Új hozzászólás Aktív témák

  • Fotonhámozó

    senior tag

    válasz updog #91 üzenetére

    Nagyon eltávolodtunk az eredeti témától, úgyhogy csak röviden válaszolnék. A bolti sorbanállás esetében nem az a gond, hogy bepofátlankodik beáll elém és ezzel az önérzetem bármilyen formában is csorbulna. Hanem az, hogy amíg őt a pénztáros kiszolgálja, az nekem holtidő. Egyes üzletekben kimondottan sok idő. Ezt a kieső időt nekem senki nem adja vissza és ehhez nekem ugyanolyan jogom van, mint annak, aki megpróbál elém a sorba beállni. Persze, ha szól, hogy nagyon sietne, mert XY oka van, akkor nincs gond. De ha szó nélkül csak beáll elém és ha jelzem neki, hogy mögöttem van a sor vége, akkor még neki áll feljebb, az nagyon nem frankó. Ennek az íratlan szabálynak az elfogadása (lenne) egy lépés a nyugodt egymás mellett élés irányába. Számtalan hasonló példát lehetne felhozni.
    A KRESZ-t azért említettem meg, mert közúti közlekedésben a hivatalos szabályok mellett vannak íratlan szabályok is. Előbbit kötelező lenne betartani (és ez már túlmutat a becsületbeliségen), utóbbit erősen ajánlott lenne betartani. Személyes témába vágó példa: szeptemberben beletolattak a parkoló autómba. Szerinted hagyott a vétkes cetlit a szélvédőmön?
    Ne keverd ide ezt a most felkapott "ok, boomer" dolgot! Nem generációk szembenállásáról van szó. A becsület generáció és időfüggetlen. Dédnagyapáink korában nem/sem volt elfogadott a fogadott szó felrúgása (sőt, még annyira sem, hisz' sokan írástudatlanok voltak, sok üzlet csak szóban köttetett meg). Most sem kellene annak lennie, mert feszültséghez és beteges bizalmatlansághoz vezet. Nem tartok attól, hogy bármi rossz lenne attól, hogy mások pont ugyanolyanok lennének, mint én (kiürülne az Országház, az tuti :) ).

    A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

Új hozzászólás Aktív témák