Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz CJ4567 #38 üzenetére

    Esélytelen. Nekem 6 darab olyan kártyám volt az elmúlt 6 évben, még a IV sem futott vele normálisan. Egy használtan 3-5000 forintos kártyáról van szó, vigyázz mert bármire is hajlandó lesz rajta a GTA 5.

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz CJ4567 #67 üzenetére

    VRAM is kell neki. De ha jó volt neked "butításokkal" (nem hangzik annak, de képzelem milyen lehetett a framerate) akkor lehet a V is jó lesz majd... már ha elindul 4 szálas proci nélkül.

    Amúgy én amondó vagyok ebben a szarkonzolport témában, az IV nálam totál jól futott i3 2100 - 4GB DDR3 - HD7770 1GB mellett. Még azt is mondhatnám hogy med-high beállítások mellett 60 FPS körül fut, de egyrészt nem mértem, másrészt meg nem konstans a framerate mert több helyen droppolt (nem vészesen, megjegyzem). Úgy gondolom hogy a V se futna túlzottam szarabbul, ha kijönne... faragtak eleget a RAGE-n, meg lefogadom hogy az Euphoria és a többi zabáló tényező kikapcsolható lesz majd.

    [ Szerkesztve ]

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • Dany007

    veterán

    válasz CJ4567 #67 üzenetére

    Esélytelen... De a legnagyobb kérdés ki milyen felbontásban és grafikai minőségben játszik.
    Mert nyilván egy mai IGP-n is elindul kb minden játék. De attól még a 1080p-s jó grafikai minőségű játék 40-60fps-sel esélytelen vele!
    Az, hogy neked meg random embereknek elég a közepes grafika és "alacsony" felbontás az egy dolog. Attól még lehet másnak az "csúnya" vagy nem elégséges...

    Figy, a GTA4 topikban volt egy srác, aki GTX780-nal tolta és mesélte, hogy full maxon volt, hogy még ott is befutott 30fps alá(!!!) a játék. Egy GTX780-nal... és persze a hozzá való cpu-val.

    De ugyanebben a GTA 4 topikban volt egy srác, aki odáig volt, hogy neki xy konfiggal milyen jól fut, mi meg csak csodálkoztunk... Mire kiderült, hogy valami 720p-ben nyomtam low-medium beállításokkal és még úgy is csak 20-22 fps-t tudott produkálni átlagban! DE! A lényeg, hogy neki ez jó volt. Én elfogadom, csak akkor ne beszéljünk erről általánosságban úgy, hogy "jó". Mert az nem jó. Az szar. A 25-30 fps épphogy a játszhatósági határ. Na, neki még ennyi se volt meg. Nem tudom hogy bírta.
    De az én szemem már a 40 alatti fps-től is kezd fáradni / fájdulni. A 25 fps-t játékban pedig kifejezetten lagosnak látom.

    Szóval biztos lehetsz benne, hogy egy 1GB-os 4670-nel lehet el se fog indulni, nemhogy szépen futni. De ha el is indul, akkor is min. közeli grafikán low felbontáson. Hiszen már a GTA4 is felzabált 2GB vramot lazán(!).
    Akkor szerinted az új generációs konzolokra írt GTA5 PC-s portja nem fog? Dehogyisnem...
    Nekem egy 270X-em van, de biztos vagyok benne, hogy nem fog elfutni a GTA5, legfeljebb low-medium beállításokkal és még úgy se fogja megütni a 40fps-t... Úgy meg inkább nem játszok.

    Szóval érted.. Lehet, hogy te játszol Metro 2033-at, de nem mindegy hogyan, milyen felbontáson minőségben és hány fps-sel! Mert a Metro pont az a játék, amit a mai napig használnak vga-k tesztelésére, annyira durva igényei vannak...
    Csak azért kérdezem, mert egy GTX780, mindössze 50fps-t tud elérni Metro 2033-ban 1920-ban!

    De tessék itt a 4670-ed! [link]
    Ph!-s teszt. Crysis 1 - 1024-ben(! :D) is csak 27 fps! Akkor miről beszélünk?

  • Dany007

    veterán

    válasz CJ4567 #74 üzenetére

    Én már próbáltam, sokszor... Főleg anno GTA4-gyel mert rohadtul akartam vele játszani... és csak pár évvel korábban vettem akkor komplett gépet 250k-ért...

    Megnéztem a full grafikát... átlag 25 fps vagy még annyi se volt 1280-1024-ben. Akkor még csak az volt elérhető nálam...
    Aztán butítottam a grafikát, lejjebb vettem a felbontást a látótávolságot, mire elértem a 35-40 fpst.. De akkor meg már nem volt kedvem hozzá, mert olyan "csúnya" volt az eredetihez képest...
    Na, akkor felraktam megint full közelbe mindent és próbálkoztam a 20-30fps-sel játszani... Ment egy ideig de aztán azt is feladtam. Összességében szar volt meg minden csak nem élmény.
    Aztán jöttek az elkeseredett tuning próbálkozások, beállítás optimalizálások... elkúrtam vele pár napot és a vége az lett, hogy akkor inkább hagyom a fenébe.
    Semmi értelmét nem láttam annak, hogy a jó és szép játékot lowon toljak végig és még úgy is csak 40 fps környékén... vagy épp maxon de játszhatatlanul akadva... És akkor az marad meg belőle, hogy egy kínszenvedés az egész...
    Vártam rá kb 5 évet... :)

    @Shing:

    Én R9 270X-szel szeretnék majd GTA5-özni. De arra se látok sok esélyt. : )
    A MaxPayne 3-at ne hasonlítsátok egy GTA5-höz. Teljesen más kategória. Az egy fps játék. Közel sem kell annyi AI-t egy időben egymás függvényében, egymáshoz viszonyítva mozgatni és irányítani. Teljesen más az egész. A bejárható és belátható pálya nagyságáról nem is beszélve.
    A GTA4 sem volt véletlenül olyan cpu igényes. Persze részben a szar portolás miatt igen. Másrészt viszont azért, mert azt a fizikát, amit egy Maxpayne3-ban egyszerre max 4-5-10 objektumra számol a CPU, azt egy GTA-ban egyszerre akár több száz objektumra kell számolni. Ugye ott van a forgalom, a járókelők, a szél az időjárás meg kismillió más tényező... Mindezt egy barominagy belátható térben úgy, hogy közben a játékos nem csak dobozról dobozra ugrál, hanem mondjuk egy autóval száguldozik végig az utcákon...
    Nem lehet egy fpst hasonlítani egy GTA-hoz... :)
    Másrészről ez is csak egy konzolport lesz... Amit amúgy a videó végén csakúgy még pluszban elvétve megemlítettek... Érted... Először box360/ps3, majd nexgen konzol és a végén még kidobják pc-re is... Nekem nem úgy tűnik, hogy sokat foglalkoztatná őket a pc-s vonal. Amolyan muszájból kidobják azt csá...

    [ Szerkesztve ]

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz CJ4567 #67 üzenetére

    Battlefield 3 dual core-al óriási élmény lehet. Eszembe nem jutna.
    Az én kétésfél évvel ezelőtt használt konfigomat (X4 965 BE, AMD HD6850 1GB, 8GB 1333-as RAM) tokkal-vonóval együtt összerakod ma kb. 70000 forintból. Akkor meg minek szüttyögni ezeréves, elavult hardverrel?

Új hozzászólás Aktív témák