Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz ricsi99 #60 üzenetére

    uhh, erről sógorom tudna szerintem órákat mesélni: kb 2éve vettek kereskedésből egy terepjárót, ami nem igen elterjedt itthon... pár hétig semmi gond nem volt, majd amikor mentek volna pályán kb 200km-es távot, akkor megadta magát... (elment az erő, zörgött) kevés szervizben értenek hozzá, egyik lehúzósabb helyen 400ezres értékben cseréltettek asszem adagolókat, meg ami még eszükbe jutott... közben heteket kellett várni a kocsira, dolgoztak rajta, hiba nem szűnt meg... odáig mentek, hogy megbontották a blokkot és akkor fedeztek fel rajta repedéseket: meg lett főzve bizonyíthatóan a vásárlás előtt... itt indult a hercehurca a kereskedéssel és mentek valamelyik jogsegélyszolgálathoz, aki végigverte az egész ügyet... (holnap fogok vele találkozni, ha valakit érdekel, kikérdezem a részletekről és leírom, de nem volt egyszerű ügy: szerencséjükre bizonyítható volt, hogy a hiba már a vásárlás pillanatában fennállt... ami viszont nem boldogította őket, hogy elhúzódott az ügy és vagy fél évig használhatatlan volt a kocsi)

    ui: itt ebben az esetben valószínűleg nem a véletlen műve lesz, ha az ott tankoló dízeleknek sorban olyan speciális hibája jön elő, ami betudható a benzinnek :K jogilag nem tudom hogy áll a dolog: ha maszek kút volt a shell címere alatt, akkor az húzhatja le a rolót... ha a shell azonnal szerződést bont velük és leközli diplomatikusan, hogy "mossa kezeit", az átlagember akkor is rájuk lesz mérges, mert ő "shell kútra állt be tankolni, nem a kukori és társa bt-hez" ...mindenesetre elég rossz fényt vet az anyacégre és sokba fog nekik kerülni a kárenyhítés (ha nem fizetnek, akkor megfizetik azzal, hogy megcsappan a forgalom: én sem mennék olyan helyre, ahol hasonló eset után sz@rban hagyják a kedves vásárlót...)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • apezka

    tag

    válasz ricsi99 #69 üzenetére

    Komplett felületet alakított ki a Shell (ennek az esetnek,) a panaszok kezelésére. A Panaszt nem is lehetett elküldeni amíg adott mezőbe nem töltöttem ki az adatokat. Tisztában vagyok vele, hogy automata dolgozza fel a benyújtott adatokat, csak bosszantó, hogy ha már egyszer megadod akkor miért kéri be még egyszer azokat. Valamint ha valóban automata üzenet lenne, akkor érthetetlen az "értékelje kollégánk munkáját", második üzenet.

    @Lauda: Amint lesz fejlemény leírom. ;)

    A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

  • Lauda

    félisten

    válasz ricsi99 #86 üzenetére

    A benzinesben nem tud kárt okozni fizikailag a gázolaj. Maximum megáll és át kell pucolni a rendszert, de ennyi. El nem romlik semmi.

  • Lauda

    félisten

    válasz ricsi99 #88 üzenetére

    A dízelnél károsodhat az üzemanyagrendszer, ha benzint tankolsz bele. Főképp a magasnyomású szivattyú/adagoló, mert ezek alkatrészeit a gázolaj keni. A benzin/benzines gázolaj ezt a kenést nem képes megfelelően teljesíteni.

Új hozzászólás Aktív témák