Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zirowe

    nagyúr

    Ok, az anyagköltségből nem lehet a tényleges profitra pontos következtetéseket levonni, de azért ad egy kb becslést a profit nagyságrendjéről.

    Ha mondjuk eladnak belőle 10millát, lehetséges, hogy a fejlesztési és reklámköltség már az első 5millióval megtérül (vagy kevesebbel), és utána a többi már csak tiszta haszon.
    De ezt csak úgy hasraütésre mondtam.

    Ami engem igazából érdekel, az az, hogy volt itt régen egy cikk gamepodon, hogy elvileg a kinectet úgy tervezték, úgy indult az egész, hogy lesz benne egy külön hardver, ami a számításokat végezné, hogy ne a boxot terhelje ez is, majd volt egy másik cikk, hogy végül is kihagyták belőle ezt, mert túl drága lett volna az egész ketyere (vagy egy kinect 2.0ban bíznak).

    Ezen számokat elnézve szerintem belefért volna az anyagköltségbe+legfeljebb egy kicsit megdobta volna a fejlesztési költségeket, kb max annyival, hogy még két millió eladott darab kell a 0szaldóhoz, de szerintem akkor is megérte volna.

    Az meg hogy ennyiért adják, szerintem nevetséges, majdnem annyiba kerül, mint egy box, pedig ez csak egy kiegészítő!
    De persze kapitalizmus van: ha a népek ennyiért is viszik (és márpedig viszik), akkor miért adnák olcsóbban?!
    :(((
    (vmiből a wp7re költött hatalmas összegeket finanszírozni kell végül is :DDD ;] ;] )

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Morden24 #12 üzenetére

    1. nem trollkodom a wp7 kapcsán: tény, hogy rohadt sokba került az msnek, és vajon honnan kerítette elő rá a pénzt?
    Win7 vagy xbox profitjából, lehet dönteni..

    Ha meg unod amit írok, egyszerű a képlet: nem kell olvasni!
    De te veszed a fáradságot arra, hogy elolvasd, reagálj rá és még panaszkodni is van időd..
    Grat!

    végfelhasználói ár - anyagköltség = profit ha gondosan elolvastad volna a hsz-emet, és nem csak az utolsó sorára koncentráltál volna, akkor láthatod, hogy igenis foglalkozok a többi költség kérdésével, csak hozzáteszem azt, hogy nem lehet a termékciklus végéig erre hivatkozni, hogy ezért magas az ár.
    Mert ha magas ár mellett vmi sikeres, akkor az hamar behozza az összes költséget, így a profit minden egyes eladott darab után nőni fog.
    Plusz arról még nem is volt szó, hogy idővel csökkennek az alkatrész árak, a termelés is jobb lesz, kevesebb reklám kell hozzá, stb..
    Ezek is mind idővel növelni fogják a profitot.

    Lehet, hogy két játékos számára van, de a box+kinect árából lehet venni egy wii-t+egy második controllert, és még pénz is marad a végén.
    A wii előnye, ha már szóba jött (és azt hiszem a move is), hogy nem kell hozzá egy rohadt nagy szoba. Kinecthez optimális két emberes felhasználáshoz kell legalább 3méter.
    Panelba szerinted ez milyen gyakori? (mondjuk engem ez nem érint)
    Ajánlom figyelmedbe.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz MaUser #19 üzenetére

    Kb ugyanezt próbáltam én is mondani, amire kaptam a lehurrogásokat :)

    pzstm: azért a grafikai oldal sem olyan tökéletes, pont az első hsz-embe írt spórolás miatt, mert így mindent a boxnak kell számítania, ami elveszi az erőt a játékoktól (persze még így is jobb a grafika, mint a wiinél).

    Szekrényt kidobni kinect miatt meg ááá... kategória :D

    Mondjuk én szerencsés vagyok, ha kinectet szeretnék a szobámba van hely bőven, kb 35-40nm-es a szobám, pont most rendezem át..
    De azért ez nem az átlag.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Morden24 #22 üzenetére

    52" elég civilizált? :DDD

    Bár mondjuk én még elég erősen hezitálok kinectbe való invesztáláról..

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz D1Rect #31 üzenetére

    Azért netto mindig az usa ár, mert államonként más a rákerülő áfa és adó.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Új hozzászólás Aktív témák