Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nagyon vegyes érzéseim vannak. Nem demagóg ez egy kicsit? Félreértés ne essék, ellene vagyok a szexuális zaklatásnak, beleértve a füttyögést is, bár utóbbi inkább csak egy suttyó dolog. De ez mit old meg? Semmit. Ez a #metoo hashtag olyan, mint facebook lájk. Semmi befektetés nem kell. Postolsz valami feminista képet, mellérakod és kész. Nekem ez egy szokásos, tartalmilag nulla, önsajnáltató, hangulatkeltő, gyűlölködő nősiviniszta kampánynak tűnik.

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • válasz dabadab #60 üzenetére

    Nem célom elbagatellizálni a problémát. Tegnap is találkoztam ilyen primitív zaklatás jellegű valamivel egy viszonylag színvonalas pubban: társasággal kb fél órára kimentünk, egy lány maradt bent egyedül, s mire visszaértünk, ott volt előtte egy sör, amit valami alkesz küldött neki. Megbeszéltük, kiröhögtük, hogy pont egy glutén-érzékenynek küldte, meg hogy wtf már ez, közben én megittam az ingyen sört, ennyi.

    Az áldozathibáztatást ("aki kirakja az árut, meg is érdemli") primitív hülyeségnek tartom, az a ló másik oldala. De ebben a sok postban sincs semmi konstruktív. Populista, szenzációhajhász baromság.

    "Te mit szeretnél, ha egy barom megfogdosná a lányodat, akkor örlődjön csendben vagy mondja el neked, hogy mi történt?"

    Rossz a kérdés. Ne postolja a twitterre. Megnézted egyáltalán a tweeteket? Alig találtam sztorit, szinte az összes csak megosztás. Amit találtam, azok is olyanok, hogy pl a vonaton egy csávó maszturbálás közben szemezett egy lánnyal, az meg kikészült tőle. Az ilyen gusztustalan meg szánalmas dolog, de nagyobb a füstje, mint a lángja. Úgy van beállítva az egész, mintha minden postolót megerőszakoltak vagy legalább fogdostak volna.

    "Ezt az álláspontot egy kicsit nehezebb fenntartani azután, amikor olvasod egy régről ismert lány #metoo posztját, akiről tudod, hogy nem hangulatkeldő, nem gyűlölködő, viszont igazat szokott mondani és a saját traumáiról ír."

    Nem a post hangulatkeltő, hanem az egész jelenség egyben. Naponta történik ilyen, s a dominó indítója is jól tudja ezt, felszállt a hype-vonatra. Ugyanezt el lehetne játszani gyermekbántalmazással, családon belüli erőszakkal és hasonló kényes témával, de ettől nem változik semmi, max ki lehet adni a gyűlőlet-energiákat. Traumákat nem így kell kezelni vagy megelőzni.

    A megoldás az lenne, hogy képessé tesszünk lányainkat az ilyen helyzetek kezelésére, hogy ne szorongás legyen belőle. Persze ez pl csoportos nemi erőszak ellen csak pofon a szarnak, de a problémák nagy része máris megszűnne.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • válasz Jhonny06 #72 üzenetére

    Szomorú, hogy csak ennyi sikerült felfognod a hsz-emből. :( Egyébként miért ne lenne köze?

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • válasz Gabás #79 üzenetére

    Akkor hát TLDR mert úgy tűnik hülyének nézel. Bennem csak egy kis szkepticizmus van az ügy kapcsán.

    Nagyon könnyű az ilyen kezdeményezéseknél beleesni abba a morális csapdába, hogy teljes mellszélességgel mellette kell állnod, különben ignoráns, vagy ne adj isten gyűlölködő, erőszakpárti, stb vagy. Aki kicsit is kritizál, az egy fasiszta indó és húzzon el az jó örömlány anyja vaginájába. Az egész jelenlegi balliberális ideológia erre az alapra épül. Nálunk a végső igazság mindenre, morális alapon. Ha nem értesz egyet, immorális vagy elmebeteg vagy. Így nagyon könnyű ezzel azonosulni, hisz elmondhatom magamról, hogy én jófiúk (és lányok) csapatába tartozom.

