Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz joey04 #83 üzenetére

    ott marad az emberek fejében (mindenkiében, döntéshozóktól az utolsó jegyszedőig) a tudat, hogy nem a pandémiát úszták meg, hanem az első pandémiát. mikor jön a következő? nagyon sokáig sokkal visszafogottabb lesz minden.

    Már soha többé nem lesz olyan, hogy "Ha nem lesz vírushelyzet". Mindig lesz vírushelyzet.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Carlytoo

    aktív tag

    válasz joey04 #83 üzenetére

    Magasabb szinteken rájöttek, vagy..... mindegy az már erősen konteó szagú lenne, hogy az emberek megfékezésével és korlátozásával nem csak a fertőzési ráta drasztikus növekedését állítják meg, hanem a küszöbön lévő globális katasztrófát, amit a klímaváltozás okoz. Ez a beetetés. Megnézik, hogy mennyire működőképes hosszútávon és lehet-e tovább szigorítani komolyabb következmények nélkül. Egyébként én gondoltam erre, de hülyeségnek tartottam addig, ameddig beszéltem egy olyan emberrel, akinek elhiszem. :K . Egyébként is rettenetesen szkeptikus vagyok, de ha átgondolod, akkor van mögötte logika bőven.

    "No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

  • bambano

    titán

    válasz joey04 #83 üzenetére

    visszatérve erre a kérdésre egy pillanat erejéig, két dolog, szerintem, tuttira nagyot fog változni:
    1. a bevásárlás, a házhoz szállítás, nagyon komolyan hiszek benne, hogy aki erre nem fekszik rá, az záros határidőn belül kiszelektálódik
    2. ahogy az emberek a munkába járásról gondolkodnak. pár éve nyugodtan leugathatta a főnök a fejét annak, aki home office-t akart, mostanra simán kirúgási szempont lehet egy középvezető esetén, ha nem tűri el és nem fordítja a cég javára a ho-t.
    2/a: nagy erőkkel fog minden fejlődni, ami arról szól, hogy valamit már nem személyesen, hanem neten. ez bizonyos mértékig elindult a vírus előtt, de a vírus miatt olyan helyekre is el fog jutni, amire senki nem gondolt akkor se, meg most se. hogy csak egyet mondjak: távoktatás.

    tehát ha csak ennyit veszünk figyelembe, akkor is nagyon más lesz a jövő a vírus után. de ezek csak a lehetséges pozitívumok, én továbbra is kötöm az ebet a karóhoz, hogy a negatívumok is maradni fognak, ahogy pl. maradtak a repülős negatívumok is minden katasztrófa után.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák