Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • asdf_

    veterán

    válasz Viktor0610 #3 üzenetére

    Nem értem, ennek az átlag felhasználóra nézve mi a haszna?

    Pl. az, hogy ha a 10 pontból l 3-at levonnak (bárcsak így lenne) a serializing miatt (= amikor bármilyen valós indok nélkül különböző alkatrészeket egymáshoz párosítanak (kijelző a telefonhoz pl.) melyet KIZÁRÓLAG márkaszervizes eszközzel lehet ismét összepárosítani, mely eszközhöz 3rd party szerviz soha, semmikor, semmilyen körülmények között nem juthat, ezáltal ellehetetleníti a 3rd party szervizek tevékenységét, ezzel egyben természetesen versenyt korlátoz, mert a vevőnek kizárólag a márkaszerviz a lehetősége, amely mivel monopolhelyzetben van, heroináron megy), akkor a javíthatóság indexet látva mondhatná azt a vevő, hogy én ezt a fost meg nem veszem, de nem így van, így a sok hülye nép veszi tovább pl. az apple szarokat.
    De ez persze csak akkor lenne, ha ez egy normális rendszer lenne, nem pedig egy ilyen bazári hülyeség, ami szart sem ér, ahol olyanért kapsz pontokat, hogy hogyan kell szétszedni egy készüléket (aminek kb. nulla értéke van, mert aki ezzel foglalkozik, az csodák csodája, de szét tud szedni egy készüléket enélkül is, ellenben pl. kapcsolási rajzot nem kapsz hozzá, ahol nincs masszív levonás olyanért, hogy egy szaros 20-30 dolláros alkatrészt sehonnan nem tudsz beszerezni, mert az Apple bérgyártatja egy céggel, amely kizárólag az apple-nak rakja le a gyártás 100%-át (ismét csak versenykorlázotóan), ezáltal egy 3rd party szervizes ic csere helyett vagy kidobod a készüléket a francba, vagy javításhoz képest tripla áron alaplapot cserél benne neked az Apple szerviz.

    [ Szerkesztve ]

  • asdf_

    veterán

    válasz Tigerclaw #8 üzenetére

    Az EU esetleg itt is belekezdhetne egy hasonlo programba, mint amit a nagy fogyasztasu haztartasi gepeknel csinaltak,

    Az azért elég lol volt. Egy mosógépen van két eco program, ami alapjén készül az energiabesorolása. Az eco program annyit csinál, hogy kevesebb vízben, alacsonyabb hőmérsékleten, ellenben horribilis hosszan mos, így 3-4 órákat lögyböli a ruhát. Te meg mit csinálsz, azt mondod, hogy a f*szom fog 4 órát várni egy mosásra és beröffented a normál programot, az eco-t meg soha az életben nem indítod el. Ott is lehetne mondjuk javíhatósági index, és akkor mínusz egy tonna ponot adni a szerelhető üst helyett az összehegesztettre, amiben az életben nem fogsz csapágyat cserélni. De igazából simán be kéne tiltani a hegesztett üstöt és problem solved.

  • asdf_

    veterán

    válasz asdf_ #17 üzenetére

    Pl. az, hogy ha a 10 pontból l 3-at levonnak (bárcsak így lenne)

    Ja, és beépített, nem cserélhető akkumulátor? Újabb 3 pont levonás. Semmi nem indokolja ezt a barom unibody ökörséget, hogy egy szaros akkucseréhez le kell műteni a kijelzőt, és az életben nem ragasztod úgy vissza, mint ahogy a gyári volt.

  • asdf_

    veterán

    válasz ledgeri #21 üzenetére

    De az az irány, hogy "Csak eredeti alkatrész, még ha fizikailag más kompatibilis is, és csak gyári szakszervizes szerelés, akár igényeken felüli szolgáltatásként, jó pénzért, már garancia időn túl is."

    És ilyenkor szokott jönni a standard kérdés, hogy enyém ez a k*rva telefon és azt csinálok vele, amit akarok (eddig ezt hittem, hiszen teljes árat fizettem érte a kasszánál), vagy csak a gyártó kegyeskedik megengedni nekem, hogy használjam?

  • asdf_

    veterán

    válasz Parallaxis #36 üzenetére

    Persze, hisz mennyivel jobb dolog, mikor normál szerviz áron kínai dzsunka szart raknak a "szervizek" a javítás során a készülékbe... aztán görbül a szád, hogy eredetileg nem volt ilyen szar képe a készüléknek

    Oszt mi ennek a valós oka? Az összes 3rd party szerviz egy alja szemét mocskos állat, amely mind át akár venni, vagy pedig az, hogy ha begurulsz egy Kamazzal, aminek tele van pénzzel a billencse egy Apple bolt elé, ledöntöd a lóvét, hogy én ezért igazieredetioriginal iphone kijelzőt szeretnék, AKKOR SEM kapsz, mert -szintén versenykorlátozó módon- a világon senkinek nincs lehetősége legálisan iphone kijelzőt vásárolnia mert az apple nem ad el senkinek (nem, még a full kamu independent repair program keretén belül sem)? Így marad az, hogy a kis kínai a specs alapján gyárt egyet és azt kapod, vagy jobb esetben kapsz egy refurbishedet, aminél az lcd panel origi, csak a betört touch panelt cserélték ki fölötte (oh wait, ezt sem kapsz, mert amikor visszajön a cserélt touch panellel kínából, az apple elkoboztatja a határon a vámosokkal, mint hamisítványt). :U
    Mellesleg ez a fenti nem indokolja, hogy eredeti kijelzőt cserélsz eredetire és akkor is vinnyog(ott, mert ha jól tudom, ebből visszatáncoltak). Ha ez lenne a fontos, a serializálás kódja helyett csak egy digitális aláírást kellett volna odarakni, hogy eredeti vagyok és kész.

    [ Szerkesztve ]

  • asdf_

    veterán

    válasz Parallaxis #41 üzenetére

    Azért itthon is legalább 10 olyan szerviz van ahol cserélik hivatalosan a kijelzőt (egyet picit feljebb linkeltek is), mert KAPNAK alkatrészt... Szóval amit írsz, az konkrétan nem igaz!

    Gondoltam evidens, hogy nem apple szervizekről beszélünk. A versenykorlátozás pont ebben valósul meg, hogy választhatsz az apple szerviz az apple szerviz, meg az apple szerviz között (amely nem adja a kis kezedbe a kijelzőt (a kicserélt rosszat sem) hanem kizárólag csak cseréli, így nem mehetsz el a sarki gipszjakabhoz, aki mittomén féláron belerakná neked ugyanazt a kijelzőt, ugyanúgy. De nem tudja, mert nem tud eredeti kijelzőt szerezni sehonnan. És azt meg felejtsük már el, hogy egy gyári szerviz az atya Úristen, a legjobb minőség a legjobb áron, és bárki más, aki hozzányúl, az egy fakezű barom, aki csak tönkreteszi.

    [ Szerkesztve ]

  • asdf_

    veterán

    válasz Parallaxis #48 üzenetére

    Az a szerviz, amelyik fel van készülve szakmailag és eszközileg is, az bizony fel tud kerülni az Apple szervizek listájára és kap alkatrészt.

    Apró piciny gond, hogy az a szerviz, amely tényleg jó szerviz az nem akar apple szerviz lenni egyáltalán. Mert nem vinné előre az életét (sőt, épp ellenkezőleg), mert csak bizonyos alkatrészt kap (ami kéne, azt pont nem), nem mellesleg olyan műveleteket, amit jelenleg rutinszerűen csinál, a szerződése alapján a továbbiakban tilos lenne csinálnia. Nem szerviz lenne belőle, hanem átvételi pont, aztán a cuccok felét küldhetné tovább valami felkent akárhová, vagy mondjuk cserélheti az egész készüléket egy refurbishedre. És akkor ott van még az elvárt forgalom, hogy milyen és mennyi adatot kell átadni az apple-nek (és ezt pl. nem csak odakint csinálják, én pl. tudnék nagykerből apple terméket vásárolni, és el is adhatnám. Az év eleji jótállási feltételek változásakor jött a körlevél, hogy amennyiben a hibás terméket a vevő hozzám hozza vissza és én viszem be a márkaszervizbe, akkor átvételi feltétel a vevő neve, email címe, telefonszáma. Szerintem meg a JBQA-at, és mocskosul semmi közük hozzá, kapnak egy rosszat garjeggyel, javítsák meg, aztán vissza szépen a kezembe.)

  • asdf_

    veterán

    válasz .Szaki. #49 üzenetére

    Ezzel szemben ott van ismerősöm, akit fentebb is említettem és akkoriban legjobb barátom volt. Az összetört 5S-t mindenáron rám akarta tukmálni, hogy cseréljem ki neki a kijelzőjét, ő majd rendel egy kitet kínából, f@sza lesz. Két órát szenvedtem vele és természetesen nem lett jó, mivel gagyi volt az alkatrész, később utánanéztem, akik onnan rendeltek ahonnan ő, 10-ből 8 esetben jártak ugyanúgy, mint én.

    Az gond, hogy azt nem látod, hogy ez nem az ok, hanem az okozat. Gyönyörűen kicserélhetted volna azt a kijelzőt egy faszára, ami passzol, ami működik, aminek nem fakul a képe, ha tíz fokot döntesz a telefonon, kicserélhetted volna egy eredetire és a haverod ott helyben élvezett volna. De nem tudod, mert nem tudsz sehonnan vásárolni egy eredeti kijelzőt ahhoz a kibaszott telefonhoz...

  • asdf_

    veterán

    válasz .Szaki. #56 üzenetére

    A kérdés csak az, hogy akkor hogyan lehetne védeni a felhasználókat azoktól, akiknek viszont volt tőkéje akkorában játszani, hogy megnyisson egy "KendácsMűvek" szervizt, nem ért hozzá, és felajánlja, hogy megcsinálja "okosba' "? Ennek itthon mindig lesz keletje sajnos! Esetleg az értékelések segíthetnek ebben, de ez sem minden esetben igaz.

    Őt védi a jogszabály (249/2004. Korm. rendelet az egyes javító-karbantartó szolgáltatásokra vonatkozó kötelező jótállásról):

    1. § * (1) Ha a Polgári Törvénykönyv szerinti fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés tárgya a fogyasztó által megrendelt, a Mellékletben felsorolt javító-karbantartó zolgáltatás (a továbbiakban: szolgáltatás), és a szolgáltatásnak az általános forgalmi adót és az anyagköltséget is magában foglaló díja a húszezer forintot meghaladja, a szolgáltatást nyújtó vállalkozást jótállási kötelezettség terheli. A jótállásból eredő jogokat a szolgáltatás tárgyát képező dolog (a továbbiakban: dolog) tulajdonosa érvényesítheti, feltéve, hogy fogyasztónak minősül.

    2. § (1) * A jótállás időtartama hat hónap. E határidő elmulasztása jogvesztéssel jár.

    3. § (1) * A vállalkozás a szolgáltatás díjának átvételekor vagy a dolognak a fogyasztó vagy megbízottja részére történő átadásakor jótállási jegyet köteles a fogyasztó rendelkezésére bocsátani...

    [ Szerkesztve ]

  • asdf_

    veterán

    válasz Parallaxis #60 üzenetére

    amelyik kap az Apple-től alkatrészt

    Az alkatrészek közül egy brutálisan szűkített listának a felének a felét, kb. ez lesz a szomorú valóság. Ami telefonnál annyira még nem feltétlen bajos, mert az alaplap, kijelző, akksi és kb. kész is, de azért mégis problémás, mert a hírek szerint charge portot nem adnak, hangerőgombot megint nem (ez most az amerikai independet repair program, amit az apple lobogtat a right to repair tárgyalásokon, hogy no de hát mindenki láthassa, hogy támogatjuk mi a 3rd party szervizeket), de egy notebook esetén kapcsolási rajtz kéne? az nincs, x alkatrész az alaplapról? Ha standard közkézen forgó alkatrész (csatlakozó, ellenállás, kondi, tekercs, stb. akkor oldd meg, ha egyedi cucc -felprogramozott SMC, az újabb charge IC? Így jártál. És ezzel nem csak a 3rd party szerviz szop, hanem a júzer is, mert egy 30-40 dodós ic + melódíjból lenne egy működő gépe, ehelyett az EGYETLEN opciója, hogy elviszi a gyári szervizbe, ahol persze nem cserélik ki azt az egyetlen hibás IC-t, hanem befizethet egy új alaplapra, vagy egy új gépre. Aztán tessék megnézni, hogy amikor kijön a részvényeseknek az eredménykimutatás, akkor mennyi iszonyat százalék van a szervizszolgáltatásból nekik. Azt persze meg mondanom sem kell, hogy a hibás alaplap ilyenkor az apple-nél marad, megy valami éhbérért foglalkoztatott outsource-olt céges melósnak, neki van alkatrésze hozzá, kicseréli azt a 30 dodós IC-t, és máris van egy teszt tokés refurbished alaplap, ami megy majd a következő palimadárnak, és így adtunk el kétszer valamit.

  • asdf_

    veterán

    válasz 7Heads Drago #67 üzenetére

    Adalékként ehhez, pont az Apple volt az a cég, melynél egy e-waste cégnek leadott megsemmisítésre horribilis mennyiségű (500 ezer) készüléket, ebből 100e iPhone és ezek és a simes iPadek közül valahogy csodák csodájára, 18%-nyi feltámadt holtából, és ismét a mobiilhálózaton lóg, mert a megsemmisítő cég pár embere a megsemmisítés helyett eladta azokat (am miatt 8 milliárd(!) Ft. feletti összegre perelik a céget).

    Ebből ugye két dolgot lehet levonni:
    Az egyik, hogy az apple kibaszott ha nem is a szeméttelepre, de megsemmisítésre félmillió(!!!) készüléket, amiből, vagy aminek segítségével tízezres nagyságrendeben lettek javított, működő készülékek
    A másik meg persze a korábbi vesszőparipám, hogy annyira elérhetetlenek egyes alkatrészek, hogy érdemes elektronikus hulladékot lopni, mert így egy szervizes csinálhatja azt, ami a kibaszott dolga, JAVÍTHAT.
    (a harmadik meg, hogy kényszerűen kb. haláltuti, hogy ha ennyi feltámadó készülék keletkezett, akkor a meghibásodott, javíthatatlannak mondott készülékek eredeti gazdáit is lehúzta az apple egy új készülékre, miközben az ő készülékük -legyünk jóindulatúak, egy része- javítható lett volna)

    Rendkívül jó ütemben, ezen hír után 1-2 hónappal kezdte forgalmazni töltő nélkül az új készülékeket az Apple, aholis a töltő hiányát környezetvédelemmel indokolták. ROTFL segggszáj, önellentmondás meg hasonlók.

  • asdf_

    veterán

    válasz ledgeri #69 üzenetére

    Az a baj, hogy alapvetően szarul mentek neki ennek a töltőegységesítésnek a hivatalok. Mert nem a microusb-t kellett volna erőltetni, hanem már a legelején azt, hogy az összes fali töltőnek töltő+kábel kombinációban kell léteznie, a töltőnek pedig usb2 A kompatibilis (és ezzel máris nem zártuk ki a késpbb érkező USB3-at) aljzattal kell rendelkeznie. Ezen az 5V 2A elmegy simán, aztén később a többi okosságot meg mindenki mögérakhatja az ilyen meg ilyan quickcharge-ot, de minden töltőnek minimum 10 éve külön kábelesnek kellett volna lennie, és 5V 1A a minimum, amit le kellett volna tudni adnia. Így akkor az lenne a helyzet, hogy most tényleg elhagyhatnánk a töltőket a francba, és csak egy kábelt kellene a telefonhoz mellékelni, aminek töltő felőli vége USB2 A kompatibilis, a telefon oldai fele meg kinemszarjale. Mire egységesült a micro usb és már mindenkinek lett ilyen töltője, pont akkor váltottunk USB C-re.Hála istennek az a fajta töltőm már külön kábeles (de igaz az is, hogy mivel 18W gyosrstöltő én meg nem akarom kinyírni a telefonom -user szinten cserélhetetlen ugyebár- akksiját, a telefonba pedig luxus egy ilyenkor felpattanó ablakot beleprogramozni, hogy gyors, közepes vagy lassú töltést szeretnék, kizárólag vész esetén használom, amúgy este a monitorom USB-jéről kapja a 5V 0,5A-t, én meg pont leszarom, hogy 3 óra, míg feltölt.

