Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Memmaao

    addikt

    válasz Hikvision #1210 üzenetére

    Te most ezt komolyan kérdezed 2019-ben, amikor kb az orvosi munka 20% gyógyítás 80% meg dokumentáció, hogy a bíróságon védhető legyen az ember??? Csak képzelj bele: Csörög a telefon az SBO megfigyelő kórtermében, ahol XY fekszik, és a hozzátartozó érdeklődik. Igazolja magát, tudja a beteg anyja nevét, lakcímét, születési dátumát (megjegyzem, sok hozzátartozó a saját anyja/apja/gyereke születési dátumát sem tudja). Ezek után is CSAK annyit adhat ki az eü személyzet, hogy megerősíti, hogy ott van/ nincs ott a beteg és ha nincs ott, akkor hogy hol van. Minden egyéb tájékoztatást csak élőben. És van az a szitu, amikor az ápoló mégis ad tájékoztatást, mert a hozzátartozó külföldön él, mozgáskorlátozott, stb stb. De ebben az esetben jogszerűtlenül jár el. Akkor itt egy felvétel mennyire lenne etikus?????

    My name is Bond, James... Dean.

  • Teal'C

    addikt

    válasz Hikvision #1210 üzenetére

    Én nem szoktam viszakozni bárkit elküldök melegebb éghajlatra ha muszáj.
    De ha etikánál tartunk az mennyire etikus ha este 10 kor felhív egy telemarketingos hogy van egy jó ajánlata. Ha nő megkérdem hogy 5e gumival mert az egy jó ajánlat, ha férfi akkor megmondom hogy ne haragudjon de én nem vagyok olyan :DDD A következő mondatban miközben sűrű csend honol a túloldalon közlöm hogy este 10 kor az anyukáját hívja fel mert az talán örülne neki. Ezek után persze felháborodik és megkérdezi hogy ugye tudom hogy rögzítik a beszélgetést és ne sértegessem. Mondom tudom és te tudod hogy van időbélyegző is rajta és a magántelefonszámomon zaklatsz este 10 kor. Csak párszor kell ilyen és ki is kerültem az adatbázisokból.

    [ Szerkesztve ]

    "Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

Új hozzászólás Aktív témák