Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Synthwave #23 üzenetére

    Lehet, csak nem az én szememmel, meg kezeimmel. A piszlicsáré mütyürök buzerálásától le tudom tenni a maradék hajamat is. :DDD
    A rugócsere nem vészes még remegő kézzel sem, mert eléggé nagy, kapcsolót kinyitni céleszközzel nem kihívás, ahogyan összepattintani sem.

    Switch filming az más kérdés, abba nehogy belefogjál még olyan filmmel sem, amivel könnyű dolgozni. Olyannal pedig főleg nem, amivel nehéz, egy típussal hosszas szívás után arra jutottam, hogy érzésre akkor is jó, ha nem tökéletes az igazítás, így nem érdekel, hogy rondán néz ki, úgysem nézegetem.

    –acél vagy sárgaréz plate + némi poron foam
    A tompítatlan és kemény bottom out* biztosan jó az ízületeidnek? Csak mert az acél a legmerevebb, a réz pedig a második legmerevebb** anyag, amiből plate-et készítenek billentyűzetbe.

    90 grammos taktilisen is oké részemről a gépelés (de ritkán teszem ilyen nehézen, 60-70 gramm bottom out az ideális), de egy piros kapcsolós, átlagos építésű gamer billentyűzeten (=atommerev) szinte fáj gépelni, mert a kemény bottom out érezhetően gyilkolja az ujjaimat. Amint van némi rugalmasság a rendszerben bottom outnál, azonnal a lineáris kapcsolók lesznek a kedvenceim.

    ** ha úgy értetted az anyagot, hogy valamilyen isolation mount mellett, ahol a plate nem hajlik, de mozogni tud (van bounce), vagy pár flex cut, és a plate hajlik (van flex), akkor nem szóltam

    ** a CF szövésétől függően ezen két anyag alá, közé vagy fölé is betagozódhat

    A Kinesis helyett érdemes megfontolni egy kezedre igazított Dactyl Manuform variánst is. Konfigurálhatóság terén a kettő ég és föld (itt van egy jelenleg inaktív build service is, ahol látni lehet a lehetőségeket).

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák