Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz tlac #3084 üzenetére

    "ez érdekes, hogy pont a zsírt kellene növelni ahhoz, hogy az növelni tudja az izom mennyiségét"
    Én látom benne a logikát. Illetve az én logikám azelőtt is ez volt, mielőtt olvastam volna, hogy ők mit írtak: ahogy írtam korábban izmok elég sok energiát elhasználnak, akkor is ha nem használod őket (ezért is szokták javasolni fogyáshoz az izomnövelést). Ezen kívül önmagában az izomsejtek felépítéséhez energia szükséges. Tehát számomra teljesen logikus, hogy hiába vannak meg az építőanyagok (aminosavak) az izomépítéshez, ha nincs elég energia, akkor a szervezet neki se áll. Persze ha a rendelkezésre álló aminosav mennyiség (ami nem feltétlen egyenlő a bevitt protein mennyiséggel, lásd aminoprofil) nem elégséges az izomépítéshez, csak a fenntartáshoz, akkor hiába a plusz energia, ugyancsak nem fog izmot építeni a szervezet.
    Szóval nem igazán a több zsír a lényeg, hanem egyszerűen az elégséges energia az izomépítéshez és fenntartáshoz. Nyilván erre megoldás lehet a ch is, de az egyéb negatív hatásai miatt én nem növelném a ch-t.

    Itt a teljes írás a csoportból: [link]

Új hozzászólás Aktív témák