Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Dr. Akula #77 üzenetére

    Nem elég amit mondasz. Nincs ilyen, hogy Jedi b@szk1, ez a tipikus magyar mentalitás. Szart sem akarsz tenni érte, de mindent akarsz, ez a kádár rendszer volt. De ott kb mindenkinek 1000 Ft volt a fizetése, és aki 1 forinttal többet keresett, azt elkezdték fúrni, mert hát akkor mindenkinek volt ideje, meg ma is, csak azok nem haladnak. Ezek az emberek megmagyarázzák, csak erre ma már senki nem kíváncsi.Röviden ennyi.

    Csak itt az én példám, Kezdtem Unix-al, majd mellette DOS és Windows-al, Majd Linux, Majd virtualizáció, majd kontinerizáció, majd cloud, miközben integrátoroknál voltam, ezeket mentve, építve tervezve, optimalizálva finomhangolva, most Németország egyik legnagyobb integrátoránál vagyok. Ja igen, ma is naponta 2 órát tanulok.

    Tudom ne is mond, erre az átlag magyar "Senior" rendszer mérnöknek hogy lenne már ideje, ha minden fontosabb, mint a munka. Akkor hol marad, az egy órás reggeli, a 2 órás ebéd, amibe beletartozik az emésztés a sz@r@s is. Meg a többi....

    Értem én, de nem a szocilalizmusban élünk, ha jól akarsz keresni el kell felejteni a magyar mentalitást ennyi. Különben meg nem kell sírni, ha csak annyira műveled a szakmát mint egy irodai dolgozó, ennyi.
    Az orvosokat meg hiába hozod elő, mert a jó, tehát jó, nem kifogásokat kereső sunyi, szarházik, jól kereshetnek informatikusként.

    Miért ki vagy te, hogy neked kínáljanak valamit is? Nem Te keresel? Akkor?

    Tudod van az a mondás, nem akarásnak nyögés a vége...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák