Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • karistos

    újonc

    Sziasztok!

    Egy új Zyxel NSA 320S (2*3TB WD RED) tulajdonos vagyok.

    Az alapbeállítások után elkezdtem felmásolni a sok-sok cuccot hálózaton keresztül a Nasira, Win7-en TotalCommander 8.51-el, ami szépen beindul és másol... egy darabig, (nem tudtam egzaktan rájönni, hogy bizonyos idő után vagy adatmennyiség után) de egyszer csak megáll és dobálja a következő hibákat:
    "Hiba: Nem írható <fájlnév> Szüntesd meg az írásvédettséget!"
    És bármit nyomok, megáll a másolás. Várni kell valamennyit és kikeresni hol is tartott és kis idő múlva újraindítva már beindul megint a másolás és ha szerencsém van sokáig megy is.
    A NAS-on kikapcsoltam a media konvertálást, a PC-n a vírusírtóban kivételnek felvettem a NAS startert (mondjuk ez ilyenkor mind1), a tűzfalat lekapcsoltam (ez is felesleges, mert másol egy darabig).
    Próbáltam a sebességhatárt megadni a TC-ben de akkor is "elfáradt". :( Próbáltam úgy hogy minden futó programot leállítottam, csak a másolás ment, úgy sem volt jó.

    Mi lehet vele? Elfogy a NAS erőforrása?
    (Azért a másolás egy alap funkció szerintem. Igazából nem is kellene másért nekem a NAS.)
    Légy szíves segítsetek, hogy mi lehet a gebasz, mert nagyon bosszant, hogy nem működik jól.

    Köszi előre is!

  • karistos

    újonc

    válasz Tonyk #631 üzenetére

    Igen, azt már korábban kikapcsoltam, csak nem jól írtam (média konverternek). Akkor gyorsabb is lett a másolás és ritkábban "dob le".

  • karistos

    újonc

    válasz Tonyk #633 üzenetére

    Kedves Tonyk!

    Köszi a tippeket, de szerencsére pár nap alatt véletlenül rájöttem, egy alapvető problémára: a routernek és a NAS-nak is ugyanazt az IP címet állítottam be... :W

    Érdekesség, hogy miért működött így is a hozzáférés mindkét eszközhöz?! De végül is úgy látszik harcolt mindegyik a saját IP címéért...

    Köszi, minden jót!

  • karistos

    újonc

    Sziasztok!

    NSA320S flickr automatikus feltöltés kapcsolódás nem sikerül.
    A leírás alapján az admin felületen a flickr feltöltés beállításakor, engedélyezem, majd "Konfiguráció" majd kiírja, hogy "Ezen szolgáltatás használatához engedélyezni kell az Ön Flickr fiókjához való hozzáférést. Ezt a Flickr weboldalán engedélyezheti, így a kezdéshez kattintson az OK-ra." Van a böngészőben bejelentkezett flickr regisztrált user, ráklikkelek az OK-ra és feldob egy "about:blank" fület... nem a leírásban szereplő kapcsolat engedélyezése oldal. Másik böngészőben is hasonló, csak ott 404 weboldal nem található üzenet fogad.
    Amikor visszamegyek az adminra, mivel nincs meg azengedély, a "Készen áll" gombra "undefined" felhasználóval jelenik meg a Konfig oldal... :(

    A NAS közvetlenül a modemre kapcsolódik.
    Fix ip-je van: az átjáró a modem ip-je.
    A beépített ping teszt működik. ("Sikeresen megpingelt állomás")

    Nagyon szeretném, ha működne a dolog, mert ez a szolgáltatás megtetszett a NAS-ban.

    Köszi.

Új hozzászólás Aktív témák