Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz paprobert #104 üzenetére

    Nem vitának szánom, pusztán nem látom ilyen egyszerűen a dolgot. Nehéz olyan dologról vitatkozni, ahol nem tudjuk mik a tények,pusztan két véleményt utkoztetunk. Valószínűleg az igazság a kettőnk között van. De ha már arányok.
    Azt azért ne felejtsd el hogy az egyik esetben plusz 24 dollárról (4GB GDDR5 ram) beszélünk egy 210 dolláros kártyán a másik esetben 72 dollárról egy 350 dolláros kártyán. Meg ha a mostani 169 dolláros MSRP-t nézem az 580 nal akkor is sok 72 dollár hisz a arányaiban ahhoz az RTX nek 510 dollárért kellene mennie. és mint írtam biztos vagyok benne, hogy több mint 2x drágább az RTX előállítása mint az RX kartyae. Ha most 6 $ lenne a GDDR6, mint a GDDR5 volt, akkor ezért a 72 $ árért 12 GB RAM lenne a kártyán. Úgy gondolom NV nem számolt a tervezésnél a RAM árak ilyen mértékű dragulasaval és 2GB stackok helyett 1 GB lett. Persze lehet neked van igazad, nem tudom. Peace a részemről is. :R

    Ja meg annyit, hogy Nvidia utolsó negyedéve 3.2 milliárd dollár volt a mostani pedig 2,1 milliárd lesz... Szóval nem olyan rózsás a helyzet.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák