Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacc

    aktív tag

    válasz Dr.F.E.R.I. #3 üzenetére

    Politika On. Mert dübörög a magyar gazdaság. A Nép által választott törzsfőnök is megmondta anno, és ezt tudják a japók, így mertek nálunk emelni. Politika off

    Ott van a hagyományos USD - EUR 1-es átváltó szorzó amit szeretnek az USA és JPN alkalmazni. Bár régen nagyobb különbség volt a két valuta között ez most jelentősen csökkent. Régen ami 300 USD volt odakint, az idehaza 300 EUR-ba váltották egyből a cégek.
    Van egy globális "ár táblázatuk", hogy hol mennyiért árulják alapáron (minden vám, áfától mentesen) a terméket. Anno a Playstation-nél vagy Nintendo-nál is volt ilyen, hogy alapáron magasabb volt (még a szállítási költség ellenére is.) Vagy ha jól tudom pont a Microsoft ausztrál muftiját hívták be anno az ausztrál bíróságra, hogy ugyan mondjá már meg mi ez az árdiszkrimináció. Ott is jelentősen magasabb volt az alapár az indokoltnál, talán 1.5 szorzó.
    A szokásos EU-vám, ami nagyot tud dobni az árakon, és erre jön rá még a Magyar ÁFA.

    Meg ugye vannak terjesztők akikkel szerződésben állnak a gyárak, én anno olyat olvastam, hogy a Cseh és Lengyel vállalatok intézik ezt főleg.

    Én ahogy egyre többször találkozom külföldi középvezetőkkel, nekem az az érzésem, hogy hazánk már a Balkáni országok sorát gyarapítja, meg már úgy lenéznek bennünket gazdaságilag.

  • tuki2200

    senior tag

    válasz Dr.F.E.R.I. #3 üzenetére

    Nem csak az afa, leirtam, munkaltatoi koltsegek amik nagyon megdobjak.. nem csak a vilagrekord afat kell bele epiteni az arba, hanem az europaban vezeto munkaltatoi adoterheket is.. adok, alkalmazott foglalkoztatasa, jarulekok, rezsi stb es csak ezek utan jon a haszonkulcs ha egyaltalan marad.. gondolom azt tudjatok, hogy egy ceg nem csak annyibol all hogy megveszem a nagykerbe rateszem az AFA-t es eladom...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák