gms ügyben és már jön is sárdobálás, gúnyolódás, fikázás.
    Azt meg nem akarom többször leírni, hogy ez a jelenség, amit állíttok, miszerint a hms hívő utána gms ért ácsingózik, mondhatni nem létezik. De hogy ekkora jellentősséggel bizonyosan nem, amekkorát tulajdoníttok neki, az száz! Ez csak valami ideológiai alap arra, hogy miért is lehet topikokat leszólni.
    De megint ezeket neked írom holott a fő címzettje nem te vagy.
    Amúgy nem is azt mndtam, hogy akár a fenti, nekem nem tetsző véleményeket ki kell moderálni. Egyszerűen csak leírtam róla a véleményem. És amikor az eelsőben a vélemyénnyilvánításra legyél önmagad stb re céloztam, azzal tényleg csak annyit akartam mondani, hogy egyébként miért ne adnánk meg a lehetőséget a hms telefonosoknak is a diskurzusra egymással gms ügyben. Mert az nem érv ez ellen, hogy az csak a hms hívők belső titkos susmogása és kifelé amúgy a hms mindenhatóságát hirdetik. De a topikjaikban gms szeánszokat ülnek.Nem is neked szólt...
    Köszönöm az ajánlást, részemről tárgytalan egyelőre a telefonváltás, akit érdekel, meg megfogadja.

    https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

  • illjo

    senior tag

    válasz Joci?? #70 üzenetére

    Te lettél nálam a közös nevező, a 'nemzeti' minimum :) Egyébként kb ezt akartam írni szómenéssel, plusz hogy hagyjanak minket békén a p..ba, megvagyunk köszi :D

    https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

  • .Szaki.

    addikt

    válasz illjo #73 üzenetére

    Rendben, akkor vegyük úgy, hogy hibát követtem el, amikor magamra vettem.

    Ettől független köszönöm a vitát, jó ha az ember nem személyeskedésbe megy át, hanem tud érvelni! :R

  • illjo

    senior tag

    válasz .Szaki. #75 üzenetére

    Részemről az öröm, szintén 😃 :R

    https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz <Lacy85> #44 üzenetére

    Leírom hogy egyértelmű legyen:
    - a sd erősebb mint a kirin
    - van akinek kell a gms, mert beláncolta magát a googléhoz
    - szar a Huawei mert nincs rajta gms a szankciók miatt
    - a Huaweiben bent van a párt keze (miben nincs Kínában?)
    Na ha ezt tisztáztuk téged miért zavar az hogy egyesek mégis ezt a márkát válasszák? Ha fáj érdemes vele orvoshoz fordulni.
    Mást se csináltok csak fikázzátok a márkát. De nyilván mindenkinek más a normális emberi viselkedés. Nekem ez nem az.
    És mivel nekem címezted a hsz-t érdekelne hogy hol írtam ezt: "huhúúú, ez ám a tuti"
    Több topikban is megjegyeztem már hogy egyéni preferencia kérdése hogy kinek mi a jó. Neked nem jó, nekem még jó. De persze nyugodtan kővezzetek meg érte. Nem érdekel.

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz Palafi #61 üzenetére

    Miért kellen kipróbálniuk? Ők tudják Youtube videóból hogy szar, nem támogatják a pártot, és minden telon ott vannak online. :N :N :N

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz #72445440 #80 üzenetére

    Annyiban azért kell félni tőle, hogy az appok elég nagy százaléka is GMS-re épül. Tehát a Harmony hiába egy android fork, ez még messze nem jelenti azt, hogy menni is fog rajta minden.
    Ahhoz meg kellene írni az appok GMS mentes verzióját is.

  • GreenGoblin

    tag

    válasz <Lacy85> #85 üzenetére

    Ezért lenne jó ha webappokat gyártana mindenki. Az menne mindenhol.

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz 7Heads Drago #83 üzenetére

    "a sd erősebb mint a kirin"

    Sőt, még az Apple AXX is, de ez most hogy jön ide?

    "van akinek kell a gms, mert beláncolta magát a googléhoz"

    Nem csak a Google itt a lényeg. Rengeteg app is GMS-re épül.

    "szar a Huawei mert nincs rajta gms a szankciók miatt"

    A szankciók miatt eléggé kompromisszumos. Nem véletlenül állt a földbe az eladás Kínán kívül.

    "a Huaweiben bent van a párt keze (miben nincs Kínában?)"

    Tény, de ez megint hogy jön ide? :D

    "Na ha ezt tisztáztuk téged miért zavar az hogy egyesek mégis ezt a márkát válasszák?"

    Engem nem zavar. 2 egyszerű kérdést tettem fel.

    "Mást se csináltok csak fikázzátok a márkát."

    Szerintem csak tényeket írtunk. Ha fáj érdemes vele orvoshoz fordulni. Egy alumínium darabot két üveglap között ekkora erőkkel védeni...

    "És mivel nekem címezted a hsz-t érdekelne hogy hol írtam ezt:"

    Olvasd el újra a beszélgetést és visszatérünk rá.

    "Miért kellen kipróbálniuk? Ők tudják Youtube videóból hogy szar"

    Miért próbálnám ki, amikor teljesen egyértelmű, hogy a GMS hiánya miatt (és az ezzel járó egyéb gondok miatt), valamint az NFC fizetés hiánya miatt nálam már alapból a "használhatatlan" kategóriába esik?

    [ Szerkesztve ]

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz #72445440 #79 üzenetére

    Leírom mégegyszer:
    Senkit nem minősítettem. Főleg nem nagy általánosságban a HMS-t használókat.
    Viszont akik mindenhol térítenek, hogy mekkora királyság, közben meg napi szinten mókolnak, meg ügyeskednek, hogy valamennyire használható legyen a telefon...

    Ha már minősítésnél tartunk, kedves Aryon fővezéretek egyenesen lenézően nyilatkozott többször is azokról, akik nem hajlandóak lemondani 400 ezerért a kényelemről és elvárják, hogy minden működjön a telefonon.
    Szó szerint idézve:

    "Eleinte én is aggódtam, hogy mi lesz a Google nélkül a dolgaimmal. Beválalltam és nem bántam meg. Ennyi az egész.
    Ellenben ti? Chö.. Jobb a kényelmes fotel."

    De ha nem jár kompromisszummal és minden IS tök jól megy rajta, akkor milyen kényelmes fotelről beszélünk? Van némi logikai bukfenc.

  • GreenGoblin

    tag

    válasz <Lacy85> #88 üzenetére

    Te rekordot tartasz mindenről és ilyenkor dobod be őket?
    Komolyan nem értem, nincs jobb dolgod?
    De ez ugyanúgy bárkinek mondhatnám. Nem szólnak az ilyen topikok másról csak mások hsz-einek kielemzéséről, végtelen utalgatásokról rég megírt, megmondott, megtörtént dolgokról. Ha pl. Apple-t kell szídni képesek még mai napig felhozni amit anno Jobs mondott mi a kényelmes képernyő méret. Ha meg már nem tudtuk mivel támadni megy a nyelvtanárkodás meg a személyeskedés.

    Nevetséges amit műveltek itt!

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • illjo

    senior tag

    Így már sokkal jobban tetszik a hangvétel, amikor vasakról, meg szoftverekről vitáztok, nem emberek csopprtjaira megy a sz.rdobálás, legalábbis most már kezd redukálódni. Csak szólok, meddő a vita, nem fog senki senkit meggyőzni sem pro, sem kontra. Akinek úgy jó, annak úgy jó, akinek meg emígy jó, annak emígy jó, azt' jó napot. Attól még senki nem hülye, hogy valami jó neki. Akkor kezd el hülyén kinézni, mikor vélt vagy valós objektív tényeket a saját szubjektumán átszűrve másokat hülyének néz, mert azokat nem győzik meg az érvei.sd, kirin, kamerák, gms, hms, stb? Szerintem a lényeg az, hogy ha az ember a kezébe veszi a telefonját és használja legyen vele elégedett. Csak ne akarja már, hogy a másik is pont azért, amiért ő, pont azzal legyen elégedett. Én most elégedett vagyok. Menjetek békkével.. :D

    https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

  • Aryon87

    félisten

    válasz <Lacy85> #88 üzenetére

    Kenyelmes fotel=Google.

    Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

  • k-adi

    nagyúr

    válasz Aryon87 #91 üzenetére

    ~400k -ért** igenis kell a fotel... ha már egy teljes flagship árat kifizetem, megérdemlem, nem? ha lenne persze, de nincs, ezért marad más, a konkurencia, stb. :)

    **induló ár

    [ Szerkesztve ]

  • illjo

    senior tag

    válasz <Lacy85> #88 üzenetére

    "Most épp valami tömeges trollkodást terveztek a Simple ellen, hátha akkor végre megoldják HMS-en is az NFC fizetést. :DDD
    De ja, HMS-en minden IS megy."

    Egy egész topik tagságát (tömeges szó használata!) lejáratni próbáló, hms-t használókat, egy kalap alá véve a saját szélsőségeseivel, Általánosítás, csúsztatás. Plusz az ezt helyeslő válaszok...
    Nem, nem megy minden alapból nagyon objektíven nézve. Csak kérdés kinek mi a minden. A normális többség, aki nem térít, nem tájékoztat félre, de pl akár segít is ha kell. A topikjaink inkább ezen alapulnak. Még azok is normálisan nyilatkoznak, akik csak hms t használnak. Van akinek elég, van akinek nem, de bevállalta még úgyis. Valamiért megérte neki. Nekem pl meg és tényleg minden is megy. Nálam.

    https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

  • trebrona

    nagyúr

    válasz illjo #93 üzenetére

    Valamiért megérte neki. Nekem pl meg és tényleg minden is megy. Nálam.

    Ok, de te eleve egy budget kategóriával vagy jelen ebben a történetben, ha jól rémlik. (P40 lite) Úgyhogy nem biztos, hogy párhuzamot kell vonni.

    ------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

  • Aryon87

    félisten

    válasz k-adi #92 üzenetére

    :(400k arert azt kaptam amit vartam akkor, es nem is banom a mai napig sem.. Az hogy mashonnan kellett az appokat letolteni, nem oszultem bele. Ertem a problemat, de mig nem az a fo problema, hogy a telefon fel napot bir ki, vagy zoldul a kijelzo, vagy nincs terero es hasonlo hibak, amiket olvasni mindezt 400-500 ezres arert, addig a GMS hianya kutyafe hozzajuk kepest.
    Igen, max azert fohet a fejem, hogy mikor megvettem, akkor nem szamoltam azzal hogy 1 ev mulva negyed annyiert tudnam eladni, ha mondjuk egy Mi11Pro-ra agy az uj Honorra szeretnek valtani most nyaron.

    [ Szerkesztve ]

    Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz illjo #93 üzenetére

    "Egy egész topik tagságát (tömeges szó használata!) lejáratni próbáló, hms-t használókat, egy kalap alá véve a saját szélsőségeseivel, Általánosítás, csúsztatás. Plusz az ezt helyeslő válaszok..."

    Értelmezheted így is. Ahogy jól esik. Harmadszor nem magyarázom el, mert semmi értelme.

  • illjo

    senior tag

    válasz trebrona #94 üzenetére

    Mi köze ennek a kategóriához? Itt a fő ellentét a gms-hms fronton húzódik. De egyébként az sem érdekel annyira, ha elolvastad a hozzászólásom. Engem főleg az érdekel, ha nyilvánosan ócsárolva, lesajnálva vagyunk bármiért is. Csak azt akartam demonstrálni kategóriától függetlenül, hogy nem érdekel kinek miért éri meg, vagy nem éri meg, nekem megérte és pont. Nem hinném, hogy bele kellene menni a részletekbe, hogy na, szóval aki még majdnem 400e ért vett p40 prot az idióta, mert nem érte meg neki, aki meg 130ért alig használtan, egyórás munkával gms képessé téve, az meg k.va nagy király. Nyilván aki annyi pénzt kiadott rá, tájékozódott és vagy csalódott vagy nem. (vagy sok felesleges pénze van és nem érdekli). Csak ne próbáljon már senki beleszólni hogy nekem mi a jó, nekünk mi a jó. Meg topikokban leskelődni és kreálni ilyen szabadkőműves szerű legendát. Mondtam már hagyjuk egymást a p..ba

    https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz GreenGoblin #89 üzenetére

    "Te rekordot tartasz mindenről és ilyenkor dobod be őket?"

    Nem. Nem is olvastam az említett topikot. Múltkor linkelte be valaki a Harmony cikk alatt. :D

  • trebrona

    nagyúr

    válasz illjo #97 üzenetére

    Szépen lassan azért kezd kibújni a szög a zsákból, egyszerű tényre jön a támadás. Valamit nagyon félrenéztél, senkit nem idiótáztam, senki nem akar beleszólni (én legalábbis biztos nem), mi a jó nektek.
    Nyilvános topikban leskelődni ugyan hogyan lehet, ezt is elárulhatnád. Az összeesküvés elméletet most kezded éppen te magad gyártani.

    [ Szerkesztve ]

    ------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

  • illjo

    senior tag

    válasz trebrona #99 üzenetére

    Arra reflektáltam újfent, amit előtte is többször leírtam. Nyilván az a rész nem rád vonatkozik, de szerintem a szövegkörnyezetből kiolvasható.
    Az 'egyszerű tény' szerint miért ne lehetnék hms ügyben érintett? Vagy mert akkor az összehasonlítgatás középkategóriában történik, valamint van rálátásom más kategóriákra is.
    Teljesen mindegy, hogy nevezzük, leskelődésnek e vagy másnak, akár link alapján nézeget be valaki, akár direktben, ha az ott elhangzottak szerint azt sugallja, hogy ott trollok tobzódnak és erre hasonló reakciók érkeznem,az degradáló.

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák