Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pötyi

    őstag

    válasz #16820480 #102 üzenetére

    Igen, de ez - ha józan paraszti ésszel tovább gondolod - akkor messze vezető kérdés.

    Mi az általánosan elterjedt offisz programcsomag? Hát a MSO

    Miben kéri a tanár a beadandót a középiskolás gyerektől? MSO formátumban.

    (Nyilván, mivel neki is az van, abban tudja megnyitni, anélkül, hogy szétesne a formátum.)

    Milye van otthon a gyereknek? Hekker/rendszergazda apja által felbarkácsolt LO.

    Miért nem rak fel MSO-t? Hát mert az pénzbe kerül! Az fizetős progi! A LO meg free.

    Mi a gond? Nem kompatibilis a kettő, mert az MSO nem nyílt szabvány.

    Mi lenne a megoldás? Hát hogy a magyartanár ne zárt formátumú fájlban kérje a beadandót.

    Ja, csak egy jól szituált ötvenes magyartanárnak - látatlanban is elnézést kérek a törpe minoritástól, biztos van pár üdítő kivétel - aki még a rendszerváltás előtt végzett a híres egri Eszterházy Károly, korábbi nevén Ho Si Minh, korábbi nevén Eszterházy Károly tanárképzőn, halvány lila fingja sincs erről! Őt beetette a MS az ingyenes tanár-diák licenszel, mint egy jobb drogkereskedő. Ha csak ezt ismerik, csak erre lesz igényük. Soha nem is lesz igényük a nyílt platformokra.

    QNX is cool!

  • Lenry

    félisten

    válasz #16820480 #102 üzenetére

    a GIMP / PS annyiban tényleg nem jó párhuzam, hogy kvára nem egy szint, a GIMP egy psd layerrel nem tud mit kezdeni (legalábbis nem tudott, amikor utoljára néztem), szóval igen, a PS nehezen megkerülhető.
    cserébe sok nagyságrenddel több a fölöslegesen Windowst használók száma, mint a kényszerből / munka miatt Linuxozni nem tudóké.

    a userek 99%-a böngészik meg filmet néz. a Chrome meg a VLC ugyanolyan Linuxon is

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Pingüino

    senior tag

    válasz #16820480 #102 üzenetére

    Nyilván ezek a programok arra vonatkoznak, ha nem steam-ről próbálsz natív linux játékot feltenni, hanem letöltöd, és telepíted. Azon segít. Hegesztgetésnek nem tudom, mennyire lehet nevezni, mikor nem buherálsz kézzel semmit, csak kiválasztod mondjuk PlayOnLinux-ban, hogy mit akarsz feltenni, az beállítja maga a szükseges WINE prefixeket, aztán meg rátelepíted úgy a játékot, mint ahogy windows-on is tennéd. De egyébként nem tagadom, vannak olyan játékok, amiket nem lehet életre kelteni Linux alatt, csak nagyon ritka. Akik pont azokkal akarnak játszani, azoknak nem alternatíva. A jó hír viszont az, hogy régi játékok sokkal jobban támogatottabbak, sok olyan elfut linuxon, ami már egy win10-en még buherálva sem, meg az újabb játékok kb. 2-3 évben már szinte mind megjelenik natív Linux változatban is, szóval mindenképp érdemes figyelemmel kísérni, hogy halad a fejlődés. Arról nem is beszélve, hogy Linus tesztjei alapján sok játék linux alatt gyorsabban fut.

  • Darmol

    senior tag

    válasz #16820480 #102 üzenetére

    "Pont arra nem jó, hogy MSO fájlokat megnyiss vele rendesen"
    Nálam gyakorlatilag folyamatosan előforduló eset, hogy a fizetős MSO variánsokban készített doksik 2003, 2007, 365, stb. nem kompatibilisak egymással, és kezelhetetlenségig szétdobálja a tartalmakat. Hivatalos konverterekkel detto. Ekkor kezdtem el, hogy beteszem Libre Office-ba, átkonvertálom vele a cél formátumba, és láss csodát egyben marad a doksi mikor megnyitom MSO-val.
    A Libre Office jobban kezeli a különböző MSO formátumokat, mint az MS fizetős gagyik.
    Na ennyit arról, hogy mi mennyire kompatibilis.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák