Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    " A Toshiba tévéit Európában a Vestel konszern gondozza, és a modellek egy ideje ismét megjelentek Magyarországon, így van rá esély, hogy a szóban forgó OLED készülékek is elérhetőek lesznek itthon."

    Minden tisztelettel, kedves Elefant, de a helyzet ennél egy kicsit bonyolultabb. :)

    A múltkor végeztem egy kis "nyomozást", utánaolvastam az interneten mindenféle régi cikkeknek, még a vonatkozó szerződés kivonatát is megtaláltam, és a Vestel addig, onnantól és a jövőben is a liszenszszerződés keretében megszerzett névhasználatért felel csak.

    Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a saját gyárában készített tévéit - többek között - Toshiba márkajelzéssel ellátva is piacra dobhatja Európában. A termékeknek semmilyen egyéb tekintetben nem volt, és nincsen semmi közük a Toshiba "brand"-hez, és infrastruktúrához.

    A Hisense viszont 2017 év végén, 2018 elején 95%-os részesedést szerzett a "Toshiba Visual Solutions" vállalatban, amely a Toshiba televíziók kutatás-fejlesztéséért, gyártásáért, és értékesítéséért felel globálisan. A vonatkozó megállapodás viszont nem érinti a korábbi névhasználati liszenszszerződést.

    Az én értelmezésemben mindez azt jelenti, hogy itt Európában Toshiba márkanévvel ellátva a jövőben Vestel által gyártott tévék, és a Toshiba által gyártott "valódi Toshiba" tévék lesznek kaphatóak.

    Utóbbiak közé fog tartozni a jelen cikkben ismertetett két OLED modell is. (Amennyiben a Hisense úgy dönt, hogy piacra dobja nálunk is.)

    Ha bárkinek ezzel ellentétes információ van a birtokában, kérem ossza meg velünk!

    Egyébként igen... napjainkra igazán "irigylésreméltó" helyzetben van az, aki a '80-as, '90-es évekből ismeri a jobb japán és német márkákat, nem ismeri az elmúlt 1-2 évtized vonatkozó változásait, és most szeretne egy a korábbiakban megismert minőségű produktumot vásárolni... :(

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák