Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz Dare2Live #59 üzenetére

    Nehéz kérdés ez, mert abban igazad van, hogy technikailag sokkal fejlettebb ez a mai kor és a vívmányok jelentősen kényelmesebbé teszik az életet. Ha csak ez az egy szempont határozza meg, hogy mikor "jobb élni", akkor valóban most a legjobb. Ugyanakkor én azt gondolom, hogy a fejlődésnek súlyos árnyoldalai is vannak, amik pedig sokat rontanak az összképen, ha ezeket is hozzá veszem akkor viszont már nem vagyok róla meggyőződve, hogy valóban "jobb-e ma élni" mint mondjuk 30 évvel ezelőtt.

    Nagyon jó, hogy van kínálat a polcon, hogy bárkivel bármikor könnyen kommunikálhatok, hogy egy gép elmosogat helyettem és így tovább. Nagyon rossz viszont, hogy a mindennapi élet súlytalanná vált, rettentően felületes. Önző az emberek többsége, nem becsülnek meg semmit, sem materiális javakat, sem egymást. Minden (és mindenki) lecserélhető, ezáltal értéktelenné is vált. Már alig olvas valaki, nemhogy könyvet, de még egy 3 sorosnál hosszabb cikket sem. Már nem próbáljuk meg megjavítani azt, ami nem működik, hanem kidobjuk és vesszük le a következőt a polcról (legyen az egy autó vagy egy házasság), hisz van kínálat. Már nem beszélgetünk, nem hallgatjuk meg egymást, nem érvelünk, nem gondolkodunk el semmiről, csak fél mondatokban kommunikálunk. Már nem jelent életre szóló élményt egy repülőút vagy egy nyaralás, hiszen bármikor kiruccanunk a fapadossal Rómába pizzázni egyet, holnapra el is felejtjük. Már mindent kulcsrakészen kapunk, lassan már meg is rágják helyettünk az ételt, mire elénk kerül... hosszan lehetne folytatni a sort, de a lényeg amit mondani akarok, hogy nagyra fújtuk a világ léggömbjét, de az üresség is annál nagyobb benne.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák