Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz westlake #12 üzenetére

    Engem nem nagyon kell oktatnod, mert nagy szabadpiac-fan - meg ami ezzel jár* :D - vagyok.
    Ettől függetlenül k* nincs igazad a folyamatokkal kapcsolatban.

    1. Írtam, hogy nem a vga kínálati ár a döntő. De nézz szét egy nem szabályzott lakáspiacon... vagy egy tök nyitott élelmiszerpiacon, mit csinálnánk agrártámogatás nélkül? Kereslet-kínálat...aham. :D
    2. Vedd hozzá a globalizmust, ami a fentieket felturbózza. Nincs olyan, hogy 3 nap alatt új vga-t gyártasz, új tehén nő fel 2 nap alatt vagy kukorica nő ki... nagyot néznél ha most mondjuk az élelmiszer egy része Afrikába vándorolna holnaptól mert mondjuk nyitnának még 3-4 bányát, csak nem bitcoinban hanem vmi olyanban ami annyit ér. És pislognál, hogy kereslet-kínálatban mennyi lenne itt az ára a "maradéknak".

    +1: Vedd hozzá, hogy termelői/gyártói oldalról mit látunk sok helyen. Ott is működnie kéne a kereslet-kínálatnak mégis van 1-2 trösztellenes buli vagy kartellgyanús helyzet.

    Összességében:
    - Egyetértek veled abban, hogy a szabadpiac a legjobb. Legyen az ahol csak lehet, éljen soká4
    - Abban meg nem, hogy: sajnos szabad piac ritkán létezik. Ahol igen ott általában vagy globális volta miatt (ahol nem tud kibújni alóla, világpiac van, nincs semmi lokális torzító tényező), vagy lokálisan (mert a globális kiskapukat, vagyis egyenlőtlenségeket lezárták).

    hint: Martin Shkreli, AIDS gyógyszer, 5500%-os áremelés.
    Ez egy színtiszta szabadpiaci mozgás volt oszt' mégse jó.

    szerk: És még globalizmusbzui-nak is szoktak hívni pedig. Mert szerintem az is remek dolog. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák