Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MageRG

    addikt

    válasz MCGaiwer #18 üzenetére

    Taj részegen egy férfi nem... khm-khm akcióképes. De értem mit mondasz.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Alogonomus

    őstag

    válasz MCGaiwer #18 üzenetére

    "Bizonyíthatóan hamis vád miatt meg a váddal megegyező büntetést kellene kapnia mindenkinek, akkor talán kétszer meggondolnák, kinek az életét akarják tönkretenni."

    Évek óta ezt mondom én is. Kiegészítve azzal, hogy aki pénzt akart szerezni a pereléssel, az se tudjon kibújni vagyon hiányában a büntetés alól, hanem írják a nevére az adósságot, és amíg az adósságot nem törlesztette, addig egyáltalán ne legyen joga kártérítési pert indítani. Semmilyen esetben. Lényegében egy a regisztrált szexuális bűnözői rendszerhez hasonló adatbázisba kerüljön be.
    Akkor jelentősen lecsökkennének a névleg kártérítésért, valójában peren kívüli megegyezés reményében össze-vissza indított perek, amiket ha elveszít a perelő, csak szétteszi a kezét, hogy nincs pénze, írják a többi adósságához.

  • Depression

    veterán

    válasz MCGaiwer #70 üzenetére

    Kicsit gáz itthon, amikor csak pár hónap különbség van a pár között, az egyik 18 év 1 hónap, a lány 17 év 11 hónapos, akkor törvény szerint kiskorú megrontásával lehet vádolni.
    Én is belefutottam ebbe, és csak a feljelentés hiányában nem vagyok büntetett előéletű, nem is 2 hónap volt a korkülönbség.
    De őszintén, ki kérte el egy diszkóban a másik személyiét, hogy meggyőződjön az életkorárol? Persze amint megtudtam, vége lett, de attól még ülhetnék is.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • MageRG

    addikt

    válasz MCGaiwer #73 üzenetére

    Ez jogos, de ugyanez az áldozatnak is járna, nem?
    Egyébként van olyan olvasata a dolognak, hogy ezek a nők azért állnak a nyilvánosság elé, mert nem bíznak az igazságszolgáltatásban.
    Így viszont a meetoo-mozgalomnak is megvannak a túlkapásai.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • pengwin

    addikt

    válasz MCGaiwer #70 üzenetére

    Úgy kell nézni, ahogy a törvény előírja.
    Egy amerikai állampolgárnak az amerikai törvényeket külföldön is be kell tartania, vagyis nem mehet 17 éves lányokat dugni Thaiföldre, Mexikóba vagy éppen ide, Európába.
    Egy európait viszont csak akkor vonhatnak ugyanezért felelősségre, ha mondjuk az USA-ban csinálta, mert a helyi törvényeket megszegte. És akkor is mehet a börtönbe, ha egyébként a 18 év 1 hónapos európai srác a 17 év 11 hónapos európai barátnőjével utazgat az USA-ban.

    Nyilván ez egy teljesen mesterségesen kreált rendszer, semmi köze a moralitáshoz. De itt nem is az a kérdés, hogy (morális) bűn-e egy 17 évessel szexuális kapcsolatot létesíteni, hanem hogy bűntett vagy bűntény-e az alkalmazandó törvények szerint.

    Ugyanakkor idehaza is voltak érdekességek, pl. a nyíregyházi eset 1-2 évvel ezelőttről: három 18 év alatti srác leitatott egy 15-16 éves lányt, megerőszakolták, és a videót posztolták is róla. Majd a magyar bíróság felmentette őket elsőfokon, mivel "jó családból származnak, és nem akarják az életüket tönkretenni fiatalkori kíváncsiság miatt". A vastaggal kiemelt részek konkrétan szerepeltek az itélet indoklásában.

    Én ugyan azt preferálnnám, ha azonnal menne a feljelnetés, mert csak úgy lenne lehetőség igazságot szolgáltatni, de sajnos valóban kétélű kérdés, hogy merjen-e az igazságszolgáltatáshoz fordulni egy áldozat.

    (#78) Depression
    Ez nem egészen így van idehaza... amerikában működik így a dolog.
    14 év fölött idehaza fiatalkorúnak számítasz, ami saját bűncselekmények elbírálásától kezdődően nagyon sok dolgot megváltoztat.

    (#77) dabadab
    Ezzel annyi a probléma, hogy csak tanúvallomások alapján senkit sem lehetne elítélni.
    Vagyis teljesen mindegy, hogy hányan tanúskodnak 10-20 évvel később annak büntetőjogi következményei nem lehetnének bizonyíték hiányában.
    Ameddig nincsen DNS, vagy pénzügyi bizonyíték, addig sajnos, nem sajnos, ennek kéne a helyzetnek lennie.

    Az meg végképp elfogadhatatlan, hogy jelenleg elég egy nyilvános kijelentés emberek életének az összeomlasztására.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • Depression

    veterán

    válasz MCGaiwer #100 üzenetére

    A médiaszereplést nem önként választja az ember, legfeljebb eltakarják az arcát, ami által nem ismerősöket ki lehet zárni. Ha a te családtagodat, ismerősödet látnád így, akkor nem ismernéd fel?
    #99: a rendőrök nem gonoszak! Feltárják a tényeket, amihez nagyon sok kérdést kell feltenni, nagyon sokszor, mindig másképp. Az áldozatnak persze nagyon kellemetlen, de sajnos ez így megy. Pont ezért is írtam korábban, hogy egy vállérintésből nem lesz seperc alatt per.

    Visszatérve sajna a valósághoz, a mi házunk elótt itt állnak, és várják a kuncsaftot a leányzók. Ez egyikük akkora hassal, hogy bármelyik pillanatban mehet kórházba szülni. Tuti 7-8 hónaposan kér tőlem cigit. A futtatójuk is annyi cirkuszt csinált már itt, a tv, rádió, újságok is beszámoltak már a helyzetről, és semmi sem változik. A rendőrök tehetetlenek, felveszik az adataikat, és mennek tovább, hisz csak itt vannak az utcán. Az még nem bűn. A 15 éves is nyugodtan tartózkodhat itt, hisz nem létezik kijárási tilalom. Remélem érted.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • MageRG

    addikt

    válasz MCGaiwer #201 üzenetére

    A hollywoodi filmek amúgy sem mérvadóak.
    Olvastam egy kimutatást, hogy fekete szereplők aránya az 1960-as éveket idézi (tényleges népességbeli arányaikat nézve). Míg a latin-amerikaiak jócskán alul vannak reprezentálva, pedig már nagyobb arányú kisebbség, mint a feketék.
    Szóval nem csak arról szól a fáma, hogy a fehér heterókat el kell nyomni.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • oszi666

    őstag

    válasz MCGaiwer #201 üzenetére

    Oké, hollywood szerintem kicsit más. Ott teljesen egyértelműen piaci trendeket követnek. Azért mert a lakosság 4-5%a szivárványos, attól még maga a nézőközönség igenis igényli ezt. Hollywood pedig elsősorban az USA lakosságának gyárt filmeket, nyilván mivel ott ez túl van tolva, emiatt ők is jobban ügyelnek arra, hogy szivárványos legyen a gárda. Én biztos vagyok benne, hogy ez egy valós fogyasztói igény, amit a filmgyárak kielégítenek, pont Hollywood nem arról híres, hogy a pénzen kívül bármi érdekelné.
    Ezenkívül nem hinném, hogy az LGBT karakterek arányát számszerűsíteni lehetne. Ilyen alapon akkor kb minden 5ik karakter lehetne max fehér, lsd mennyi indiai, kínai, dél-amerikai, afrikai van. Ez alapján az USA-nak csak 60%a fehérbőrű, tehát 10ből 4 ember lehet latino/fekete, a te logikád alapján.
    Különben is, miért ennyire egyértelmű, hogy egy film karakterei nemi összetételének pontosan tükröznie kell az adott társadalmét? Miközben mondjuk az űrben repkednek. A forgatókönyv író dolga, hogy hogyan képzeli el.
    És én személyszerint, de ez szigorúan szubjektív, még mindig nem érzem tolakodónak, hogy egy-egy filmbe betesznek egy leszbikus, vagy transgeder karaktert. A filmeknél pedig aztán fokozottan igaz, hogy ha ez a jelenség nem tetszik, akkor nem kell megnézni

    Amiket leírtam, ez egy személyes vélemény, és valószínűleg nekem csak sokkal magasabban van ingerküszöbön a többi fórumozóhoz képest. Számomra ez az egész egyelőre nem érdekes, nem érzem, hogy ez komolyabban beszivárogna a mindennapjaimba.

    dabadab: fullra egyetértek. Te el tudod képzelni, hogy az ominózus kólareklám hatására hirtelen tömegek döntenek úgy, hogy melegek lesznek? Vicc

    [ Szerkesztve ]

    It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

  • dabadab

    titán

    válasz MCGaiwer #201 üzenetére

    Egyébként az űrhajósok és a beszélő állatok is túl vannak reprezentálva a hollywoodi filmekben, ezzel is kezdeni kellene már valamit, mert ezt csak így a pofánkba nyomják, aztán kettőt pislantok, és egy beszélő hóddá válik a gyerekem.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • bot1978

    senior tag

    válasz MCGaiwer #201 üzenetére

    Vajon hány nő szavazná meg a PC nevében, hogy kötelező legyen minden munkahelyeken az egyenruha?
    Vagy mondd ki anélkül, hogy hímsoviniszta lennél, hogy ez az egész szexuális zaklatásos kettős mérce rémálom a nők beteges kisebbségi komplexusából ered, ami szerint az ő egyetlen hatalmuk a férfiak felett a szexuális vággyal való visszaélés.
    Nem tudod, de odaengedtük a nőket a politikához, csúcsvezetők lehetnek és az lett a vége, hogy kijárták ennek a visszaélésnek a kereteit és teret követelnek, törvényes teret követelnek neki már mindenhol. Így jutottunk ehhez a rémálomhoz. Ha bármit bárhogy csinál egy nő, akkor az egyenlőség értem? Attól egyenlő, hogy HA te is behajolhatsz neki, akkor ő is neked mert ő egyenlő és éljen a monokini.
    De ha megfogod a vállát az zaklatás, MERT mégsem egyenlő a férfi kollégáddal, akinek megfoghatod. Összezavarodtál, hogy akkor most egyenlő vagy nem egyenlő a férfikollégáddal? oh wait az meg már meleg is lehet, akkor neki sem foghatod meg, sőt a legjobb, ha senkit nem érintesz meg sehogy, soha, semmilyen körülmények között a munkahelyeden. Sőt ha magadra veszel egy kényszerzubbonyt az sem árthat. Tudod mi árt? Ha a nőknek kell csadorban járni őőőő WTF?

Új hozzászólás Aktív témák