Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz ollie #23 üzenetére

    A HoMM4-ben nekem egy sor dolog tetszett (pl. baromira utáltam a 3 fejlődési rendszerét, illetve a véletlen jelleget: ha nem adott földmágiát, mehettem a sóhivatalba. A 4-nél _tökéletetesen_ úgy tudtam fejleszteni a hősömet, ahogy akartam). Tény és való, hogy összességében valamivel gyengébb volt, mint a 3, de - mivel én egy jó stratnak fogtam fel, amit ha más név alatt hoznak ki tizedannyian sem fanyalogtak volna (sztem sok ember szemét szúrta, hogy nem működtek a megszokott taktikák, és ez volt a fő baja a játékkal...) - én remekül szórakoztam azzal _is_.
    Mellesleg pl. az Incubation sokkal jobban lekötött, mint bármelyik HoMM (a Heroes-okat egyébként nem tartom _akkora_ nagy durranásnak, mint sokan: legalább egy tucat cím van, kezdve a Civilization több részével, a Panzer General-on át egészen a non plus ultra Master of Magic-ig, amelyek _sokkal_ jobban lekötöttek), mégse hasonlítom hozzá, mert tök más játék a kettő (ahogy sztem a HoMM is _alapjában véve_ más játék, mint ez). Viszont vannak komponensek vagy tulajdonságok, amelyek nyilván lehetnek az összehasonlítgatások tárgyai, pl. fejlődési rendszer, varázslatrendszer stb.
    Engem is jobban leköt a KB, mint a HoMM (legalábbis éjszakába nyúlóan sosem játszottam a Heroes-zal), de ami nálam igazán minősít egy progit, az az, hogy végigjátszás után X idővel előveszem-e vagy senem... Ezt sztem nem fogom elővenni (ellentétben a Starcraft-tal, az Incubation-nal, a Civilization 1. és 3. részével, a Commandos-szal, a Populous 3-mal és még sorolhatnám).
    Ettől függetlenül a kiegre lehet hogy ránézek majd, hátha fejlődnek ebben-abban.

    Szerk.: persze ha figyelembe veszem, hogy ez az első játékuk, akkor nyilván nagyon jó próbálkozásnak kell minősítenem, de sajnos az a tény, hogy elsőjátékos csapatról van szó, egyáltalában nem biztosíték arra nézvést, hogy lesz (jobb) folytatás...

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák