Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • notaricon

    csendes tag

    Én 13 hónapja és 11 napja tettem le a cigit 16 év után. Az abbahagyás időpontjában aktuális áron számolva addig 3.504.000 Ft-ot költöttem el arra, hogy módszeresen kinyírjam magam.
    Nem állítom, hogy könnyű volt, még ma sem az. Szerettem az ízét, a mozdulatot, a füstbe merengve nagyon sok dolog megoldása ott lett meg. Kb 40 raklap savanyúcukor, teszkósperec és egyéb rágcsa ment le az első 3 hónapban, mire elértem, hogy nem akarok minden pillanatban rágyújtani. Ma már szerencsére a pótcselekvések is elmaradtak, viszont nagy odafigyelést és önuralmat igényel, ha valaki akkor cigarettázik a társaságomban, mikor ingerült vagyok, hogy ne gyújtsak rá én is. Sokáig maradt az az érzés, hogy nem találtam a helyem, a megszokott napi menetrend, munkahelyi szokások mind megváltoztak. Nem volt könnyű.
    A motivációt a család, a 2. gyerek érkezése, az anyagiak, a kihaénnem tényező és egy sajátos technika adta, amellyel az önbecsülésemet vetettem be a cigaretta ellen (a lehető legtöbb embernek elmondtam, hogy most aztán leszokok és soha többé nem gyújtok rá, így ha nem akartam rengeteg ember előtt beégni, akkor tartani kellett... :) ).

    Azt viszont állíthatom, hogy leszokni nem lehet, csak abbahagyni. Aki mást mond, nem is volt igazán rászokva. Sok szerencsét mindenkinek aki abbahagyta, vagy abba akarja hagyni.

Új hozzászólás Aktív témák