Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • qqcqqc

    őstag

    válasz Chaser #62 üzenetére

    A tescos példádra: akkor nincs alku. Én 15 millióért hirdetem a lakást, és te ennyit fizetsz. Ha van alku, vagyis licit valamilyen irányban, akkor, ha te nem jelzed egy általam elfogadott és számomra átadott foglalóval, hogy komolyan gondolod, akkor bárki rád kínálhat. Volt már ingatlan eladásom, amikor tartottam a szavam. A vevőm meg mondta, hogy bocs, de találtam más lakást és foglalóztam.

  • válasz Chaser #62 üzenetére

    A Tescos példára: Ha annyiért van kiírva akkor naná. De itt valami olyasmiről beszélünk, mint amikor a készlet erejéig akciós valami, és én későn érkezem, mert nem tartom be a helyzet szabályait.

    Értem én, hogy mire gondolsz, de attól még próbálok rávilágítani, hogy üzletben nincs jófejség ilyen szinten. Az üzletben szabályok vannak. Amíg a vétel nem volt foglalózva, szerződve, fizetve, addig nincs eladva a ház, és nincs pont a végén. Ami íráson felül van, az szép dolog, ha betartják, de nem számonkérhető, nem elvárható. Éppen ezért ha valaki nem tartja be, az nem az a fajta becstelenség, ami után a gyerekei minden reggel leköpik élete végéig, vagy ne kellene tudnia tükörbe nézni.

    Szerk.: Az hogy előbb gondolkodtak volna, nem érv. A helyzetben amit vázoltam, a vevő ismeretlensége nem magát az eladás tényét akadályozta. A vevő ismeretlensége a kockázat, és az áldozat meghozásának döntését befolyásolta, ami a szóbeli megalkuváskor még nem volt tényező.
    Eladok egy rossz(?) embernek valamit != bukok egy rossz(?) ember javára valamit

    [ Szerkesztve ]

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Új hozzászólás Aktív témák