    Én ellene vagyok minden erőszaknak, és én is nagy problémának tartom a nők (pontosabban emberek) elleni fizikai és lelki zaklatást, bántalmazást, erőszakot egyaránt. A kezdeményezés alapját is teljesen megértem, hisz a probléma szőnyeg alá söprése az egyik legrosszabb dolog. A problémám a kivitelezéssel, s a teljes jelenséggel van.

    Jött ez a nő, postolt egy twitter bejegyzés, hogy hashtag #MeToo, ha valaha bármiféle szexuális zaklatást elkövettek ellened. Nincs semmi más feltétel, s a "szexuális zaklatás" ugye egy nagyon tág részben szubjektív fogalom, és elég annyit is írni, hogy "#metoo, de képtelen vagyok elmondani". Garantált a rengeteg post, nulla erőfeszítéssel és tartalom nélkül, de rengeteg felületes, mikróban kiolvasztott mirelit-érzelemmel a kommentekben. Csak mennyiség van, minőség semmi. És a postoló úgy érezheti, hogy tett valamit az ügy érdekében, amikor ez nem igaz. Ő csak EGY postot írt. Minimális befektetés, hatalmas népszerűség és szenzáció, mindezt a szexuálisan zaklatott nőkre ágaskodva teszi meg. Szerintem ez gusztustalan.

    A reakciók a másik problémám. XY csaj kirakja, hogy #MeToo, még nem is kell írnia mellé semmit, máris kapja az ismerősöktől a kommenteket összetörtszív, sírós, stb emoji hegyekkel, meg hogy mennyire meglepődtek rajta. Ennyire senki nem tud erről a fontos problémáról, s ennyi érzelem van az emberekben? Én merem feltételezni, hogy az emberek tudnak róla, csak most kell egy kis önmegnyugtató színjáték, hogy azt mondhassuk: törődtünk a problémával. Aztán egy hónap múlva ez is feledésbe kerül és semmi következmény.

    Hasonló ez, mint az afrikai éhező gyerekes facebook post, amit belájkolsz, hogy este nyugodt lelkiismerettel feküdhess ágyba. Itt annyi a különbség, hogy ismerheted az áldozatokat, annyira nem felületes érzelmekről van szó. Ebben a színjátékban az áldozat duplán áldozat, mert csőbehúzzák: postolásért cserébe kap figyelmet, de ez csak kamu, pár napig tart, aztán minden megy tovább ahogy eddig. A kommenterek is felhőkölhetnek, meglepődhetnek, ami nem is nagyon értek. Szinte minden közeli nőismerősömről tudok kisebb-nagyobb zaklatós sztorit, nem is egyet, sőt, olyan is van, akit konkrétan megerőszakoltak. Tudom, hogy létezik a probléma, és merem feltételezni, hogy mindenki tudja, csak a belső szorongásukat (mivel nem tesznek a problémáért) valahogyan meg kell szüntetni, s pontosan így jönnek létre ezek a hazug nyálas kommentek.

    Nade hogyan lehetett volna ezt kicsit jobban csinálni? Mondjuk úgy, hogy postoljon alá az, aki ma szexuális zaklatást élt meg. Rögtön láthatnánk, hogy ténylegesen mekkora a probléma, hisz mindegyik post egy mai áldozatról szól. És jóval nagyobb az esély rá, hogy frissen az ismerősök segítséget nyújtanak neki legalább abban, hogy kibeszélje magából a traumát. Csak hát ez jóval kevesebb repostot eredményezett volna...

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • válasz Egon #81 üzenetére

    Ja, hát a szociális médián keresztül eleve demagóg hülyeség ilyesmi kampányt csinálni (nincs súlya, elvesznek az egyének, csak mennyiség van), de az alternatívám még mindig jobb, mint az eredeti kezdeményezés.

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • válasz Csapoati #84 üzenetére

    A legdirektebb, legtöbb embert elérő valami, de egyben sajnos a legfelületesebb kommuniikációs forma. Olyan, mintha egy bulvárlapba kerülne be. Sokakat elér, de kiket is? Nem lehet túl hosszú, mert akkor a kutya sem fogja elolvasni, továbbgörgetnek. Meg általában elveszik a sok szemét között. Megosztani érdemes ott max, egy valódi, komoly, saját honlappal vagy legalább érdemi portálon megjelenő kezdeményezést.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Új hozzászólás Aktív témák