Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz updog #7 üzenetére

    Nem. De itt egybe van mosva a trendi énisénisénis, a fütyörészés (ha megfordulok egy csaj után az utcán mert éppen, és ezt észreveszi ez is szexuális zaklatás, vagy csak ha meglököm a haveromat közben hogy tesó aztlesdmeg) és a valóban büntetendő szexuális zaklatás.

    Ha túlzott módon van egy jelenség reprezentálva, azzal simán eléred, hogy érzéketlenné válik a közösség rá, mert a csapból is ugye, illetve akik ténylegesen segítségre szorulnak, valóban fizikai értelemben is szexuális zaklatás áldozatai, azok beleszürkülnek a népszerűségre vágyó tini mesélők, a szolidaritásból csatlakozók és a csakmert emberek közé. Ez meg senkinek se jó.

    Motion_Blur: Szép lassan eljutunk oda, hogy ha odamennék egy lányhoz hogy szia nincs kedved beülni valahova? akkor én már szexuális zaklattam. Mondjuk szerencsére megházasodtam, úgyhogy ez a veszély nem fenyeget, de ha ez így megy tovább, lehet hogy esténként alá kell íratnom egy papírt, hogy közös megegyezéssel, saját akaratából söndörödött hozzám ;] A seggére már egy ideje nem merek csapni, mert az meg családon belüli erőszak :U

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor77

    titán

    válasz updog #26 üzenetére

    "A gondolatmenetet követve nagyjából másfél lépésre vagyunk az áldozathibáztatástól."

    Igen, erősen benne vannak ők is. Kár lenne ezt az egészet a férfiakra kenni (nem az erőszak részére gondolok, aki nem bírja megállni, az valóban beteg, nem ember).
    És nem a "sima blúzt miniszoknyával"-ra gondolok. Konkrétan azokra, akik semmit nem bíznak a képzeletre. A seggük fele kint (és ezek jellemzően tizenéves kislányok), a mellük éppen csak takarva. A yoga pantsról nem is beszélve.

    [ Szerkesztve ]

    Csinálni kell. Kész. Pont.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz updog #21 üzenetére

    "A sírás küszöbén álló, remegve hazaérő családtagodat ez vigasztalni fogja? Vagy túl érzékenyen reagálta le az esetet?"

    Valószínűleg nem mimózát nevelek, én, meg asszony se vagyunk azok, és meg fogja tanulni, hogy nem vesszük fel a dolgokat. Bakker a felnőtt életben nem ezekkel az atrocitásokkal küzdünk nap mint nap? Beszólogató kollégákkal, ordibáló főnökkel, paraszt pénztárossal, roadrage-elő közlekedőkkel, és még sorolhatnám.

    Lehet itt beszélgetni bármiről is, de pl az említett példánál mit vársz? A paraszt gyerekek nem lesznek azok? Vagy a többi közlekedő ott tartja őket és kihívják a rendőrt aki átnevelő táborba küldi? Vagy mi? Értem hogy ez esetenként probléma, de mi a megoldás amire ez eltűnik? Segítek, nem #MeToo Ne játszuk már ezt az oversensitive usa játékot, mert az nem működik. Az élet szar, a hülye hülye marad ha tanítod akkor is, a paraszt is az marad, akár mennyire fáj, vagy megfeszülsz. Vagy megtanítod hogy kezelje a helyzetet, vagy mutogatsz a hatóságok fele hogy oldjátok meg.

    Egyébként kedves feleségem is dekoratív jellemzően, a parlament környékén kb fél éve neki is beszólogattak kisebb csoportból a srácok, aztán röhögve jött haza hogy beszpták a 15 éves suhancok.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz updog #44 üzenetére

    "felejtsük már el a fütyülgetést."

    Alapvetően az megvan, hogy pont az fájt nekem mint kiindulási alap...

    "hadd ne mondjak példákat,"

    Én hoztam példákat, megtisztelnél ha te is megtennéd. Igazából pont ez lenne a beszélgetés lényege ugye...

    "és egyszerűbb, ha nem létezőnek tekintjük a problémát, "

    A szexuális zaklatás mint probléma létezik. Ezzel senki nem vitatkozott. Csak azzal, hogy egyesek szerint hol kezdődik ez. Mint kiderült ha utána fordulok. Király.

    "mert a nyilvánosság nem oldja meg,"

    Ha ezt a problémát megoldottátok akkor adnék még párat hátha a nyilvánosság ezt is megoldja

    #neölj
    #nelopj
    #tartsjobbraaholkötelező
    #mosskezetwcután
    #ingyensört

    #ugyetesemgondolodhogyazilyenjellegűproblémákatanyilvánosságoldjameg

    "és egyébként is van, aki fölöslegesen kiált tüzet?"

    Hát mint most látjuk nagy számban.

    [ Szerkesztve ]

  • #33253120

    törölt tag

    válasz updog #7 üzenetére

    Nem az az elmebaj. Hanem az, hogy a médiahatalomtól félő mindenáron polkorrektnek maradni akaró réteg nem mer szót emelni azért, hogy a helyén legyen használva a kifejezés, és ne hype legyen belőle amit pusztán együttérzésből nyomat mindenki mert bizony akkor jön majd a google féle genderbotrány ide aktualizált változata. Azaz azért szólsz be mert antifeminim ellentábor vagy, azért szólsz be mert te is direkt szeretsz füttyögni, szóval megerőszakítanál egy ártatlan, hamvas lánykát, mert pedofil is vagy....
    A polkorrektséggel visszaélnek, emiatt túl van tolva, és ezt kihasználják.* Ezt a régi viccben említett de jelenleg azt az állapotot élő (fehér, 40-es, egyedülálló) férfiként kell mondjam. De ha leírnám a 30 éves viccet, akkor úgy lenne polkorrekt ha elnézést kérnék azoktól akikkel a vicc alanya menteni próbálja magát.
    Viszont ami a durva az egészben, hogy az ezren tényleg érintettek kapnak a hypelevest higító társaik miatt kevesebb, vagy teljesen elégtelen figyelmet a problémájukkal kapcsolatban. (Amit ugye nem is a megfelelő platformon igényelnek.)

    És bele kell nyugodjak abba, hogy amit leírtam az biztos nem racionális helyzetfelismerés, hanem valahol mindig meghal majd egy kiscica amikor ezt az érzéketlen, kirekesztő posztot olvassa valaki, és kívánják majd járjak én is így egy valami másban 40-es nagy feketével meg ilyenek, mert máshogy sosem érzem majd át mit éreznek ezek a lányok akiknek befüttyögnek.

    *Ja, igen. Azaz a PC régóta nem arról szól, hogy a legjobban a helyén kezeljük a dolgokat, hanem hogy ne adjunk támadási felületet, mert jellemzően visszaélnek vele a radikálisok. Mert mindig a radikálisokkal van baj. Teljesen mindegy, hogy Windows/Linux/IOS szoftverrasszista, feminista, szivárványos, etnikai kissebbség, vagy csak sima bármi. A radikálisnak nem elég, hogy teszi a dolgát, hogy jobb legyen a saját közösségének, ő hangosan, és melldöngetve szeretné, hogy mindenki lássa, hogy ő ezt teszi. Ezzel pedig pont a saját közösségének árt egy idő után.

Új hozzászólás Aktív témák