Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz lezso6 #16 üzenetére

    "De ez mit old meg?"

    A jelek szerint nagyon sok lány van, akinek volt valami (vagy több) durva élménye, de nem merte elmondani senkinek, magát hibáztatta, néma maradt - és ezen nem segített az sem, hogy amikor egy-egy nemi erőszakkal kapcsolatos ügy (a durvák is) nyilvánosságra kerültek, akkor ezerrel beindult az áldozathibáztatás is (a magyar társadalom csúcsteljesítménye ebben a témában talán a Zsanett-ügy volt, ahol a főrendőrök voltak szívesek először hazugnak nevezni, majd lekurvázni a folyamatban lévő nyomozásban Zsanettet, mindenféle következmény nélkül). A jelek szerint ez a kirobbant botrány némileg megváltoztatta a közeget.

    Te mit szeretnél, ha egy barom megfogdosná a lányodat, akkor örlődjön csendben vagy mondja el neked, hogy mi történt?

    "Nekem ez egy szokásos, tartalmilag nulla, önsajnáltató, hangulatkeltő, gyűlölködő nősiviniszta kampánynak tűnik."

    Ezt az álláspontot egy kicsit nehezebb fenntartani azután, amikor olvasod egy régről ismert lány #metoo posztját, akiről tudod, hogy nem hangulatkeldő, nem gyűlölködő, viszont igazat szokott mondani és a saját traumáiról ír.

    DRM is theft

  • Jhonny06

    veterán

    válasz lezso6 #71 üzenetére

    "s mire visszaértünk, ott volt előtte egy sör, amit valami alkesz küldött neki. Megbeszéltük, kiröhögtük, hogy pont egy glutén-érzékenynek küldte, meg hogy wtf már ez, közben én megittam az ingyen sört, ennyi."

    Annyira jó, hogy itt mindenki olyan példákkal jön, aminek köze sincs az említettekhez.

  • Gabás

    addikt

    válasz lezso6 #71 üzenetére

    Alig találtam sztorit, szinte az összes csak megosztás

    Nem könnyű leírni ezeket, a történeteket, és nem is kötelező őket megosztani mindenkivel. Ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy trendiségből hashtageznek, ezzel kvázi lehazugozol több millió nőt.

    Az ilyen gusztustalan meg szánalmas dolog, de nagyobb a füstje, mint a lángja.

    Mi lenne, hogy ha az áldozatokra hagynád, hogy eldöntsék, mi okoz számukra félelmet, sérülést, terhelést?

    Úgy van beállítva az egész, mintha minden postolót megerőszakoltak vagy legalább fogdostak volna.

    Nem jellemző, hogy valaki egy beszólásból erőszakot vizionál, az elhallgatás annál inkább. A beszólás még oké, a fenyegetés már nem? A mutogatás még oké, a tapizás már nem? Sokszor nem különíthető el, az egyik követi a másikat. Érdemes pl. meghallgatni az eredeti botrányhoz kapcsolódó felvételt. A mércéddel tulajdonképpen semmi sem történt, de mégis kiderül, hogy korábban azért volt egy s más, van egy kis rejtett fenyegetőzés, és az egész helyzetből érződik a hatalmaskodás.

    A megoldás az lenne, hogy képessé tesszünk lányainkat az ilyen helyzetek kezelésére, hogy ne szorongás legyen belőle.

    Aminek az első lépése a problémáról való beszéd, nem a vállvonogatás. A kiszolgáltatott helyzetek kezelése nem olyan egyszerű már pszichológiailag sem.

  • Egon

    nagyúr

    válasz lezso6 #80 üzenetére

    Az utolsó bekezdés kivételével egyetértek. Első körben legyen definiálva, hogy konkrétan mi számít zaklatásnak. Pl. valami olyasmi, hogy ami széles tömegekben félelmet kelt (tehát ne fordulhasson elő az, hogy hiperérzékeny Mancika már azért feljelent-meghurcoltat, ha valaki rá mer pillantani). Aztán legyen széles körű felvilágosítás: tudatosítani kell az emberekben (elsősorban a lányokban/nőkben), hogy mi számít konkrétan zaklatásnak, és hogy kihez forduljanak, ha ilyesmit elszenvednek (no meg hogy nem szégyen segítséget kérni). Ha ez megvan, akkor lehet hasonló kampányokat indítani.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz lezso6 #82 üzenetére

    Manapság a szociális média a legdirektebb, a legtöbb emberhez eljutó egy ilyen kampányhoz. A tévét nem nézik a fiatalok, plakátok se nagyon játszanak már. Nem ennek kell az egyetlennek lennie, de kezdésnek jó.

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • dabadab

    titán

    válasz lezso6 #71 üzenetére

    "Nem a post hangulatkeltő, hanem az egész jelenség egyben. Naponta történik ilyen, s a dominó indítója is jól tudja ezt, felszállt a hype-vonatra. Ugyanezt el lehetne játszani gyermekbántalmazással, családon belüli erőszakkal és hasonló kényes témával, de ettől nem változik semmi, max ki lehet adni a gyűlőlet-energiákat. Traumákat nem így kell kezelni vagy megelőzni."

    Szerintem az elmúlt napok eseményei erre elég jól rácáfoltak: hirtelen komoly figyelem jut az ilyen esetekre és elég komoly figurák buktak fel és rengeteg történet bugyogott elő, ahol szinte állandó téma volt az, hogy "és mégis, mit tehettem volna?". És úgy tűnik, hogy most kezd válasz lenni erre a kérdésre.

    "Megnézted egyáltalán a tweeteket?"

    Twittert nem használok egyáltalán, csak Facebook van, az ottani ismerőseim meg jól lefedik a valódi ismerőseimet, akik azért az átlagnál jóval értelmesebbek és érettebbek és ennek megfelelően idióta postokat nem nagyon szoktam látni.

    De ha egy téma az egész társadalmat érdekli és megszólal, akkor nyilván a butábbak is megszólalnak, mert ők is részei a társadalomnak és hát... lehet, hogy ők nem a legokosabb dolgokat fogják mondani, de így működik világ.

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák