Új hozzászólás Aktív témák

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Bogyi007 #107 üzenetére

    Azért szerintem egyre kevesebb és kevesebb olyan megszállott lesz, aki ilyen őskövületeket gyűjt és komoly pénzt is hajlandó beletolni, bár a kínálat is fogy. Mennek tönkre folyamatosan a retro gépek meg a játékok, illetve mint az én esetem is, hogy barátom kölcsönkéri, aztán ő is kölcsönadja valakinek és ki tudja hol jár a PS1-m, de egy baráttal emiatt nem fogok véresen összeveszni.
    A másik, hogy az állapot nagyon fontos. Azok járnak igazán jól, akik zsír original állapotban, lehetőleg bontatlan csomagolásban meg tudják őrizni a cuccot. Például néztem, mint a boci, amikor olyan hirdetéseket láttam, hogy a 90-es évek első feléből származó IBM gépeket árulnak bontatlan csomagolásban és horrorisztikus összegekért mentek el. Írta a srác, hogy valami texasi kiárusításnál vették egy cég csődje után, megmaradt készlet volt. Ez annyira nagy üzlet, hogy többen is ráálltak erre, persze a készlet korlátos és hamar el is fog fogyni. Én meg hogy rühelltem a gépeket bontani meg összerakni, mint teremfelelős. Napjaim elmentek vele, most meg vannak, akik horror pénzeket fizetnek érte :)
    Vannak olyanok, nem is kevesen, akik mindenféle cuccokat vesznek és bontatlanul elrakják. Ha szerencséjük van, akkor egyszer nagyot kaszálnak velük, de ehhez az üzlethez nem árt a jó érzék meg a végtelen türelem is.
    Ahogy más is írta, igazán nagyot csak zsír patent állapotú, lehetőleg bontatlan cuccokkal lehet szakítani, mint a híres eset, amikor a faszi a 87-ben vásárolt Stadium Event programot bontatlanul elrakta és 2017-ben elment 42e dollárért :) Az azért durva eset, de a manusnak csak szerencséje volt, nem tudatosan gyűjtötte az ilyen cuccokat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák