Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz ted_tris #29 üzenetére

    Az ne is zavarjon, hogy a 6700-as az egy 100e-s proci, amit később alaplappal együtt lehet csak érdemben jobbra cserélni, tehát az elfogadható induló befektetés és a későbbi bővíthetőség szempontjaiból egyiket se tudja...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz ted_tris #50 üzenetére

    Én inkább neked javasolnám az egész cikk, de legalább az első bekezdés újraolvasását, szövegértésre fókuszálva. Nem volt cél, hogy minden mindent "szénné hajtson". Ráadásul az, hogy Hitman alatt épp nem GPU-limites, nem jelenti azt, hogy egyik játék alatt sem - ez nem így működik, és szerintem ezt te is pontosan tudod, csak bele kellett valamibe kötni.
    Nyilván én is nagyon máshogy raknék össze egy gépet(pl. a konfigomon is látszik), főleg pl. gyerekjátéknak (2200G-t tennék bele inkább, mITX alapon), de nekem az igényeim is mások: pl Freesync használóként tuti nem vennék NV VGA-t...
    Attól ez a gép még a kitűzött célokat teljesíti nyilván a támogató cégek kínálatából válogatva.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz ted_tris #66 üzenetére

    Aha, persze.
    Tanmese: egyik cimborám is úgy kezdte kb. másfél éve, hogy rakjunk össze egy gépet, inkább a CPU-ra súlyozva, azt úgyis ritkán kell cserélni. A többi komponenst nem érintve, én javasoltam neki egy i3-6100-t egy GTX 1060/3G mellé, ő viszont végül egy i5-6500-t vett egy GTX 750Ti-vel karöltve. a két párosítás kb. azonos árban volt. Akkoriban 1280x1024-ben játszott, úgy tűnt a VGA sokáig elég lesz.
    Ehhez képest mi történt?
    - a VGA árak elszálltak
    - a CPU-fronton az AMD előjött versenyképes alternatívával, így az árak nem hogy nem szálltak el, de most 30e-ből kijön egy akkori i5-össel nagyjából egyenértékű proci
    - cimbi váltott FHD-ra, így máris szűk keresztmetszet lett a VGA

    Én mITX-et SFF házba tervezek tenni, pl egy ilyesmibe. Akár HTPC-nek, VGA nélkül. Ha meg gémerkednék vele, akkor egy ilyesmibe tenném. Egyik sem túl drága, ezeken nem spórolnék semmit. HTPC-be elég 8 GB RAM, azon se sokat számít a gyorsabb RAM ára. VGA nem kell mellé. Gamer ITX-hez meg ugyan elfér 16GB RAM, de ott megint nem azon a 10k-n múlik, amivel egy 3000-es RAM többe fáj, többszörösét elviszi egy normális VGA ártöbblete. Egyedül az ITX alaplap ártöbblete bosszant...

    Azok a játékok, amiket én alkalmasnak tartok gyerekeknek, elmennek APU-n is, ha meg komolyabban szeretne játszani oda a 1050Ti is csak szódával elég. Ilyen idővámpír agyatlan multi-shootereknek meg MMO-knak a közelébe se engednék gyereket 16-18 év alatt - bár a kérdés akadémiai, nincs gyerekem és nem is szeretnék, más meg úgy neveli a magáét ahogy úri kedve tartja. Aki pl. 10 évesen Iphone-t vesz neki, annak fusson rendes számítógépre is. Szvsz.

    (#67) abridabri "de a cpu nem megy bele az APU-s alpalapba" ezt honnan vetted???

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Synthwave #70 üzenetére

    Akkor ahhoz képest amit a brand desktopokba általában összeválogatnak a gyártók, ez nem egy agyament setup - bár a ház a kék színével nekem kicsit vásári, de beltartalmilag az is kb. rendben van(és "gunmetal grey"-ben de még "mystic red"-ben is egész bejövős, ha valaki nem akarna mindig feketét/fehéret).

    A cikk maga nekem bejön, ha később tudtok kicsit több opciót kialkudni a szponzoroktól, jöhetne még ilyen, rendesen összerakott konfig több árszintre, és hogy adott konfighoz a pár tesztjátékban milyen(főbb) beállítások passzolnak. Szvsz sok szempontból informatívabb, mint egy sima proci vagy vidkariteszt.

    :C

    Ötletek, ha később adódna rájuk lehetőség: best buy HTPC AMD/Intel, medium gamer PC, vagy esetleg egy régimódi CPU-VGA "párválasztó"

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Piftuka #94 üzenetére

    De csak ha egy VGA-csere nem jár garivesztéssel... az az RX560 nagyon soványka a 6-magos proci mellé... még akkor is, ha nem egy butított verziós. Sokan fikázták itt a 1050Ti-t - nos, az RX560 annál átlag 25%-kal lassabb...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák