Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Tomy Yayo #3 üzenetére

    Én sem értem, sorakoznak a 8/10 körüli átlagok és a Metacritic értékelést a kerekítés szabályai szerint is így kell értelmezni. Van egy-két review ami kicsit jobban lehúzta, de közepesnél rosszabbat sehol nem kapott.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz cyberkind #24 üzenetére

    Nekem az eredeti Mafia a valaha volt legnagyobb kedvencem (oké, az idő is szépít rajta, de ott a nehézség sajnos nagyon rossz volt, nem nehéz volt, hanem konkrétan frusztráló. Kínos volt, mikor belementél egy checkpointba alacsony HP-val és kevés lőszerrel és már tudtad, hogy matematikailag esélytelen a folytatás, mert ugye testre majdnem egy egész pisztolytárat ki kellett üríteni, de még fejlövésből is több kellett a megfektetéshez. A vezetési modellt, manuális váltó használatot viszont imádtam és ez adott az autós üldözéseknek egy jó kis fűszerezést egy GTA-hoz képest.

    Btw most raktam kosárba az Xbox változatot, megyek is érte ebéd után. Ha lenne rendesen end-game tartalom vagy legalább egy rendes open world játék lenne amiben a sztorit nem kell csőben végigjátszani (értsük jól: Sok-sok játékórát tartogat) megvettem volna digitálisan, de így végigjátszás után szerintem adom is tovább a lemezest, aztán valami leárazáson behúzom újra már digitálisan ha megugrotta a lécet nálam is (várjuk ki).

    (#23) Lord Myn: Szerintem a Mafia 2-nek nagyon jót tett, hogy nyitott az open world irányába, csak ugye csinálni nem volt mit benne a küldetéseken kívül, így értelme volt kevés a dolognak. Annak a játéknak nem ez volt a baja, hanem az első rész olyan elképesztően magasra tette az elvárásokat, hogy nem tudta tökéletesen megugrani. De én a mai napig szívesen vettem elő időnként az első és második részt és azt kell mondanom az elsőnek a fanatikus rajongójaként, hogy a második is patent volt. A harmadikkal viszont az volt a baj, hogy kaptál egy szintén jópofa sztorit, de ezt iszonyúan elavult játékmechanizmussal öntötték le, önismétlődő és unalmas volt mindig ugyanazokat a feladatokat végrehajtani azért, hogy kapj jutalmul egy átvezető videót.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Chapel #26 üzenetére

    A Mafia sajnos sosem volt igazán open world (egyik része sem) vagy nem abban az értelemben, mint egy Rockstar játék. Itt a Definitive Edition esetén meg lett volna rá a lehetőség, hogy ezt kiköszörüljék, mert igazából már a legelső részről is tudni lehetett, hogy ilyennek készült, csak aztán nem volt idő kidolgozni. Több olyan kódrészlet és a Free Roam módban benne hagyott mechanizmus árulkodik róla, hogy nem ez volt az eredeti terv. Ráadásul itt a játékot az elejéről újraírták, nulláról kellett megint megépíteni az egészet, belefért volna és akkor részemről adhatták volna 40 euró helyett teljes áron is. Nem azt kellett volna megoldani, mint egy Rockstar játékban, hogy egyszerre 4-5 helyről tudsz küldetéseket felvenni és (majdnem) olyan sorrendben haladsz ahogy neked jól esik, hanem azt, hogy két chapter között tudj szabadon mozogni a városban és akkor kezdődjön az új, mikor te akarod, meg eltenni bele pár olyan geget, hogy legyen is értelme a császkálásnak (pl: kisebb csip-csup feladatok elvégzése mellékesért, így lett volna értelme pénzt is gyűjteni amiből egyre jobb kocsikat vásárolhatsz vagy egy kocsmában elverheted pókeren és így tovább).

    GTA 4 vs 5: Mindkettőbe rengeteg játékórát öltem, mikor a negyediket végigvittem, akkor az in-game statisztika szerint 60 órám volt benne, mert annyit majomkodtam össze-vissza a városban a sztori küldetések között. Az 5. rész után megint felraktam a 4. részt és az első pár alkalommal úgy vágódtam bele az előttem lévőbe fékezéskor, mint a huzat, elszoktam tőle, hogy ott az autóknak volt még féktávolsága és nem állsz meg 20 méteren belül 250 km/h-ról (na meg fordulókör és csúszkálás is benne volt a pakliban). A gépigényre meg annyit, hogy a régebbi konfigom (AMD X4 955 + 750Ti + 8 GB RAM) sokkal szebben és simábban futtatta az újabb 5. részt, mint a korábbi negyediket, ott az optimalizálással valami nagyon el volt cseszve.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Lord Myn #33 üzenetére

    A dög unalmas tartalom nem azt igazolja, hogy az open world a rossz, hanem azt, hogy nem csinálták meg jól. Ha egy GTA-hoz hasonlítjuk, itt lehetett volna az, hogy egyetlen fő sztorit viszel végig, nem egyszerre több helyről veszel fel ilyen-olyan küldetéseket, hanem mindig a fő sztorivonal szerint (mondjuk praktikusan a Salieri's Bar-ban) csak egy helyről, de két chapter között meg azt csinálsz amit akarsz és ide lehetett volna beszúrni csak amolyan feszültséglevezetésként jópofaságokat. A Mafia 2-ben például tök jó lett volna, ha mondjuk a város különböző pontjain el lehetett volna indulni illegális Hot Rod utcai versenyeken (csak egy példa), mert az a küldetés ami után egy Hot Rod verdával hajtasz el az tök hangulatos volt és folyton azon kattogtam, hogy a GTA-ban bezzeg vannak utcai versenyek és itt is milyen frankó lenne ezekkel a vasakkal csapatni, miközben üvölt a Go, Johnny Go!

    Ezeket kidolgozni meg amúgy semmiség, csak egy kis kreativitás kell hozzá és a sztoriorientáltságot sem zavarná össze.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Nagyon az elején vagyok még (most kísértem haza Sarah-t), nem volt sok időm játszani vele, de egy kis apró vélemény elöljáróban:

    1.) Az átvezetők nagyon jók, frankó a karakteranimáció, mimikák és a szinkronhangok is rendben vannak (chicagoi dialektus, aki nem ehhez van szokva filmekből, nem érzi eléggé "maffiásnak", pedig Al Capone városa inspirálta).

    2.) A város gyönyörű és távolról nézve tele van élettel és pezsgéssel. Közelebbről nézve már kilóg a lóláb, hogy a járókelők csak díszletek, nem igazán reagálnak rád, legfeljebb csak elszalad akinek kiosztasz egy pofont. A különbség az itteni járókelők és egy Rockstar játékban lévők között hatalmas.

    3.) A vidék sajnos nagyon sivár és kietlen, teljesen lehangoló az egész, egy csőben az úthálózat mentén végigautóztat, ezért nem érzed úgy vidéknek, mint egy GTA-ban. Az eredeti rész is ilyen volt, csak az 18 éves és azt a GTA 3-hoz kellett még hasonlítani és színtisztán nyert akkoriban a Mafia.

    4.) A fegyverek kezelése (konzolon játszom, low aim assist mellett) nekem kicsit esetlen, pedig benne van a kezemben egy párszáz óra Battlefield multiplayer (aim assist nélkül). Viszont a fegyverek rúgása és az érzés, hogy eltalálod a célt az nagyon kielégítő.

    5.) A Free Ride módba nem tudom a sztori végigjátszása után érkezik-e valami extra tartalom, de most konkrétan semmit nem lehet csinálni benne. Ebben a formában sok értelmét nem látom, esetleg végigjátszás után még az ember megy pár karikát a városban míg el nem unja és kész.

    6.) A zenék nem elég karakteresek, ez eddig mindegyik résznek a legnagyobb erőssége volt, de itt csak egyszerűen nem adja úgy. Tudom az eredeti Mafia 1-ből is kivették utólag a zenéket licenc okokból (már akinél tudták, például a Steam-es vásárlóknál), de jó lett volna megint azokat a dallamokat hallgatni, mint 18 éve, sokat hozzáadna a hangulathoz.

    7.) Teljesen dedós, ahogy autós üldözések esetén útakadályok jelennek meg random a térképen (jelzi is őket) és ezeken áthaladva indul be egy animáció, hogy leráztad az üldöződet. Jézusatyaúristen.

    8.) Összességében eddig korrektnek tűnik, visz magával a sztori és az átvezetők, de jobban örültem volna, ha a játékmechanizmust is felhozzák a jelen kornak megfelelőre. Ez továbbra sem open world játék és az eredeti is csak időhiány miatt lett olyan-amilyen, itt lett volna az idő ezt kijavítani, de nem éltek vele. Gondolom ezért lett csak 40 euró (13-14k Ft) már újonnan is.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz PeAdam #40 üzenetére

    Nem kell hardcore open world játéknak lennie, csak már az eredeti játékba is elkészületlenül került időhiány miatt a Free Ride mód, ami igazából nem szólt semmiről, de benne maradt pár kidolgozatlan elem, például lehetett vadászni a Morello banda tagjaira, fegyvert és pénzt lehetett tőlük elvenni, csak ugye ez nem volt jó semmire, félbehagyták ezt a játékmódot. Ott volt a Free Ride Extreme ennek pótlására pár ökörséggel amolyan vígaszdíjnak, de ennek a lefejlesztése nem lehetett több pár napnál.

    Lehet attól még erősen sztoricentrikus, csak ha már felújítunk, nem kell feltétlenül az eredeti verzió "hibáit" is átemelni. Vagy a sztorimesélést kellett volna egy kicsit kötetlenebbé tenni, vagy a Free Ride móddal kezdeni valamit, hogy ezúttal szóljon is valamiről a kocsikázás mellett.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz maputo #43 üzenetére

    Aha, szóval ezért nem találtam, 18 év alatt én is elkényelmesedtem és arra számítottam majd a játék valahogy rávezet erre a pár misszióra. Bertone mondja is a story módban a verseny után, hogy tud adni pár tippet ha valami különleges cucc kell, de ugye az eredetiben ez még a story móddal volt egybekötve.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Chapel #46 üzenetére

    Ez csak az én személyes véleményem:

    Én nem szeretem a grafikai feljavtásokat, főleg ahogyan a Hangar 13 csinálta a Mafia 2 és 3 esetén, hogy indokolatlanul is belenyújtak dolgokba, szegény Vito is kicsit "cicababásabb" tekintetet kapott. Ráadásul nem is feltétlenül érzem, hogy ezek a grafikai tuningok annyit hozzátennének. Ha jól tudom a 2. és 3. rész tulajdonosai ingyen kapták az új verziókat. Annak érheti meg, aki a 2. résszel a jelenlegi konzolgeneráción is szeretne játszani.

    Az első rész viszont nem grafikai tuningot kapott, hanem a nulláról újra megcsinálták, egyes jeleneteket kivágtak, új jeleneteket hozzááadtak, ebben azért már van munka. Szerintem ennyit megér, de aki csak a sztorit akarja gyorsan kipörgetni, várhat még egy leárazásra.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Chapel #49 üzenetére

    Konzolon játszom vele, de a hivatalos gépigény szerint a GTX1080 már nem a minimum, hanem az ajánlott GPU, szóval nem hiszem, hogy gond lesz vele. Persze a PC verzió optimalizálásáról nem tudok nyilatkozni.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz AnonymusX #52 üzenetére

    Lehet, csak azt tudom kivették a zenéket és sok streamer most játszott vele először amíg várni kellett a Definitive Edition-re és elég sivár szegény.

    Nekem lemezes van, kihajtogatható térképpel, meg mindennel. Patch nélkül az autóverseny még maga volt a pokoli rémálom. :D

Új hozzászólás Aktív témák