Új hozzászólás Aktív témák

  • Silenzio

    addikt

    válasz gejala #15 üzenetére

    Ezt a kört már lefutottuk a múltkori cikk alatt. Bocs, de most csak röviden.

    A linearitásról és a stratégiáról: akkor van jelentősége, ha jó értékelésre gyúrsz. Illetve nehezebb fokozaton. Vagy a RE 0-ban. Mivel kb. minden helyszín 2-3 féle útvonalon megközelíthető, mérlegelhetsz, hogy időt, lőszert vagy növényt akarsz-e spórolni. True survivor fokozaton még a REMake is 100% stratégiázás. A puzzle-ök sorrendje sem tök lineáris, csak a főbbökhöz való eljutásé, és sok a kihagyható is. Ha érted, érted. Egy RE-lel foglalkozó YouTube csatornán hallottam a minap: a RE-ben még a lövöldözés is puzzle feladvány. Egyetértek. Épp az első a legnevetségesebb mind közül (nem összetévesztendő a REMake-kel).

    A 2020-as RE 3-ban kb. a felénél vagyok, mostanában nem is fogom folytatni. Az utcák óta nem találtam olyan részt, ahol egy tárgyat ne pár méterre kellett volna használni, és ne lett volna minden csőlineáris (vö. a legegyszerűbb helyszínű klasszikus epizóddal, akár az eredeti RE 3-mal - azt fogod látni, hogy szánalmasan primitív).

    A parafaktorról és a SH-ről: a készülő cikkhez nyomom épp a 0-t. Tegnap felüvöltöttem, 40 percem ment kárba, mert véletlenül magammal vittem Rebeccát és 5(!) másodperc alatt széttéptek. Mikor beláthatatlan szögből oldalról betámadtak felsikoltottam, aztán 3 zombi körbevett, próbáltam kiszabadulni, de épp rám kapott az egyik mire elengedett a másik, végig rángattam a billentyűzetet, ki is repült egy darab. Rendesen ráparáztam. A Silent Hill disturbing, uncanny, és még sorolhatnám a pszichoanalízisből vett kifejezéseket, amiket a kultúrakritikával meg kognitív pszichológiával foglalkozó filmesek agyonra koptattak az elmúlt 40 évben. Tőle úgy félsz, mint egy kvázi-szürrealista horrorfilmtől, de játékmenetre sétagalopp, ezért nem tud beparáztatni. Az első 3-hoz volt szerencsém, de sohasem fenyegetett az elhalálozás lehetősége.

    (#10) Jinxb1rd:
    A Code Veronicával lenne teljes. Az eredeti elérhetősége is limitált. PC-re sosem volt, PS4-re sincs (csak Now), One-ra kiadták.

    [ Szerkesztve ]

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Új hozzászólás Aktív témák