Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabás

    addikt

    válasz #56573440 #12 üzenetére

    Egyetértek azzal, hogy a túlreprezentáltság árthat, de… vannak dolgok, amiket nem lehet túlreprezentálni. Ilyen a szexuális zaklatás, mert az esetek túlnyomó része sosem jut el a hatóságok elé, és annyira elterjedt, hogy sokszor öntudatlanul is csinálják (tinédzser fiúk tapizása, ugye). A figyelemhívás segít ezeket tudatosítani.

  • Gabás

    addikt

    válasz lezso6 #71 üzenetére

    Alig találtam sztorit, szinte az összes csak megosztás

    Nem könnyű leírni ezeket, a történeteket, és nem is kötelező őket megosztani mindenkivel. Ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy trendiségből hashtageznek, ezzel kvázi lehazugozol több millió nőt.

    Az ilyen gusztustalan meg szánalmas dolog, de nagyobb a füstje, mint a lángja.

    Mi lenne, hogy ha az áldozatokra hagynád, hogy eldöntsék, mi okoz számukra félelmet, sérülést, terhelést?

    Úgy van beállítva az egész, mintha minden postolót megerőszakoltak vagy legalább fogdostak volna.

    Nem jellemző, hogy valaki egy beszólásból erőszakot vizionál, az elhallgatás annál inkább. A beszólás még oké, a fenyegetés már nem? A mutogatás még oké, a tapizás már nem? Sokszor nem különíthető el, az egyik követi a másikat. Érdemes pl. meghallgatni az eredeti botrányhoz kapcsolódó felvételt. A mércéddel tulajdonképpen semmi sem történt, de mégis kiderül, hogy korábban azért volt egy s más, van egy kis rejtett fenyegetőzés, és az egész helyzetből érződik a hatalmaskodás.

    A megoldás az lenne, hogy képessé tesszünk lányainkat az ilyen helyzetek kezelésére, hogy ne szorongás legyen belőle.

    Aminek az első lépése a problémáról való beszéd, nem a vállvonogatás. A kiszolgáltatott helyzetek kezelése nem olyan egyszerű már pszichológiailag sem.

Új hozzászólás Aktív témák