Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hajbel

    addikt

    válasz arty #210 üzenetére

    A gpu ereje nem a duplájára nőtt, mert a gcn 6 tflop nem kétszerese az rdna 12 tflopnak. Összehasonlításképpen az 5700 8 tflopból hozza a vega 64 12.66 tflop szintjét.

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

  • Kansas

    addikt

    válasz arty #210 üzenetére

    Őszintén szólva nem értem, minek a %-os növekedéseken lovagolni. Egyelőre nem PC játékok futnak konzolon, hanem a konzolra megírt(és optimalizált) játékokat írják át PC-re, úgy ahogy.
    Azt meg hogy mi lesz a szűk keresztmetszet, nem tudom, honnan veszed, láttál talán optimalizációs statisztikákat, vagy a hátsó feledből húzod elő?
    A RAM 50%-os növekedése csak akkor igényel 50% GPU izmosítást, ha feltételezed, eddig egyik oldal sem volt szűk keresztmetszet, és azt is, hogy a GPU erő növelése igényli a RAM méret azonos mértékű növelését, mert... miért is?
    Mondok egy példát: nekem az előző videokártyámon, egy Sapphire Nitro RX480-on volt 8GB VRAM... a mostani, kb. 100%-kal erősebb RX5700XT-men szintén 8GB van, mégsem hallom sehonnan, hogy az RX5700XT-t a VRAM mennyisége limitálná(sőt, tesztekben általában ki is jön az a 100% különbség fps-ben), pedig 0% a növekmény.
    A konzolok pedig még csak nem is azonos módon használják a RAM-ot, többek között nem kell RAM->VRAM adatmozgatást végezniük, tehát a VRAM-nak nem kell cache-ként működnie... és van még egy halom különbség ami miatt bármennyire is fizikailag azonos az architektúra, a konzol nem tekinthető egy gyengébb PC-nek.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák