Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz aggleány #43 üzenetére

    "Én már elég sok olyan dolgot láttam, amire nem volt racionális magyarázat, hogy miért csinálja azt, amit, és mégis a saját bőrömön tapasztaltam a hatását.": te max. olyan dolgokat láthattál, amire nem tudták ott helyben a racionális magyarázatot.

    Baromi nagy különbség van a globálisan nem létező racionális magyarázat, meg aközött, hogy te ott helyben nem kapod meg a magyarázatot.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • cucka

    addikt

    válasz aggleány #43 üzenetére

    Úgy látom, hogy itt a szigorúan racionális gondolkodás, mérésekkel igazolható eredmények elfogadói vannak jelen rajtam kívül.
    Igen, és ez jó :) .
    Az, hogy ez a kristályporos fémhüvely működik-e, az egy jól eldönthető kérdés - vagy működik, vagy nem működik, más lehetőség nincs. Ezt a kérdést pedig elég nehéz érzelmekkel, irracionális módon eldönteni.
    Továbbmegyek, minden technikai vívmányunk és az ember által alkotott dolgok nagy része mind-mind a racionális gondolkodásmód és a mérésekkel igazolható tudományos elméleteknek köszönhető. Ez azért van így, mert ez a fajta megközelítés működik, a másik fajta megközelítés pedig nem működik.

    A repülőgép nem azért nem zuhan le az égből, mert a tervezője hitt benne, hogy képes repülni, hanem azért, mert vannak tudományos modellek, amelyek segítségével a tervező leült és kiszámolta, hogy repülni fog.

  • Dany007

    veterán

    válasz aggleány #43 üzenetére

    Ekkora buli van itt és én megint kimaradtam :D

    Hogy ne kelljen újra leírnom, ajánlom a #4 hsz-em utolsó bekezdését a placebo hatásról. Azzal kapcsolatban, hogy azt írtad lehet hinni valamiben ami akár segíthet is. Igen.

    De 60 ezer forintért egy tollat ami nullonti enegriát használ? :D Tudod egyáltalán mi is az?
    Nem hát, mert nem is kell tudni, a lényeg, hogy működjön, ugye? Na de akkor mi alapján döntöd el, hogy működik-e vagy sem? Megveszed 60 rongyért aztán hajrá? Hátha működik? Vagy megkérdezed a szomszéd Pista bácsit neki működött-e?
    Hát mi másból tudná az ember, mint abból amit leírtak róla? DE(!) Ha alapvető baromságokat írnak róla, olyan dolgokat, amikről egy 5 éves is megmondja, hogy hülyeség, akkor hogy lehet innentől kezdve bármit is elhinni?

Új hozzászólás Aktív témák