  • asdf_

    veterán

    válasz vicze #72 üzenetére

    ???
    Ez egy USB A csatlakozó. Nem tudom, neked milyen töltőid vannak, de nekem az összesbe ilyet kell dugni. Amit pedig mondtam, hogy ezt kellett volna kötelezővé tenni a micrusb-n való rugózás helyett, hogy az összes töltőfejen egy ilyen aljzat legyen, aztán olyan kábelt dug bele a júzer, amilyet akar, és a telefon gyártója szintén olyan aljzatot rak a telefon seggére, amilyet akar és még most is használhatnánk 5-8 éves töltőket, csak egy usba-usbc kábel kéne hozzá, ehelyett van egy rakás, a töltőbe forrasztott microusb végű töltő, ami jelen pillanatban kb. elektromos hulladék.
    alt="" title=""

    [ Szerkesztve ]

  • asdf_

    veterán

    válasz Parallaxis #74 üzenetére

    Az így feldolgozott hulladékot újrahasznosítják. Normál esetben nem úgy, hogy újraértékesíti valami banda, hanem feldolgozzák és kivonják az alapanyagokat, amik újra gyártásba kerülnek.

    Igen, ez a per tárgya is, hogy a megsemmisített alapanyag ment volna vissza az Apple-hez, de mivel nem ment, ebből kára keletkezett. De ugye itt működő jó alktrészeket küldtek (volna) a halálba.

    Nem az alkatrészek miatt loptak, hanem az újrafeldolgozásra szánt eszközökből összerakott eladható készülékek miatt.

    Vissza az előzőhöz, működő alkatrészeket semmisítettek meg. Ha van félmillió hibás eszközöd, akkor ha van rá szándék, pont ugyanúgy lehetett volna működőt csinálni belőle, mint ahogy a lopottakból csinálták.

    Ellenkezőleg, mivel ezen készülékek zöme úgy kerül vissza a gyártóhoz, hogy új készülék vásárlásakor beszámítják a régit az árba, így az nem ipari hulladékként kerül az utcai szemetesbe. Megsúgom ezt a gyakorlatot a legtöbb nevesebb gyártó követi, nem csak az Apple.

    Ó, értem. Ha van egy 150 dollárból javítható készülékem, de azt a 3rd party szerviz nem tudja megjavítani alaktrész-elérhetetlenség miatt, az Apple meg mivel nem csinál alkatrész szintű javítást, egy új alaplapot rakna csak bele 400-ért, ehelyett beszámítják nekem 450-ért, én meg veszek tőlük egy új készüléket 1000-ért, akkor én tulajdonképp marha jól jártam. és ez teljesen eco friendly is volt. Oh, wait....

    [ Szerkesztve ]

  • asdf_

    veterán

    válasz vicze #81 üzenetére

    " Így akkor az lenne a helyzet, hogy most tényleg elhagyhatnánk a töltőket a francba, és csak egy kábelt kellene a telefonhoz mellékelni, aminek töltő felőli vége USB2 A kompatibilis, a telefon oldai fele meg kinemszarjale."

    Még egyszer, mert úgy néz ki csak nincs meg, mit akartam mondani: nem azon kellett volna pedálozni, hogy a töltő telefon felőli vége microusb legyen (és ez volt az egyedüli kritérium), hanem hogy tilos legyen töltőbe forrasztott (azaz nem cserélhető) kábeles töltőt mellékelni, ehelyett tötltő+kábel verziót engedélyezni csak. Így most lehetne azt, hogy előkapod a 8 éves töltőt, beletolod a C-s vagy az konzekvensen antiszabvány apple csatlakozós kábelt, és keszen vagyunk.

Új hozzászólás Aktív témák