Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szupermacs

    veterán

    válasz SenorGrande #6 üzenetére

    Vannak játékok, amiket Win10-re nem lehet felpakolni GFWL miatt. Ilyen a régi GoW. Nekem legalábbis nem ment, mert a Marketplace megadta magát az új rendszeren. A másik pedig a kulcsok korlátozott számú felhasználhatósága. 15 alkalom után keresned kell egy másik GFWL kulcsos játékot, hogy tolhasd. Én GoW-nál már megjártam ezzel, azóta is a Flatout UC kulcsát használom.

    Én imádtam a játékot, de a GFWL hülyeségtől az Origins sem mentette meg sajnos. A multi kihalt, pedig pár hete felnéztem rá. Még gondolkodom a Limited Edition content beszerzésén, mert ha tényleg lesz valami felújított verzió, akkor talán elkap pár embert a nosztalgia, ahogy engem is. :DDD
    Nem is értem, hogy miért nem tetszett az embereknek a játék. Többször is végigtoltam és imádtam. Sose untam meg. Az egyetlen hibája talán az, hogy túl lineáris és rövid. Mint a Gears of War. Jó lett volna több multis játékmód is bele. De nem DM és nem CTF, hanem valami komolyabb cooperatív móka.
    Most megkönnyeztem ezt a hírt, annyira jó látni. De inkább várok egy folytatásra. Vagy értelmes modokra.

    (#44) Wlac: Haverom is warezol és múltkor amikor átjött, megkért, hogy letölthessen valamit amivel tolhatjuk ketten az unalmas órákban. Annyira mérges lettem, hogy nem igaz. Utálok letölteni kétes forrásokból származó játékokat és cracket hozzá. Pláne, hogy ezzel a warezolással elbukom a játékok multi részét is.
    PC-n ha valaki olcsón akar játékhoz jutni, akkor felmegy Kinguin-re vagy G2A-re és válogat az iszonyatosan olcsó játékok között. Ha konzolos, akkor szintén meg tudja ezt tenni, vagy bemegy egy üzletbe, ahol használtan tud venni bármit. Régen rengeteget torrenteztem és megutáltam, hogy a multis módokat sosem tudom kipróbálni, vagy egyszerűen nem működik rendesen a játék. AC2-t nem is tudtam crackelni annak idején, mindig ki akartam próbálni. Megvettem és elkezdtem a többi játékra is összetenni a pénzt. Nem volt sok pénzem, de havonta tudtam venni 1-2 játékot (persze nem az újakat teljes áron, hanem régebbieket 2-3 ezerért maximum). Közmunkán dolgoztam 48 ropiért, de mégis volt rá annyim, hogy félre tudjak tenni minden hónapban egy keveset. Főleg akkor, ha ez a hobbim és ezen kívül csak cigire költök még. Semmit nem kell nélkülözni ahhoz, hogy az ember eredeti játékokkal játszhasson.

    [ Szerkesztve ]

  • szupermacs

    veterán

    válasz ribizly #41 üzenetére

    ,,Te minden le-warezolt jó game-edet kipróbálás után meg is vettél szépen teljes áron?"

    Normális ember megvásárolja, ha tetszik. De manapság a demo hiánya már nagyon gyenge indok azért, hogy lewarezoljon az ember bármit is. Steamen ott a refund ha nem tetszik a végeredmény. Régen is úgy ment, hogy bementél a boltba, megvetted a sárga kazit és otthon kipróbáltad és vagy tetszett, vagy nem. Vagy tévedek és már akkor is ki lehetett írni a kazikra a játékokat, amiket pirátbélyen leszedtünk?

    ,,[...] és az első digitális áruházak megjelenéséig sokan nem tudták hol lehet új játékot vásárolni..."

    Mi van? Ezt most vagy félreértem, hogy nincs tisztában valaki azzal, hogy játékboltokban (576, Konzolvilág, CD Galaxis, stb.) vagy műszaki áruházakban (Media Markt, Best Byte, stb.) lehet vásárolni, vagy ez most ilyen szarkazmus? Tök egyértelmű, hogy aki már egyszer kiment a szobájából és elmegy bevásárolni akár tecsóba vagy madaras tecsóba, akkor is lát pár dobozzal játékokat a polcokon. Steam előtt is voltak eredeti játékok. Akkor pedig voltak még demók. 2010-2011-es játékokból is voltak még demók. Később meg volt már refund.

  • szupermacs

    veterán

    válasz Dilikutya #50 üzenetére

    Ha újratelepíted az oprendszert, a kulcsot újra aktiválod. 15x lehet ezt megtenni egy GFWL kulcsnál. Én a sok év alatt ezt elértem sajnos. Ilyenkor vagy hívod az ügyfélszolgálatot usákiába, vagy beszerzel másik kulcsot. Sajnos attól függetlenül, hogy be tudsz lépni az accountodba, újra meg kell adnod a kulcsot.

    Merész voltam vagy sem, a játékot és a cigit sem lopom ha a szokásommá válnak. :DDD De ez csak egy olyan összehasonlítási alap akart lenni, hogy ha nekem annyiból sikerült, akkor egy minimálbérből vagy nettó 120-200 ezerből már azért illene ezek után. Csak sokan szarrágók sajnos. Azt tegyük hozzá, hogy 3-4 éves lemaradással szoktam általában játékokat megvásárolni.

    (#51) ribizly: Abban az időben mondjuk kölcsön lehetett adni játékot egymásnak. Nem kellett hozzájuk kulcs, mert az maga volt a lemez. 2000 után azért már elkezdődött ez a CD kulcs mánia a játékoknál. Viszont Steamen ha jól tudom, van egy "kölcsön adom" lehetőség a játékoknál. Havernak engedélyezheted, hogy az általad kiválasztott játékokat telepíthesse és tolhassa. Én is felajánlottam haveromnak aki warezol. De ő nem fog regisztrálni ezért a Steamre, meg nem foglalkozik ezzel. Inkább lekapja torrenten ha kell majd neki. Na tessék. Amíg ilyen hozzáállás van, addig szopnak a tisztességes emberek is.

    [ Szerkesztve ]

  • szupermacs

    veterán

    válasz Dilikutya #53 üzenetére

    Nekem 2001-től egy jó pár évig csak PC Guru mellékletekből voltak játékaim. Szerencsére akkor volt külön Demo CD melléklet is. Ma már nem veszek újságokat, sokkal olcsóbban megkapom a teljes játékokat neten is. Annyira meg nem szeretem őket, hogy támogassam a vásárlással.
    Persze abban az időben még nagyban ment a warez, csak nem tudtam róla még 12 évesen, hogy az illegális lenne. Haverom hozta mindig a játékokat, amiket tesója töltött le/másolt át.

Új hozzászólás Aktív témák