Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz angyalpc2 #15 üzenetére

    "Pláne ezeket a tank méretű szarokat. Elektromos kocsi -> kicsi városi, város közi bejárós, dugóban araszolós, rohangálós, gyerek cipelős."

    Alapvetően igazad van, de pár hete, karácsonykor halt meg egy anyuka egy kiskocsiban a piros lámpánál állva, mert belerohant egy közúton gyorsulós BMW-s suttyó. Vagyis, sajnos nem csak a praktikum lehet szempont, hanem a biztonság is. Én pont nem tenném be a gyerekeimet egy kicsi kocsiba, hiába lenne praktikusabb. Egy ilyen E-SUV viszont már egész jó kompromisszumnak tűnik. Más kérdés, hogy nem 20M-ért.

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz tthom #192 üzenetére

    Ez ennél kicsivel bonyolultabb. Városban korlátozni szeretnél az együttélés -tehát más emberek- miatt, de itt felmerül a kérdés, hogy a másik ember ebből kifolyólag miért tegye ki a családját és a gyerekeit súlyos baleseti kockázatnak egy autópályán vagy főúton? Két város között, vagy nagyobb távokon főutakon, autópályákon egy kisautó minden, csak nem életbiztosítás. Rengeteg az ingázó agglomerációból, akik egy darabig ilyen utakon közlekednek a városig. Ki dönti el, melyik "másik" ember érdekei élveznek prioritást? Ráadásul még az sem érv, hogy a városból kitiltjuk a nagyobb autókat és akkor majd nem tudunk meghalni a kicsikocsiban sem, ha netán egy nagyobb tömeggel ütközünk, mert tömegközlekedés és áruszállítás (teherautókkal, furgonokkal) ettől még továbbra is lesz a városban.

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Peat;) #199 üzenetére

    Értem amit mondasz, de ferdítesz. Nyilván nem az extra böszme nagy autókat pártolom én sem, de itt eredetileg arról volt szó, hogy városba kiskocsi. Ebbe a kategóriába nálam már a Focus sem fér bele, sokkal inkább a BMW i3, vagy ha már Ford, akkor a Fiesta vonal. Ezekbe amellett, hogy be se fér egy család, nem szívesen ültetném a gyerekeimet és nem azért, mert sznob vagyok, hanem mert sajnos azt látom, hogy egy balesetben jellemzően ezekből kerülnek ki fekete zsákokban az emberek. És sajnos a gyorsulgatós suttyók nem ilyenekben gyorsulgatnak, hanem 2 tonnás BMW/Audi/Mercikben. Jelen helyzetben ellenük kell felkészülni, hiába a nagyívű gondolkodás, ha közben ott maradunk az úton holtan...

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák