Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Dark Archon #388 üzenetére

    "Örökölt a magas vérnyomásom."
    Vagy az étrended örökölt :)

    Amúgy rákerestem, egy adag nescaféban 56mg koffein van, egy espressoban meg 40-80mg, főzéstől függően. Szóval ha vérnyomás miatt nem akarsz kávét inni, akkor nescafét se igyál.

    "Rövid az élet ahhoz, hogy egyoldalúan táplálkozzak (ne élvezzem az ételt) és ne egyek meg egy francia krémest, ha úgy tetszik :)"
    Magas vérnyomás elég nagy rizikófaktor a szívproblémákhoz, és így a rövidebb élethez is.
    Másrészt én kifejezetten élvezem amiket megeszek ketón :)
    De igazából az emberek táplálkozásával az a legnagyobb gond, főleg nyugaton, hogy az ételeket élvezeti cikknek tekintik és nem pedig energia és tápanyagforrásnak. Nem, én se vagyok mentes ettől, de ettől függetlenül nagyon rossz hozzáállás az, hogy azért akarok X dolgot megenni, mert élvezem, függetlenül attól, hogy milyen hatása van a szervezetre. Egy sztori jut eszembe erről, nem tudom, hogy csak UL-e, vagy valós eset (simán el tudom képzelni az utóbbit), de idevág: egy idősebb bácsiról van szó, akit már többedszer vittek be kórházba gombamérgezés miatt. Próbálták oktatni, hogy vigye el szakértőhöz mielőtt megeszi, de erre kiderült, hogy az öreg gombaszakértő volt és tudta, hogy mérgező gomba. Erre megkérdezték tőle, hogy de akkor miért ette meg? Erre az volt a válasz, hogy "Mert annyira finom!"...
    Ugyanezt persze el lehetne mondani dohányról vagy alkoholról is persze, plusz bizonyos szokásokról is, pl. 8 óra ülőmunka után odaülni még 4 órát a gép elé netezni / játszani / stb. És nem, én se vagyok tökéletes :) De legalább foglalkozok a problémával, és nem mondom azt, hogy nincs semmi baj azzal, ha 8 óra után még ülők 4 órát

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák