Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Baltazár123

    senior tag

    Erről jut eszembe, hogy a PS gépemet kölcsön adtam haveromnak már vagy 5 éve, de ő ezt úgy értelmezte, hgoy neki adtam örökbe :) Beszélnem kell vele :)
    Egyébként 36e forintért nosztalgiázni szerintem úri huncutság. Jó, akinek ez örömet okoz, vegye és használja, de szerintem meg egy baromság erre ennyi pénzt kiadni.
    Meg ez a nosztalgiázás is egy komplex történet. Én is gondolkodtam c64 vásárlásán nosztalgiából (nem mostanában), de korrekt emulátor volt rá és egy keveset játszottam, aztán úgy voltam vele, hogy ennyi elég is volt a nosztalgiából. Szerintem 10 éve nem indítottam el az emulátort, mert nem érdekelt többet a nosztalgiázás. Szerintem ezt a gépet is megveszi valaki impulzus vásárlás során, használja egy kicsit aztán rájön, hogy sokkal jobb játékokkal is lehet az időt tölteni és nagyjából csak a port fogja fogni onnantól a polcon.
    Ráadásul ez egy replika szerüség, soha nem lesz magas a használtpiaci értéke. Az eredeti kifogástalan gépek esetében legalább a remény megvan, hogy egyszer sokat érhetnek.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz ivana #97 üzenetére

    Megy, meg emulátorban is megy, de nincs retró érzés :) ami a Sony szerint ennyire sokat megér. 36e pénz, hogy egy olyan célgéppel játsszak, ami kinézetre hasonlíti a PS1-re és közben átjárjon a retró hangulat és de jó :)
    Engem ez a kütyű nem fogott meg, mert nekem bőven elég egy emulátor, de még egy YT is, hogy visszagondoljak a gyerekkori őrült partikra, mert nekem volt csak C64-em és egy kazal osztálytársam átjött mondhatni naponta és eladtuk a háztömböt, akkor hangulat volt mindig.
    Van akinek szüksége van ilyesmi kütyükre, végül is nem kötelező megvenni, de attól még a 36e-t aránytalanul drágának tartom, még úgy is, hogy én egy fillért nem adnék ki se retró gépért se ilyen valamiért, amivel lehet a régi játékokat játszani.
    A Sonyi megnézte, hogyan lehet a legolcsóbban kifejleszteni és a legolcsóbb rendelkezésre álló technikát belerakni és gondolom a zseni meg kap valami bónuszt a nagy ötletért, hogy gyakorlatilag a legolcsóbb tablet hardverre ráhegesztettek egy open source emulátort, kicsit kapott dizájnt meg a szoftvert kicsit "retrósították" vagy csak ennyit bír a hw és ráfogták, hogy így lesz retró :)
    Tulajdonképpen nagy ötlet ez, szerintem és tippre, legalább 40 dollár körüli tiszta haszon náluk marad a végén (már a fejlesztés és gyártás költségeit is belszámolva) kütyünként és eladnak majd több tízezret belőle.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Bogyi007 #107 üzenetére

    Azért szerintem egyre kevesebb és kevesebb olyan megszállott lesz, aki ilyen őskövületeket gyűjt és komoly pénzt is hajlandó beletolni, bár a kínálat is fogy. Mennek tönkre folyamatosan a retro gépek meg a játékok, illetve mint az én esetem is, hogy barátom kölcsönkéri, aztán ő is kölcsönadja valakinek és ki tudja hol jár a PS1-m, de egy baráttal emiatt nem fogok véresen összeveszni.
    A másik, hogy az állapot nagyon fontos. Azok járnak igazán jól, akik zsír original állapotban, lehetőleg bontatlan csomagolásban meg tudják őrizni a cuccot. Például néztem, mint a boci, amikor olyan hirdetéseket láttam, hogy a 90-es évek első feléből származó IBM gépeket árulnak bontatlan csomagolásban és horrorisztikus összegekért mentek el. Írta a srác, hogy valami texasi kiárusításnál vették egy cég csődje után, megmaradt készlet volt. Ez annyira nagy üzlet, hogy többen is ráálltak erre, persze a készlet korlátos és hamar el is fog fogyni. Én meg hogy rühelltem a gépeket bontani meg összerakni, mint teremfelelős. Napjaim elmentek vele, most meg vannak, akik horror pénzeket fizetnek érte :)
    Vannak olyanok, nem is kevesen, akik mindenféle cuccokat vesznek és bontatlanul elrakják. Ha szerencséjük van, akkor egyszer nagyot kaszálnak velük, de ehhez az üzlethez nem árt a jó érzék meg a végtelen türelem is.
    Ahogy más is írta, igazán nagyot csak zsír patent állapotú, lehetőleg bontatlan cuccokkal lehet szakítani, mint a híres eset, amikor a faszi a 87-ben vásárolt Stadium Event programot bontatlanul elrakta és 2017-ben elment 42e dollárért :) Az azért durva eset, de a manusnak csak szerencséje volt, nem tudatosan gyűjtötte az ilyen cuccokat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák