Új hozzászólás Aktív témák

  • viraga

    tag

    válasz Klaus Duran #19 üzenetére

    Sztem megfelelne. Direkt nem írtam márkákat, tapasztalatból mondom, hogy festékboltban azt fogják neked agyondicsérni, amelyik cégnek ők viszonteladói / hivatalos forgalmazói. A festők meg azt a márkát dicsérik amit megszoktak és használnak 20 éve, pedig lehet hogy az a leggyengébb, de nem fognak váltani sosem, mert az kockázat. (Igaz, h adott festéknek 20 év alatt 5x megváltozott az összetétele, de ők akkor is az xy márkát fogják venni / vetetni veled, mert a márkanév az szent. :D ) Nekem az a véleményem, hogy bármelyik ismert márka jó kell, hogy legyen. A Sadolinnál a Yacht lakkot választanám, és bár sajnos nincs leírva egyértelműen, de a hozzá használható alapozó sztem a Sadolin Base (vagy Sadolin Base HP néven is fut). A Yacht lakk oldószeres, és a Sadolin Base alapozó is oldószeres. A Sadolin Base plus HP viszont vizes alapozó! Azt szokták javasolni, hogy ezeket ne keverje az ember, bár vszínűleg nem követnél el azzal sem nagy hibát, de inkább ne keverd. A Sadolin honlapja sajnos nem teng túl a szakmai információban (ez nem túl szimpi), úgyh megkérdezheted őket, hogy ez így jó lenne-e. Kerítésre valószínűleg senki nem fog ilyen drága cuccokat javasolni, de hibát nem követsz el vele, ha "túlméretezed".

    Hogy másik márkát is mondjak: Lazurán Csónaklakk, hozzá való alapozó Lazurán Univerzális faanyagvédőszer. Bár gondolom a fiaskó után annyira nem szívesen maradnál a trilaknál...

    Még az jutott eszembe, hogy ha tényleg nekiállsz és lecsiszolod, akkor érdemes lenne csiszolás után minél több ideig száradni hagyni a fát mielőtt alapozózod. Fedett, de szellőző helyen lenne ideális. Nekem van egy olyan sejtésem, hogy a faanyagod nem volt elég száraz, ezért nem is lett igazán jó az első bevonatod, ezért penészedik máris. Gazdasági okok miatt nem szokás elegendő ideig száradni hagyni a fát, lehet, hogy semmi köze a penésznek ahhoz, hogy letörölted nedves ronggyal. Illetve pár héten keresztül rengeteg eső esett (legalábbis felénk), ez is okozhatja a gombásodást.

    Értem már a minden második lécet, jogos.

Új hozzászólás Aktív témák