Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz ribizly #41 üzenetére

    "Te minden le-warezolt jó game-edet kipróbálás után meg is vettél szépen teljes áron?"
    Igen, sőt még többet is. Pár teljes árú játékom ami itt figyel a polcon, de még feltelepítve se volt: Doom, Diablo 3 Collectors Edition (+ Reaper of Souls), Skyrim, X-Com, Metro Redux, Attila: Total War, Command & Conquer 3, Dragon Age: Inquisition, Oblivion, Dungeon Siege 3, Witcher 2 (na jó, ezzel az intróig már eljutottam egyszer). Most húztam újra a gépem (M.2 SSD-re telepítés miatt), a GTA5-ből is az alternatív került fel, pedig ott a polcon az eredeti. Olyan alternatív játékom talán 1-2 ha van amit nem vettem meg boltban. Azok is azért lettek letöltve hogy kipróbáljam egyáltalán érdemes-e megvenni, de még sose voltak telepítve. Valszeg nem is lesznek, idővel ha már esélytelennek érzem, úgyis letörlöm, ne foglalja a helyet. Windowsból van 6 db, Officeból 2, több közülük dobozos Ultimate. Akkor most én mennyire húztam le a kiadókat?

    A digitális áruházakat hagyjuk, herótom van attól ha valaminek a futtatásához, regisztrálásához külső fél szükséges. És ha én azután is szeretnék vele játszani hogy a kiadónak már nem gazdaságos a szerverét működtetni? Meg ne kelljen már ide-oda regelgetni, fiókokba bejelentkezgetni, ha épp nincs netem, mert olyan kedve van a szolgáltatónak, akkor még játszani se lehessen? Ha a kiadó ezt nem képes megoldani, pedig fizettem érte, akkor nyilván rákényszerülök a javított kiadás használatára. Ami ugye jogilag rendben is van, hiszen fizettem a használatért, örüljenek hogy nem rajtuk vasalom be a program hiányosságait.

    [ Szerkesztve ]

  • szupermacs

    veterán

    válasz ribizly #41 üzenetére

    ,,Te minden le-warezolt jó game-edet kipróbálás után meg is vettél szépen teljes áron?"

    Normális ember megvásárolja, ha tetszik. De manapság a demo hiánya már nagyon gyenge indok azért, hogy lewarezoljon az ember bármit is. Steamen ott a refund ha nem tetszik a végeredmény. Régen is úgy ment, hogy bementél a boltba, megvetted a sárga kazit és otthon kipróbáltad és vagy tetszett, vagy nem. Vagy tévedek és már akkor is ki lehetett írni a kazikra a játékokat, amiket pirátbélyen leszedtünk?

    ,,[...] és az első digitális áruházak megjelenéséig sokan nem tudták hol lehet új játékot vásárolni..."

    Mi van? Ezt most vagy félreértem, hogy nincs tisztában valaki azzal, hogy játékboltokban (576, Konzolvilág, CD Galaxis, stb.) vagy műszaki áruházakban (Media Markt, Best Byte, stb.) lehet vásárolni, vagy ez most ilyen szarkazmus? Tök egyértelmű, hogy aki már egyszer kiment a szobájából és elmegy bevásárolni akár tecsóba vagy madaras tecsóba, akkor is lát pár dobozzal játékokat a polcokon. Steam előtt is voltak eredeti játékok. Akkor pedig voltak még demók. 2010-2011-es játékokból is voltak még demók. Később meg volt már refund.

Új hozzászólás Aktív témák