Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz #72042496 #5 üzenetére

    Itt még mindig fordjtva ülünk a lovon. Hiába maxolható ki ha felmerül a kérdés, hogy milyen felhasználásra? Egy PC-ben minden kimaxolható és mindig van szűk keresztmetszet, a pci3.0 is, meg lehet ramdrive-ozni is... ahogy van hatékonysága is. Lásd: semmi nem gyorsul arányosan, hiába tolsz alá nvme vagy pcie4.0 SSD-t.

    A 2.5 viszont szerintem is jó. A fentiek miatt sztem erősen nem musthave kategória az átlagusereknek a gigabit feletti tempó, gyk. azonos árban (5Ft-ért a lapra integrálva) lehet jó ami gyorsabb. Ide viszont jó lehet a 2.5. Az pont 2.5x gyorsabb mint az 1G, jgy jelentős a gyorsulás - főleg ha egy hosszabb másolásra számoljuk időben.

  • szaszyka

    senior tag

    válasz #72042496 #15 üzenetére

    Miért nem veszel Cat 7 / Cat6a fali kábelt? Az még jobban van árnyékolva, és ugye egy generációval újabb a sima Cat6-nál.

    Lenovo Thinkpad X220 :D

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #72042496 #15 üzenetére

    Saját vélemény: falba falikábelt érdemes húzni. Az adott oldalról a legolcsóbb javasolt ez a kábel lenne. Én az U/UTP-t azért nem javasolnám, ha megoldható, legyen inkább árnyékolt (és a szerelék is). Nekem még gigabites hálónál volt olyan, hogy U/UTP kábel és árnyékolás nélküli szerelék felszerel, örül, boldog, aztán káromkodik, mert minden eszköz csak 100Mbit-en hajlandó kommunikálni (ott is végül S/FTP volt a megoldás... :(). Drágább, de megbízhatóbb.... ha jó.

    Azért feltételes mód, mert én itthon most tavasszal S/FTP Cat6A kábelt húztam be, és Cat6-os árnyékolt szerelékkel dolgoztam, ám az istennek se sikerült a bekötés, a kábelteszter folyamatosan jelezte azt, hogy a 6-7-8-as csatornán és a földelésen áthallás van. A baj csak az, hogy nekem Classic fali szerelékek vannak a házban, ami tavaly kifutott, tehát már úgy kellett így is összevadásznom árnyékolt fali szerelékeket...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • sb

    veterán

    válasz #72042496 #14 üzenetére

    Még mindig nem világos miről írok. Mindig lesz szűk keresztmetszet, így gyk a DDR4 sávszélességig (és annak késleltetéséig) kellene emelned mindent, ha nem szeretnél zavaró tényezőt. Mert ahhoz képest lassabb lesz az NVMe drive, ahhoz képest a SATA SSD, ahhoz képest a HDD, stb, stb...

    Arra kell lőni szvsz, hogy valós felhasználásban mire kell. Egy NAS 10-ből 9-szer multimédiát szolgál ki. Egy jobbféle 4k stream 100mbit. Erre való alapvetően. Ha nagy fileok felhasználása (nem másolgatása jobbra-balra) a cél akkor lehet továbbgondolkodni. Ott meg egy 10-50GB olvasása lehet reális kb. Ez 1-6 perc nagyságrend. Annyira ez sem vészes azért, de ezen már tudna lökni a 2.5-ös LAN. Viszont ez is eléggé rétegigény szvsz, nem erre használják a NAS-okat.
    Említették lentebb a konkurens felhasználást, szvsz az is igen ritka lehet, hogy a családban 3-4 ember nekiesik egy 30GB-os ISO-nak... ha meg visszatérünk a 4K streamhez az így is töredéke.

    Marad a másolgatás/backup ami viszont szvsz nem a NAS normál felhasználása, inkább extra eset. TB-okat másolgatni, na arra semmi nem elég. Még raid tömbről is megőszülsz, órákról, fél napokról van szó... De ez meg elég eseti dolog, nem a napi használat része szvsz. Olyasmi mintha 10 évente költöznél és ezért teherautó lenne a családi autód.

    Csak ennyi a meglátásom. Nyilván ha olcsó a cucc akkor elfér feleslegesen is a sávszélesség, de amíg 60-100USD-s cuccok meg kvázi beszerezhetetlen hálózati eszközökből áll össze addig ez átlagusernek nem lesz a fókuszában. Ha jön a lapra integrálva és a sakri boltból megvan hozzá a router emberi árban akkor esetleg...

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz #72042496 #15 üzenetére

    Szia
    Én tavaly nyáron újítottam fel egy 51nm2-es panelt ahol lakom, és az általad kinézett kábelt húztam be én is, plusz épp ekkor adták át az optikát is a városba, így azt is behúztam már előre a lépcsőházból.

    Minden probléma nélkül megy rajta 5G is, 2 gép között néztük anno.
    Aljzatnak pedig én is elsőnek Legrandot akartam, mert nálam is minden ebből a családból van, igaz nálam Niloé (amikor néztem a kapcsolókat, úgy éreztem ennek a legcsendesebb a működése le/felkapcsolás során.) de végül elvetettem mivel elég drágának találtam.
    Azt tudni kell, hogy én ebbe a házba 22db leállást csináltam, hogy később ha át is lesz rendezve a kecó, akkor is kb nem lesz olyan pont hogy ne legyen ott aljzat, mert azt megtanultam, hogy konnektorból és internetleállásból sohasem lesz elég :P
    Szóval a gyári Legrandos aljzat helyett ilyeneket vettem: Equip és Digitus.

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • BiP

    nagyúr

    válasz #72042496 #124 üzenetére

    árgép-be beütve a 100m-es tekercs cat6 6e Ft-tól, cat7 meg 20-21e-től kapható. A legolcsóbbak is vállalható boltok. Én kisebb árkülönbségre gondoltam.
    Bár mondjuk egy többmilliós lakásfelújításban, ahol mondjuk minden burkolat le van cserélve, ez teljesen elhanyagolható ártényező.
    De még játszanak a felsorolt tényezők, rugalmasság, a cat6-on is elmegy rövidtávon a 10Gbit, Az meg tényleg elég lesz egy jó ideig, még otthoni hálózaton belül is, szolgáltatói net meg ki tudja mikor lesz ennyi. Szóval jó eséllyel elég a cat6, de mindenképp érdemes mérlegelni, ha valaki valóban hosszú távra tervez. Újrakábelezni 10év múlva elég macera művelet.

    [ Szerkesztve ]

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz #72042496 #126 üzenetére

    Mondom en a sima cat6-on probaltam az 5g-t megy minden gond nelkul.

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Új hozzászólás Aktív témák