Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Tanisz #4 üzenetére

    Egy komoly multi nem áll szóval vállalkozócskákkal, a következő okok miatt:
    - Nem tudja kifizetni a kötbért ha baj lenne.
    - Mivel magánvállalkozó, abban is biztos vagyok, hogy az oktatásokat megspórolja, ha mer minek?
    - Mert nem áll mögötte egy komoly team, akik pillanatokon belül megoldják a feladatot.
    - Mert nem áll vele szóba egy vendor sem, nyilván mint vállalkozó nem fog erre költeni, mert hát na, azért meg is kell élni valamiből.

    (#5) Gabesz84

    Ha jó vagy, és nem a szokásos magyar mentalitás vezet, akkor itt Németországban simán 6 ezer Euró-t adnak, ha tényleg jó vagy, akkor 7 - 9 ezer Eurót. Szóval ha valaki 3 - 4 Ezer Eurót keres, mint mondjuk Senior rendszermérnök akkor egyszerűen Ő nem senior.
    Magyarországon, ha jó vagy, akkor Bruttó 650 - 700 000 Ft, ha nagyon jó vagy, akkor bruttó 1,2 milliót ügyelettel, kocsival telefonnal, megfizetik, de akkor mondjuk a szokásos magyar mentalitás, nem játszik, akkor ITSH, Getronics, DD szinten játszunk, az az tudsz dolgozni, és csak akkor kérsz segítséget, ha tényleg kell, nem hívogatod az integrátort, vagy a supportot, mert a Windows-od nem indult el. Adnak otthon is simán 3500 - 4000 Eurót, de akkor mocskos jónak kell lenni.
    Pl: Dolgoztam egy magyar "bankocskában", mondom mi volt a mentalitás:
    - Reggel bemegy, fél nyolcra egy órát beszélget, kimennek reggelizgetni 1 óra, kávézgatás fél óra, vissza jön 10-re, megint "dolgozik" fél 12-kor kimegy ebédelni, kettőre megjelenik, persze kollektíven, majd fél négykor elmegy a "kemény" munka után haza. Miközben sír, hogy csak 600 000 nettót keres.... Persze havi 60 - 90 túlórával, mert hát a nappal nem arra van, hogy dolgozzanak. Na ennek én max 300 000 bruttót fizetnék, mert egy tényleg jó mérnök 5 ilyen menő manót tud helyettesíteni...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Hi!King #67 üzenetére

    Valahol jogos amit írsz, az ok nagyon egyszerű. Egy ITSH, AUDI, Mercedes stb esetében van ITIL. people management meg ticketing rendszer és CMDB. Ezeknek a Soros Gyuri bácsitól származó technológiák pedig egyszerűen nagyban segítika azok munkáját akik üzemeltetnek. Emlékszem egy külföldi Autógyárban kb 3000 Switch, 8 N7K, kb 200 ESXi host, 1600 VM, 4 Power 870 kb, TSM 30 ember üzemeltette.
    Miért? Mert mindenki tudja a dolgát, minden elő van készítve, minden smakkol és ennyi. Ja nem mellesleg dolgozni is akarnak.
    Ehhez képest Kelet-Európai cégeknél inkább alkalmaz 200 mérnököt, Ha kimondod, hogy ITIL, vagy CMDB jön a TEK, mert azt azt hiszik Terrorista vagy.
    Szóval nagyon nem mindegy, hogy a szervezettség miatt 6 hálóhatos képes üzemeltetni 3000 hálózati eszközt, vagy mer lusta, motiválatlan, tanulni nem akaró senkiháziból veszel fel 6 embert, akik 100 eszközt sem tudnak üzemeltetni. Ez nagyon nem mindegy.
    A Magyar cégek 90 % az utóbbi. Nem csoda, hogy ilyen a helyzet.

    Egy komoly multiban 20 - 30 ember a komplett rendszert elüzemelteti, mert képzik őket, nem a 90-es években élnek. nem másra mutogatnak, nem szarháziskodnak.

    Ez az egyik fele.

    A Másik fele, hogy a programozás megtanulásához nem a pénz, hanem az akarat az elsődleges motiváció. Persze ha 10 éve programozol, és nem egy cégnél delphiben, hanem 6 - 8 nyelvet kipróbáltál sokkal több megoldás lesz a fejedbe, és sokkal gyorsabban oldod meg a problémát.
    Egy Senior rendszer mérnöknek ez nem lesz elég, mert ha nem jut el a megfelelő helyre ahol a meg lehet tanulni a technológiát esélye sem lesz. Na most a Multi fog költeni a magyar cégek meg olyanok mint székely ember, egyszer már kifizettem 20 éve, ja hát azóta változott az nem az én bajom.... Egy komoly IT infrastruktúra 10 - 15 millió $. Ha egy igazán komoly rendszer akkor 50 millió $ is lehet. Ja nem elég a leülök a gép elé és megtanulom, min ha nincs eszközöd.

    A harmadik, a programozás alapjait akarattal meg lehet tanulni iskolában. A rendszermérnököt nem mert egy műegyetem is 10 évvel van lemaradva úgy mindennel ami ehhez a szakmához kell.

    Röviden ennyi.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Dr. Akula #77 üzenetére

    Nem elég amit mondasz. Nincs ilyen, hogy Jedi b@szk1, ez a tipikus magyar mentalitás. Szart sem akarsz tenni érte, de mindent akarsz, ez a kádár rendszer volt. De ott kb mindenkinek 1000 Ft volt a fizetése, és aki 1 forinttal többet keresett, azt elkezdték fúrni, mert hát akkor mindenkinek volt ideje, meg ma is, csak azok nem haladnak. Ezek az emberek megmagyarázzák, csak erre ma már senki nem kíváncsi.Röviden ennyi.

    Csak itt az én példám, Kezdtem Unix-al, majd mellette DOS és Windows-al, Majd Linux, Majd virtualizáció, majd kontinerizáció, majd cloud, miközben integrátoroknál voltam, ezeket mentve, építve tervezve, optimalizálva finomhangolva, most Németország egyik legnagyobb integrátoránál vagyok. Ja igen, ma is naponta 2 órát tanulok.

    Tudom ne is mond, erre az átlag magyar "Senior" rendszer mérnöknek hogy lenne már ideje, ha minden fontosabb, mint a munka. Akkor hol marad, az egy órás reggeli, a 2 órás ebéd, amibe beletartozik az emésztés a sz@r@s is. Meg a többi....

    Értem én, de nem a szocilalizmusban élünk, ha jól akarsz keresni el kell felejteni a magyar mentalitást ennyi. Különben meg nem kell sírni, ha csak annyira műveled a szakmát mint egy irodai dolgozó, ennyi.
    Az orvosokat meg hiába hozod elő, mert a jó, tehát jó, nem kifogásokat kereső sunyi, szarházik, jól kereshetnek informatikusként.

    Miért ki vagy te, hogy neked kínáljanak valamit is? Nem Te keresel? Akkor?

    Tudod van az a mondás, nem akarásnak nyögés a vége...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Dr. Akula #88 üzenetére

    Mi köze az orvosoknak az IT-hez, Te orvos vagy? Vagy mi? Ja hát ha egy helyben toporogsz, és akkor veszed rá, hogy tanulj valamit, amikor már késő, akkor most ezen nem kell csodálkozni. Ja hát ez olyan, ha valamit teszel, akkor kapsz is, ha semmit nem teszel, akkor nem is kapsz sokat, csak az alapot. Alkalmazkodni kell nem nyavalyogni, ha többen is leírtuk, hogy igen is lehet ennyit kapni, ha valaki jó, akkor most szerinted kibe lehet a hiba?

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Cs1csó #132 üzenetére

    Én vidéken születtem, ott éltem 14 évig. Majd Budapestre kerültem, és ott éltem 37 éves koromig. Majd elköltöztem. A Pesti ember az egy érdekes embertípus, Magyarország "esszenciája". Sajnos igazad van. Nálam Pest már inkább szitokszó, mint jó hely. A Vidéki Magyarország ugyan jóval hátramaradottabb, de a kisfalvakban élő emberek, emberek maradtak ez fontos.
    Most, hogy már nem élek otthon, nincs meg ez a frusztráció. Ha innen Magyarországra megyek, akkor haza megyek. Ha vidékre a családi házba megyek, akkor is haza megyek. Ha Pestre megyek a lakásomba, akkor a lakásba megyek. Persze nem lehet általánosítani.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák