Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz #56573440 #19 üzenetére

    Van független, de nem éppen azok a zugműhelyek amik leginkább a lopott alkatrészek felvevői. Nézem Rich-et tisztában vagyok vele mit lehet és mit nem, illetve mik a források.
    Ha valaki feltünteti, hogy gyári alkatrés (Teslavarázsló) akkor az már valamilyen szinten nem Tesla független, mert gyárit kizárólagosan Teslától kapsz, tehát náluk regisztrálva/szerződve kell legyen, illetve akkor tőlük kap doksit is.
    Itt a független csak annyit tesz, hogy ha magánember nála javíttat ugrik a gari.
    Igen van eBay-en, de nagyon elenyésző, mert kevesen nyúlnak egyáltalán hozzá a 400V-hoz, így balesetes autók többsége csak egy roncstelepen fog megrohadni, az aksival együtt. (Biztosítási vagy jogi problémák miatt hozzá se nyúlhatnak akár évekig.)

    Én pl. magánemberként regisztrálva vagyok a Fordhoz és miden nélkül rendelek alkatrészt ha nagyon ez a heppem. Na ez Teslánál lehetetlen, kb. mint Apple(Apple ezen most változtatott.).

    Amúgy Teslánál van még egy olyan érdekes problematika is, hogy rengeteg. a revízió és a változtatás, azaz 6hónap alatt több komponens teljesen más lehet, így nagyon nehézé teszi a javítók dolgát alkatrészhozzáférés hiányában. Model S kilincsei pl. vagy Model 3 védő lemezei és a teljes alja többször változott a gyártás során.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák