Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parallaxis

    addikt

    válasz 7Heads Drago #29 üzenetére

    Számomra érdekes hogy pl az Apple köztudottan viccesen alacsony áron hozza ki a teloit összerakva. Ellenben a szervizelésük mégis nekik a legmagasabb.

    Egyrészt nem hozza ki olcsóbban, mint a többi gyártó, másrészt az ilyen vicces elemzéseknél előszeretettel felejtik el, hogy itt vannak fejlesztési költségek is, az Apple nem ingyen kapja a kész OS-t és nem készen kapja a SOC-ot sem más gyárótól, hanem saját maga fejleszti (és bár sokan nem tudják, bár a kijelzőket más gyártja, de az Apple saját fejlesztései alapján teszik ezt, ezért van néha az, hogy hiába a Samsung a gyártó, a kijelző mégis jobb minőségű lesz, mint ami a gyártó saját készülékeiben megtalálható. Ez meg nincs ingyen.

    A szervizelése meg nem drágább (még itthon sem). (Egy Huawei Lite 10-re kaptam gari időn tuli javításra 60 eFt-os ajánlatot a márkaszerviztől... Nos ez a drága...)

  • Parallaxis

    addikt

    válasz 7Heads Drago #63 üzenetére

    Erre valami alátámasztás, mert én még sehol se olvastam róla.

    Valamelyik régebbi DisplayMate tesztnél olvastam erről.

    Nekem nem tűnek egyformának... Iphone XS vs P30

    Nekem sem, mármint a kijelzők (olvass pár tesztet a kijelzők minőségéről és mutass egyet, ahol a Huawei akár csak megközelítette az Apple kijelzőinek minőségét. Ebben a ligában az Apple és a Samsung felváltva viszi el a pálmát, a többiek a futottak még kategória.).

    Az Applenak jóval kevesebb modellt kell összepakolnia mint a többi gyártónak.

    Egyrészt senki nem kényszeríti a többi gyártót, hogy ilyen sok modellel árassza el a piacot, másrészt azt a keveset valóban az Apple-nek kell összpakolnia (szoftver-, hardver fejlesztés, ökoszisztéma hátterének fenntartása, gyártás, szállítás, saját bolthálózat stb.), míg a többi gyártó jórészt csak legózik a más által fejlesztett alkatrész és szoftver komponensekkel és csak a dizájnnal foglalkozik (már, ha nem azt is másolja).

    iPhone 12 pro 406 dollár [link]
    Samsung S20 Ultra 528 dollár [link]

    Ezek az árak csak hasraütésszerű számok, mivel a fejlesztési és egyéb költségekkel nem számolnak, ami az Apple esetében jóval magasabbak, mint a többi gyártó esetében.
    Az általad mutatott számok inkább azt mutatják, hogy a Samsung áraz inkább túl, hisz nekik kevesebb a fejlesztési és egyéb költségük egy mobil esetében, ellenben a kiskereskedelmi ár hasonló, vagy akár magasabb is, mint az Apple árai.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz 7Heads Drago #65 üzenetére

    Mi köze van a kijelző minőségnek az eladási árhoz?

    Ezt ugye nem komolyan kérdezted?
    Vagy akkor a boltost is kérdőre vonod, hogy a 2,5%-os tej miért drágább, mint a 1,5%-os? :D

    Minöség: a lányomnak I11-e van nekem P30. Ha te látod teszt nélkül a két kijelző közt a különbséget akkor gratulálok.

    Ha te nem, akkor komoly szemészeti problémákat sejtek, mert ha nem látsz különbséget az IPS és az OLED között, akkor ott komoly gondok vannak.
    (Az iPhone 11 ugyanis IPS, a P30 AMOLED, ami javítás árban is látszik, mivel a i11 kijelzőjét 58-60 eFt-ért cserélik, a P30-ét 75-80 eFt-ért. :) )

    Mellesleg előzőleg az XS-hez próbáltad hasonlítani, nem tudom, hogy lett időközben i11 az összevetés alanya :) De csak neked: [link]

  • asdf_

    veterán

    válasz 7Heads Drago #67 üzenetére

    Adalékként ehhez, pont az Apple volt az a cég, melynél egy e-waste cégnek leadott megsemmisítésre horribilis mennyiségű (500 ezer) készüléket, ebből 100e iPhone és ezek és a simes iPadek közül valahogy csodák csodájára, 18%-nyi feltámadt holtából, és ismét a mobiilhálózaton lóg, mert a megsemmisítő cég pár embere a megsemmisítés helyett eladta azokat (am miatt 8 milliárd(!) Ft. feletti összegre perelik a céget).

    Ebből ugye két dolgot lehet levonni:
    Az egyik, hogy az apple kibaszott ha nem is a szeméttelepre, de megsemmisítésre félmillió(!!!) készüléket, amiből, vagy aminek segítségével tízezres nagyságrendeben lettek javított, működő készülékek
    A másik meg persze a korábbi vesszőparipám, hogy annyira elérhetetlenek egyes alkatrészek, hogy érdemes elektronikus hulladékot lopni, mert így egy szervizes csinálhatja azt, ami a kibaszott dolga, JAVÍTHAT.
    (a harmadik meg, hogy kényszerűen kb. haláltuti, hogy ha ennyi feltámadó készülék keletkezett, akkor a meghibásodott, javíthatatlannak mondott készülékek eredeti gazdáit is lehúzta az apple egy új készülékre, miközben az ő készülékük -legyünk jóindulatúak, egy része- javítható lett volna)

    Rendkívül jó ütemben, ezen hír után 1-2 hónappal kezdte forgalmazni töltő nélkül az új készülékeket az Apple, aholis a töltő hiányát környezetvédelemmel indokolták. ROTFL segggszáj, önellentmondás meg hasonlók.

Új hozzászólás Aktív témák